Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Brzęczące elementy wnętrza accorda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#16 wasko74

wasko74
  • Forumowicz
  • 81 postów
  • Skąd:Kwidzyn-Mareza
  • Silnik:2,2
  • Wersja:iCTDI SPORT
  • KM:145
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:48, 05.01.2013

Przed chwilą znalazłem podpowieź w innym dziale . Od razu pobiegłem do garażu i zrobiłem dokładnie jak zalecał Glinuś . Natychmias skrzypienie ustało a wcześniej naprawę próbowałem wszystkiego. Bardzo gęsty smar wcisnąć pod pedałem pod mechanizm który wchodzi do środka używając sztywnego pędzelka . Ja miałem pod ręką zwykły tawot . Ulga.
  • 0

Darek - Kwidzyn - Mareza- Honda Accord 2,2 iCTDI SPORT 2005


#17 Largo_88

Largo_88
  • Klubowicz
  • 124 postów
  • Skąd:LLB
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:43, 31.01.2013

od niedawna zaczęło mi coś brzęczeć z prawej strony drzwi. Typowałem:
1. boczek drzwi,
2. zamek w schowku
3. hamulec schowka, który odpowiada za jego opadanie.

Śledztwo wykazało prawdopodobieństwo pkt 3 odpowiedzialnego za moje wk... podczas jazdy. W wibracje wpadał niedokręcony "wkręt" odpowiadający za mocowanie hamulca. Klapkę wyjąłem ( od wewnątrz wystarczy nacisnąć a pierwsze zatrzaski wyskoczą).

Poniższe zdjęcie powinno pomóc ;-)

Dołączona grafika
  • 0

#18 Gelski

Gelski
  • Forumowicz
  • 453 postów
  • Skąd:Świdnik
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:23, 31.01.2013

i mi cos w tym miejscu brzeczy, moze to samo co u Ciebie, az jutro sprawdze ;)
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła

#19 pizmak81

pizmak81
  • Forumowicz
  • 99 postów
  • Skąd:piatek
  • Silnik:5.0
  • Wersja:s
  • KM:3
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:08, 03.07.2013

mam brzeczenie w okolicach szyberdachu bardzo to denerwuje,nasila sie jak mam wlaczona klimatyzacje,moze cos poradzicie co to moze byc bo juz sily nie mam.
juz wiem co mnie denerwowalo ,metalowa blaszka od schowka na okulary,podlozylem gumki i jest ok
  • 0

#20 Jonkisz

Jonkisz
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Bojszowy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:35, 08.03.2016

Witam, na 99% brzęczy mi ten hamulec schowka jak jadę np. po kostce brukowej. Proszę o info gdzie jest ta klapka? Otwieram schowek, który jest naprzeciw pasażera i ta klapka jest po lewej czy po prawej stronie? Trzeba coś jeszcze zdemontować?


  • 0

#21 marcoaccord

marcoaccord
  • Forumowicz
  • 620 postów
  • Skąd:Pisz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GX
  • KM:125
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:25, 08.03.2016

Do klapki masz dostep jak otworzysz drzwi z boku deski rozdzielczej.


  • 0

#22 BlueBoy71

BlueBoy71
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Execcutive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:56, 22.07.2016

Ja natomiast mam problem w swoim Accordeonie VII gen tourer ze skrzypieniem/trzeszczeniem czegoś z tyłu... Patrzyłem na kanapę z tyłu, smarowałem wszystkie zaczepy foteli i dalej to samo, patrzyłem na klapę bagażnika czy może tam jakiś plastik lata, ale tam sztywno wszystko siedzi, najabrdziej denerwuje to na nierównościach tak jakby ktoś siadał i wstawał na starej kanapie, dostaję juz szału bo nie wiem co to może byc, wyjąłem wszystko z bagażnika i dalej to samo, kolega siedział w bagazniku podszas jazdy i nie wiadomo co to może być, regulowałem juz odbojniki klapy bagaznika i nie pomogło, może wy macie jakies pomysły gdzie szykać przyczyny i co to może być? ;P


  • 0

#23 mafia35

mafia35
  • Forumowicz
  • 554 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:28, 19.08.2016

Miałem to samo po powrocie z nad jeziora. 3 dni walczyłem. Myślałem, że to podłoga bagażnika. Niestety. Okazało się, że to uszczelka klapy lub zamek. Piszę lub, bo zrobiłem obie rzeczy w jednym czasie. Odkurzyłem uszczelki aby nic nie było w ich rantach i na grubo opryskałem silikonem w sprayu. To samo z zamkiem. Uchwyt wyczyszczony i zamek zalałem wd40 tak aż się z niego lało. Od tamtej pory spokój. Za pewne był tam piach. A piach nad jeziorem to wręcz pył. Włazi wszędzie.

Użytkownik mafia35 edytował ten post 21:29, 19.08.2016

  • 0

#24 danozo

danozo
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:26, 24.10.2016

Ja też jakiś czas temu zauważyłem w Accordzie VIII executive jadąc po nierównościach, że z okolicy lewego nawiewu w panelu centralnym dochodzą dziwne trzeszczenia. Nie jest to mechanizm kratki bo próbowałem nim ruszać i przyciskać go a dziwne brzęczenie dalej było słyszalne(odgłos typowego luźnego plastiku). Muszę sie kiedyś zmobilizować i rozebrać tą kratkę.

Czy ktoś miał już podobny problem?

Irytująca jest też tylna półka za kanapą, która wpada w wibrację od głośnika basowego.


  • 0

#25 dieselinside

dieselinside
  • Forumowicz
  • 201 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:trumniak
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:17, 25.10.2016

mam brzeczenie w okolicach szyberdachu bardzo to denerwuje,nasila sie jak mam wlaczona klimatyzacje,moze cos poradzicie co to moze byc bo juz sily nie mam.
juz wiem co mnie denerwowalo ,metalowa blaszka od schowka na okulary,podlozylem gumki i jest ok

To mogą być te białe lampki. Mi zaczęły brzęczeć po wymianie żarówki. Rozbierałem trzy razy tę lampkę i dopiero za trzecim razem wpadłem żeby podgrzać i dogiąć zatrzaski lampek. Od tej pory jest cisza.


  • 0

#26 Sebaccord

Sebaccord
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:50, 16.02.2017

Witam.Ja też w moim accordzie vii sedan zauważyłem dziwne trzeszczenie jadąc po nierównościach lub podczas ruszania.Demontowałem schowek,air back,dokręcałem kokpit,nic to nie pomagało.U mnie zródłem pisków było mocowanie podpórki przedniej klapy (taka plastikowa tulejka w której osadzony jest ten pręt) Po wymianie CISZA.Pozdrawiam.

 


  • 0

#27 Guciu

Guciu
  • Forumowicz
  • 179 postów
  • Skąd:Tarnów/ Wrocław
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:25, 18.02.2017

Polecam też przyjrzeć się zestawowi przycisków (tam gdzie jest włącznik VSA). U mnie te plastikowe zaczepy już nie trzymały dobrze i luźno latał na nierównościach.


  • 0

#28 mafia35

mafia35
  • Forumowicz
  • 554 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:43, 18.02.2017

Mi natomiast brzęczy/rezonuje dzyndzel od zamka w drzwiach kierowcy. Jedynie przy mocnym basie. Wiosną trzeba będzie się za to zabrać...
  • 0

#29 kamilgut365@gmail.com

kamilgut365@gmail.com
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.6
  • Wersja:S
  • KM:160
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Coupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:21, 19.02.2017

Mi skrzypiało przy prawym lusterku i na drzwiach, ale to od montażu głośników


  • 0

#30 ApolloSG

ApolloSG
  • Nowy
  • 13 postów
  • Skąd:Ełk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:29, 02.05.2017

Witam. Czy ktoś z Was miał problem z pokrywą poduszki powietrznej po stronie pasażera? Kiedy jest chłodniej słyszę trzeszczenie jakiegoś luźnego elementu z tej okolicy.  Hamulec schowka dokręciłem - nie pomogło. Po przyłożeniu ręki do tej pokrywki (wydaje mi się) trzeszczenie ustało. Nie wiem jak się za to zabrać, jak to zabezpieczyć/naprawić? Macie jakieś pomysły?


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq