Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Brzęczące elementy wnętrza accorda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#31 AdEk-9712

AdEk-9712
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Tarnów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:06, 05.07.2017

u mnie brzęczał wzmacniacz od nagłośnienia BOSE , pod fotelem pasażera :) wystarczyło odkręcić nagiąć mocowanie do wykładziny i przykręcić  :)


  • 0

#32 karibe

karibe
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:29, 14.09.2017

Ja z kolei mam udrękę brzęczeniem/trzaskami w okolicach słupka C VII Tourer. Drżenie pojawia się na drobnych nierównościach, jakieś łaty na asfalcie itp.

Fotelik dziecka wykluczyłem, roleta to samo, złożenie kanapy tez nie pomogło.

Ostatnio wpadłem na pomysł że może to być jakiś element plastikowej rączki po prawej stronie kanapy i będę na dniach badał temat.

Gdyby i to nie pomogło to chyba pozostaje zdjęcie plastiku słupka C i obserwacja w czasie jazdy. Pytanie tylko jak to zrobić bez strat, zdjąłem uszczelkę drzwi i próbowałem delikatnie odchylać palcami, ale siedzi mocno. Ktoś wie jak to zrobić żeby niczego nie połamać?


  • 0

#33 Tyberiusz

Tyberiusz
  • Forumowicz
  • 383 postów
  • Skąd:Elbląg
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:42, 02.10.2017

VIII gen, komuś coś brzęczy z okolic schowka? Po jego otwarciu schowka nasila się, ale nie jestem w stanie tego zlokalizować.
  • 0

#34 lobuzek

lobuzek
  • Forumowicz
  • 117 postów
  • Skąd:Tarnów
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:31, 02.10.2017

Prawdopodobnie hałasuje zamknięcie schowka. Przerabiałem temat w Lancerze, gdzie tłukło się naprawdę mocno. Niestety schowek pokrywa schowka jest chyba nierozbieralna (oglądałem ją ostatnio przy okazji wymiany, bo mój miał małe ryski) i chyba jedyne co możesz zrobić, to podkleić kawałkiem filcu lub innego materiału tłumiącego. W Lancerze pomogło przyklejenie na desce w miejscu styku schowka z deską małych elementów gumowych, takie odbojniki można kupić w zestawach w praktycznie każdej Castoramie. Chodzi o to, żeby schowek trochę odepchnąć od deski i zniwelować luz, który pewnie powstaje między ryglem a miejscem w desce, w które wchodzi.


  • 0

#35 Tyberiusz

Tyberiusz
  • Forumowicz
  • 383 postów
  • Skąd:Elbląg
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:18, 02.10.2017

Liczyłem że to może hamulec schowka, tak, jak to często w VII gen bywa, ale odczepilem osłonę z boku deski i..... Nic nie zdziałałem, brak dostępu jak w VII gen :)

Spróbuję gdzieś z filcem w okolicy zamka tak jak mówisz, choć namacalnie wydaje mi się tam.sztywno. Obaczymy, jak nie pomoże to szukanie dalej :)
  • 0

#36 lobuzek

lobuzek
  • Forumowicz
  • 117 postów
  • Skąd:Tarnów
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:45, 03.10.2017

Wystarczy minimalny luz, by brzęczało. Co ja się tego w Lancerze oszukałem. W końcu wkurzyłem się, pojeździłem chwilę ze zdemontowanym schowkiem i wykryłem winowajcę.


  • 0

#37 Tyberiusz

Tyberiusz
  • Forumowicz
  • 383 postów
  • Skąd:Elbląg
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 01:17, 10.10.2017

Wymacałem, że to "sufit" schowka wydaje takie Drzewiecki na dziurach i na równym pow. 110 km/h. Jak go ręka do góry docianalem to przestało skrzypiec. Trzeba jakiś patent na to wymyśleć co i gdzie żeby to wyciszyć.

Użytkownik Tyberiusz edytował ten post 01:18, 10.10.2017

  • 0

#38 Vice

Vice
  • Forumowicz
  • 697 postów
  • Skąd:Lub
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Exe STAG-4, Q-BOX plus
  • KM:216+ Ile?, 237Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 20:32, 12.11.2017

Ja z kolei mam udrękę brzęczeniem/trzaskami w okolicach słupka C VII Tourer. Drżenie pojawia się na drobnych nierównościach, jakieś łaty na asfalcie itp.

Fotelik dziecka wykluczyłem, roleta to samo, złożenie kanapy tez nie pomogło.

Ostatnio wpadłem na pomysł że może to być jakiś element plastikowej rączki po prawej stronie kanapy i będę na dniach badał temat.

Gdyby i to nie pomogło to chyba pozostaje zdjęcie plastiku słupka C i obserwacja w czasie jazdy. Pytanie tylko jak to zrobić bez strat, zdjąłem uszczelkę drzwi i próbowałem delikatnie odchylać palcami, ale siedzi mocno. Ktoś wie jak to zrobić żeby niczego nie połamać?

Słupek C - to za tylnym pasażerem? Jak tak, to u siebie znalazłem przyczynę skrzypienia z okolic kufra ;)


Użytkownik Vice edytował ten post 20:32, 12.11.2017

  • 0

Ogrzewania postojowe Webasto - serwis, naprawa...


#39 Gallus

Gallus
  • Forumowicz
  • 503 postów
  • Skąd:Chorzów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:11, 13.11.2017

Mi Trzeszczy radio jak jest zimno, dosłownie jak odpalam rano auto i jadę po nierownosciach to skrzyni, Trzeszczy, jak auto się już w środku zagrzeje to jak ręką odjął, ktoś ma jakiś pomysł?
  • 0

#40 ApolloSG

ApolloSG
  • Nowy
  • 13 postów
  • Skąd:Ełk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:26, 12.06.2018

Witam. Czy da się bezpiecznie zdjąć pokrywkę poduszki powietrznej pasażera? Ma ktoś pomysł jak?

Chciałbym się tylko upewnić czy pokrywka nie jest w jakiś sposób połączona z poduszką i jej zdjęcie groziłoby uszkodzeniem poduszki?

Użytkownik ApolloSG edytował ten post 12:36, 19.06.2018

  • 0

#41 MAAX

MAAX
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:RZ
  • Silnik:2.2
  • Wersja:FR-V
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:H
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:19, 28.03.2019

W mojej FR-V pobrzękuje coś po prawej stronie w okolicach przednich drzwi, dźwięk jakby taki metaliczny (nie twardy stalowy) słychać to czasem przy ruszaniu bądź hamowaniu a najczęściej przy gwałtowniejszych manewrach kierownicą w prawo i lewo, wówczas słychać te stuknięcia tak jakby coś pod wpływem siły odśrodkowej zmieniało swoje położenie w małej przestrzeni i tak pozostaje aż do kolejnego przesunięcia. Dźwięk jest taki jakby coś twardego (raczej nie plastik) uderzał o metalową rurkę lub odwrotnie, jakaś metalowa tulejka o coś twardego. Nie wiem jak jeszcze bardziej obrazowo to opisać. Schowek pasażera odkręciłem więc nic w nim ani on sam nie hałasuje, drzwi pasażera otwierałem i zamykałem energicznie by wywołać siłę odśrodkową jak przy manewrach kierownicą prawo/lewo podczas jazdy ale też cisza. Może ktoś ma jakiś pomysł jak to namierzyć?


  • 0

#42 milkes

milkes
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:Sulechow/Shannon
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Type S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:38, 26.09.2019

Troche czasu minelo od tego postu, ale dopiero natrafilem na ten temat bo dreczy mnie brzeczenie totalne z okolic drzwi/boczkow/pasow i VII gen. Jestem po rozebraniu boczka i organoleptycznie wymacalem gdzie to brzeczy - i jest to szyna/prowadnica szyby od strony zamka i metalowy lewarek/dzyndzel ktory jest wpiety w zamek, polaczony z klamka. Drut jest ruchomy, dostep ciulowy i nie bardzo wiem jak sie z tym uporac - jest baaardzo luzny, druga strona to samo. On z zalozenia musi miec luz i w tym problem, ze strasznie rezonuje. Prowadnica natomiast ma szybe i nie zepne jej niczym. Jak opuszcze szybe to brzeczenie prowadnicy ustaje. Ktos sie spotkal z takim czyms?


Użytkownik milkes edytował ten post 16:39, 26.09.2019

  • 0
*** Honda for life ***




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq