Skocz do zawartości


RODO w HAKP

panewka w Accordzie z 2004 r. 2.2 CDTI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:16, 09.11.2012

DZIEŃ DOBRY! DWA TYGODNIE TEMU ZAKUPIŁEM ACCORDA 2.2 CDTI Z 2004 R. I NIESTETY NIE DOJECHAŁEM NIM NA KOŁACH NAWET DO DOMU (300 KILOMETRÓW). SPRZEDAJĄCY TWIERDZIŁ, ŻE JEST USZKODZONY TYLKO PRZEGUB A PO KILKU KILOMETRACH ZACZĄŁEM PODEJRZEWAĆ COŚ POWAŻNIEJSZEGO ZADZWONIŁEM DO SPRZEDAJĄCEGO PONOWNIE OZNAJMIŁ ŻEBY SIĘ NIE MARTWIĆ BO TO TYLKO PRZEGUB... PRZEJECHAŁEM JESZCZE 200 KILOMETRÓW I NIESTETY LAWETA. MECHANIK STWIERDZIŁ ŻE ZATARTA PANEWKA. SPRZEDAJĄCY WYSTAWIŁ MI FAKTURĘ BEZ JAKIEJKOLWIEK UMOWY CZY MOGĘ ODZYSKAĆ OD NIEGO JAKIEŚ KOSZTY NAPRAWY? DODAM ŻE CHCIAŁEM ZWRÓCIĆ MU AUTO ODMÓWIŁ DAJCIE JAKIEŚ RADY
  • 0

#2 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2651 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 02:51, 10.11.2012

kawał skur......a z tego sprzedającego, on już dobrze wiedział co się z autem dzieje, idź do rzecznika praw konsumenta i wszystko załatwiajcie pisemnie, zresztą rzecznik będzie wiedział co z tym zrobić. Jeśli dostałeś fakture zakupu to jeszcze lepiej bo to auto z firmy, najgorzej jak od osoby prywatnej się kupi.

ps. mogę przedstawić hipotetyczny scenariusz zdarzenia - honda zatarła się na panewce, oszust rozebrał silnik od spodu wyjął starą panewkę, podszlifował wał papierem ściernym, wsadził nową panewkę, sprzedał auto i nie dojechałeś do domu :-/ , ale to tylko gdybanie równie dobrze mogło "przyłapać" na panewce (brak oleju lub przegrzanie silnika)ale silnik jeszcze chodził i sprzedał honde żeby się w koszty nie pakować.
  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#3 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 07:41, 10.11.2012

Popraw proszę pisownie zgodnie z regulaminem,
  • 0

#4 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 09:35, 10.11.2012

Panowie co to ma audio wspólnego. W samym temacie to to nie jest temat na forum, tylko sad badz kup pistolet i jedz po pieniądze, innych opcji nie ma...
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#5 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2931 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 12:22, 10.11.2012

kupiłeś auto i dałeś się nabrać handlarzowi (od komisu brałeś?) na przegub? skoro tak było to dlaczego nie sprawdziłeś tego w warsztacie albo na stacji diagnostycznej?

z panewką to na 100% pewne ?

jeżeli masz fakturę to walcz bo zostałeś nabity w butelkę.
  • 0

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:30, 10.11.2012

WITAM! PRZEPRASZAM FAKTYCZNIE NIE MA TO NIC WSPÓLNEGO Z AUDIO ALE JESTEM NOWY. MECHANIK I RZECZOZNAWCA OCENIŁ TĄ SYTUACJĘ IDENTYCZNIE JAK MAXELL BEZ SĄDU NIC NIE ZAŁATWIE
  • 0

#7 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2651 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 18:25, 10.11.2012

nie pisz dużą literą i daj znać jak się sprawa rozwija
  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:19, 10.11.2012

sprawa wygląda mianowicie rzeczoznawca stwierdził jak jest (czyli to co pisałeś wcześniej) "auto przygotowane tylko do odjazdu", silnik od dołu rozebrany pod szlifowany i złożony. rzeczoznawca twierdzi że pozostaje tylko sad chociaż jest jeden haczyk oszust który kupił samochód w czerwcu i sprzedał mi w październiku nie miał auta zarejstrowanego na siebie. otrzymałem od niego umowę kupna auta od poprzedniego właściciela. czekam na dokładny opis rzeczoznawcy i działam dalej. Najważniejsze na chwilę obecną jest uruchomienie auta które ma nastąpić w poniedziałek po wymianie silnika. następnie będzie walka o swoje więcej info za jakiś czas
  • 0

#9 kiniusz

kiniusz
  • Forumowicz
  • 615 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:type-r
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 14:33, 11.11.2012

pytanie czy poprzedni sprzedający wiedział o usterce czy wystąpiła ona jak dorwał się do samochodu handlarz. Może pierwotny właściciel jest BOGU ducha winien. Poza tym minęły od czerwca 4 miesiące więc przed sądem może być problem. W ocenie sądu sam mogłeś zajeździć auto. Ale powodzenia tyle że handlarz i tak ma to w du... Bo jego nie ma w papierach. dałeś kolego ciała i tyle
  • 0
<p>2,2 ATR www.ultracar.waw.pl</p>
<p> :dres: NOWY ADRES!!! ul. Modlińska 330b </p>
<p> </p>

#10 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2651 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 14:46, 11.11.2012

prawdopodobnie umowa jest sporządzona nielegalnie, bo handlarz musiał jakoś podrobić podpis poprzedniego właściciela chyba że tamten wystawił mu podpis in blanco w co bardzo wątpię i przecież kupujący pieniądze wręczył handlarzowi, a następna sprawa to poprzedni właściciel wstawił auto do komisu za darmo? czyli komis nie odprowadził podatków od swojego zarobku czyli jeszcze skarbówka może mu się dobrać do dupy, i nie wydaje mi się żeby poprzedni właściciel kłamał jak policja go przyciśnie żeby powiedział jak naprawdę było.
  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#11 Jasim

Jasim
  • Klubowicz
  • 292 postów
  • Skąd:Piaseczno / Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:04, 11.11.2012

Postrasz gościa który Ci sprzedał auto policją a przede wszystkim Urzędem Skarbowym, że złożysz doniesienie o oszustwie podatkowym może zmięknie a jak nie to zgłaszaj zrobią mu taką kontrolę, że się nie pozbiera,poza tym będzie to dodatkowy plus ( że jest oszustem ) w ewentualnej sprawie sądowej. Takiemu nie wolno darować - oszukał pewnie już nie jednego i jak każdy będzie odpuszczał to dalej tak będzie robił.
  • 0

Jasim


#12 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 17:16, 11.11.2012

najlepiej napisz od kogo też kupiłeś żeby była to przestroga.
  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#13 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:49, 11.11.2012

jak umowa z poprzednim wlascicielem byla podpisana za granica, to podejrzewam ze jest tam wpis ze auto ma uszkodzony silnik, dla bezpieczeństwa sprzedającego, i wtedy handlarz leży...
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:43, 12.11.2012

sprzedający wystawił mi fakturę na której są wszelkie jego dane i firmy, ale w dowodzie od auta ich brak jest nazwisko poprzedniego właściciela
  • 0

#15 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2651 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 11:07, 12.11.2012

czyli masz umowę (w twoim przypadku FV) z komisem (handlarzem) a komis odpowiada że dużo więcej rzeczy niż prywatny sprzedawca teraz pozostaje ci droga administracyjna (rzecznik praw konsumenta (darmowy) lub radca prawny.)
  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq