Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Brzęczące elementy wnętrza accorda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 szpon2

szpon2
  • Forumowicz
  • 111 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:58, 05.11.2012

Witam,
Panowie ktoś z Was już może przeprowadzał "śledztwo" odnośnie lokalizacji elementów podatnych na brzęczenie przy ruszaniu;) Mam nadzieje, że mnie rozumiecie. Przy ruszaniu czasami jak sprzęgło za późno puszczę lub wrzuci się przypadkiem bieg nie adekwatny do biegu. Pytam bo coś mi brzęczy przy właśnie ruszaniu z prawej strony, a jako że prowadzę ciężko mi się dokładnie wsłuchać. btw. od razu dodam, że to nic w schowku co by niektórzy pewnie mi przepowiedzieli;p
Liczę na sugestie
Pozdrawiam
  • 0

#2 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 17:12, 05.11.2012

a z której strony dochodzi ten dźwięk będzie łatwiej
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#3 szpon2

szpon2
  • Forumowicz
  • 111 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:39, 05.11.2012

No napisałem przód prawa strona, w okolicach pasażera - i tu dalej nie wiem może drzwi? dodam że wcześniej nie brzęczało teraz już zaczęło. Jakiś element podatny na wibrację.
  • 0

#4 Tadzio

Tadzio
  • Klubowicz
  • 3067 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 45
Super

Napisano 08:53, 06.11.2012

No napisałem przód prawa strona, w okolicach pasażera - i tu dalej nie wiem może drzwi? dodam że wcześniej nie brzęczało teraz już zaczęło. Jakiś element podatny na wibrację.


Zrób porządek w schowku :mrgreen:

Mnie też brzęczało ale od strony kierowcy i dostawałem szału. Okazało się że brzęczą kluczyki z bagażnika dachowego w schowku pasażera :mrgreen:

Najlepiej wyjąc wszystko ze schowków, zrobić porządek w zakamarkach a potem szukać dalej jak nie przestanie.
  • 0

#5 Sergiej3k

Sergiej3k
  • Forumowicz
  • 98 postów
  • Skąd:WG/WWL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VSA
  • KM:160
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:ev1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:53, 06.11.2012

mamy podobnie, dzwoni coś z prawej strony z przodu. Żona zauważyła, że może to być mocowanie pasów (przy regulacji ich wysokości), ale jeszcze nie miałem czasu żeby to dokładnie sprawdzić.
  • 0

#6 Rosencreutz

Rosencreutz
  • Forumowicz
  • 391 postów
  • Skąd:Teresin k/Warszawy
  • Silnik:2,0
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:19, 10.11.2012

Sprawdź ogranicznik otwarcia drzwi. Szczególnie tą część która jest schowana w drzwiach.
  • 0

Artur


#7 siara_nh

siara_nh
  • Forumowicz
  • 368 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:41, 18.12.2012

u mnie też brzęczy z prawej strony pasażera ale już doszedłem co to jest - tylko nie wiem jak to wyeliminować - mi brzęczy ogranicznik schowka (ten po prawej stronie)
bo jak otwieram schowek to przestaje - nie wiem co z nim mogę zrobić owinąć go czymś czy co? miał ktoś podobnie


mi jeszcze coś w tyłu ostatnio zaczęło brzęczeć z prawej strony z tyłu jakby coś w drzwiach nie wiem czy to nie przez zmiany temperatur ?
  • 0

#8 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 21:44, 18.12.2012

U mnie skrzypi styk okładziny prawego przedniego słupka (przy przedniej szybie) z deską rozdzielczą. Muszę coś z tym zrobić bo strasznie wkurza.
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#9 Karolek

Karolek
  • Forumowicz
  • 69 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:06, 28.12.2012

a u mnie nie mam pojecia dlaczego wibruje, stuka, puka cos na gorze przy szyberdachu.... Jest to mega denerwujace i za nic w Swiecie nie potrafie znalezc/zlokalizowac co to... wiem tylko ze znajduje sie to nad moja glowa w podsufitce/szyberdachu :evil:
  • 0

#10 Klimass

Klimass
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:jesteś?
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:42, 28.12.2012

szpon2, u mnie szukałem i szukałem i dotarłem brzęczał hamulec schowka to co odpowiada za jego wolne opadanie \
wiem co brzęczy ale jeszcze tego nie zlikwidowałem
  • 0

#11 Saiti

Saiti
  • Forumowicz
  • 23 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:36, 04.01.2013

Czasami fajną opcją na sprawdzenie jest "przygasanie" silnika na jałowych (wrzucając np 4 bieg i odpuszczając sprzęgło kawałek) - wtedy druga osoba nasłu*cenzura*e źródła :)
  • 0

#12 sednosprawy

sednosprawy
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:57, 04.01.2013

Brzeczalo podczas jazdy po kostce. Odkrylem ze brzecza plastikowe tulejki w raczkach nad drzwiami. Wystarczy odkrecic raczki, wybic sworzen (nie wiedzialem jak to zrobic wiec nawiercilem maly otwor i wypchnolem ten sworzen) a na koniec nakleic tasme zeby zablokowac przesuwanie sie tulejek po sworzniu. Brzeczenie ustalo :)

[ Dodano: 2013-01-04, 18:59 ]
Moze macie pomysl jak to zlikwidowac, podczas niskich temperatur w okolicy styku szyby przedniej z deska rozdzielcza. Jak zdjac ten poziomy plastik dochodzacy do szyby?
  • 0

#13 Saiti

Saiti
  • Forumowicz
  • 23 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:01, 04.01.2013

Czasami można z mikrogumy wkleić takie jakby podbicie rantów, które stykają się z innymi elementami. Ja u siebie w Del Solu podpiłowałem dremelem plastiki dachu, zebrałem góra po milimetrze od środka, z zewnątrz nic nie widać :)
  • 0

#14 wasko74

wasko74
  • Forumowicz
  • 81 postów
  • Skąd:Kwidzyn-Mareza
  • Silnik:2,2
  • Wersja:iCTDI SPORT
  • KM:145
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:20, 05.01.2013

U mnie zaraz po kupnie auta skrzypiało radio po zewnętrznej ,tak jak styka się z deską. Popryskałem delikatnie silikonem w sprayu , przetarłem i rok już cisza. Z kolei skrzypi mi sprzęgło przy wciskaniu , nie zawsze . Wcisnąłem się tam pod kierownice tak jak mogłem . Pryskałem już smarem w sprayu , silikonem i nie wiele pomogło.
  • 0

Darek - Kwidzyn - Mareza- Honda Accord 2,2 iCTDI SPORT 2005


#15 sednosprawy

sednosprawy
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:39, 05.01.2013

Mialem ten efekt ze skrzypiacym sprzeglem w poprzednim accordzie produkcja 1998 naprawili to skutecznie w serwisie ale nie pamietam jak
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq