Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Wykrzyknik+ABS+VSA// Kody błędów ABS // Reset błędów - Kalibracja VSA

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
549 odpowiedzi w tym temacie

#226 damian18wdz

damian18wdz
  • Forumowicz
  • 1115 postów
  • Skąd:Anglia Swansea
  • Silnik:2,2
  • Wersja:sport
  • KM:183km/419nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan/tourer
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:15, 31.08.2016

Panowie zdiagnozowano u mnie padnięty sterownik pompy abs, zalecono wymiane całej pompy, kupiłem używkę z kombiaka 2005r (mam sedana z 2004r) silnik ten sam 2.2
Pompy mają różne numery modeli ale są identyczne, teraz moje pytanie: Czy ma to jakiekolwiek znaczenie ? czy pompy muszą mieć identyczne numery?

z tego co wiem to ma to znaczenie ale tego niesprawdzilem. dlugo szukalem tej pompy i jeden ze sprzedawcow odmowil sprzedazy z sedana jak powiedzialem ze mam kombi stwierdzil ze niepasuje. Z drugiej strony mysle sobie ze czemu by mialy miec inne numery skoro jest to samo ?
  • 0

#227 Erykkk

Erykkk
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:193
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:49, 31.08.2016

Ten sprzedawca  nie podał na aukcji numerów pompy,  sprzedawcą jest firma która rozbiera samochody i sprzedaje je na części, pompa jest w stanie idealnym, wyczyszczona,(gwarancja rozruchowa) wszystkie numery są na niej, logo producenta i znak hondy jednak w tych numerach końcówki kodów są inne, odebrałem to jako po prostu numer seryjny towaru który schodzi w innym roku z taśmy produkcyjnej i dlatego ma inny numer. Pompy są identyczne, zresztą silniki diesla w accordzie VII wychodziły tylko 2.2 Ctdi. No i tak samo jest to seria przed liftem wiec tym bardziej nie powinno mieć to znaczenia. No ALE wyczytałem na forum że podobno to jakieś znaczenie ma i dlatego moje pytanie


Jutro mechanik wymienia pompe, zobaczymy co się wydarzy :) jeśli ktoś miał taki przypadek proszę opisać co trzebabyło zrobić by abs zaczął działać. Wiem że jeśli błędy nie zgasną to muszę pod kompem wprowadzić nową pompe do kompa samochodu


  • 0

#228 damian18wdz

damian18wdz
  • Forumowicz
  • 1115 postów
  • Skąd:Anglia Swansea
  • Silnik:2,2
  • Wersja:sport
  • KM:183km/419nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan/tourer
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:05, 31.08.2016

Jesli wymienisz pompe vsa powinno samo zgasnac ale trzeba bedzie ustawic neutralne polozenie czujnika hdsem lub drucikiem(samodiagnostyka)
Jeszcze co mnie zastanawia to sedan a kombi maja inne hamulce z tylu co moze miec wplyw na inna pompe ?
Ale jesli wymienisz daj znac czy dziala bedzie wiadomo na przyszlosc :)
  • 0

#229 grzes508

grzes508
  • Forumowicz
  • 172 postów
  • Skąd:Rzeszów / Zamość
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:07, 31.08.2016

Panowie zdiagnozowano u mnie padnięty sterownik pompy abs, zalecono wymiane całej pompy, kupiłem używkę z kombiaka 2005r  (mam sedana z 2004r) silnik ten sam 2.2

Pompy mają różne numery modeli ale są identyczne, teraz moje pytanie: Czy ma to jakiekolwiek znaczenie ? czy pompy muszą mieć identyczne numery?

a czy mógłbyś powiedzieć na jakiej podstawie zdiagnozowany padnięty sterownik pompy? 

Sam mam u siebie z nim problem i nie wiem jak go rozwiązać.


  • 0

#230 damian18wdz

damian18wdz
  • Forumowicz
  • 1115 postów
  • Skąd:Anglia Swansea
  • Silnik:2,2
  • Wersja:sport
  • KM:183km/419nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan/tourer
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:14, 31.08.2016

a czy mógłbyś powiedzieć na jakiej podstawie zdiagnozowany padnięty sterownik pompy?
Sam mam u siebie z nim problem i nie wiem jak go rozwiązać.

a jaki blad pokazuje ?
  • 0

#231 grzes508

grzes508
  • Forumowicz
  • 172 postów
  • Skąd:Rzeszów / Zamość
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:26, 31.08.2016

a jaki blad pokazuje ?

71-1 different diameter tire (Nierównomierny rozmiar kół),  pojawił się po zmiany pompy ze sterownikiem na inną, też z przedlifta, też z sedana, też z 2.4, ale niestety  z wersji USA, i nie wiem czy to to może być przyczyną?

Problem opisałem w ostatnim poście na poprzedniej stronie w tym temacie


  • 0

#232 damian18wdz

damian18wdz
  • Forumowicz
  • 1115 postów
  • Skąd:Anglia Swansea
  • Silnik:2,2
  • Wersja:sport
  • KM:183km/419nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan/tourer
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:29, 31.08.2016

A numery pompy takie same ?
  • 0

#233 grzes508

grzes508
  • Forumowicz
  • 172 postów
  • Skąd:Rzeszów / Zamość
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:31, 31.08.2016

niestety nie, tylko już nie pamiętam czy całe czy tylko ostatnie cyfry jak u Ciebie


  • 0

#234 damian18wdz

damian18wdz
  • Forumowicz
  • 1115 postów
  • Skąd:Anglia Swansea
  • Silnik:2,2
  • Wersja:sport
  • KM:183km/419nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan/tourer
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:51, 31.08.2016

niestety nie, tylko już nie pamiętam czy całe czy tylko ostatnie cyfry jak u Ciebie

ja kupilem pompe z dokladnymi numerami pompy jaka byla zalozona w aucie po wymianie wszystko ok

Użytkownik damian18wdz edytował ten post 22:52, 31.08.2016

  • 0

#235 grzes508

grzes508
  • Forumowicz
  • 172 postów
  • Skąd:Rzeszów / Zamość
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:10, 01.09.2016

ja kupilem pompe z dokladnymi numerami pompy jaka byla zalozona w aucie po wymianie wszystko ok

na weekendzie porównam te numery, ale na pewno są inne. Wydawało mi się, że chociaż część numeru powinna się różnić, ta która oznacza jakiś numer seryjny konkretnej tej sztuki. 

Czy istnieje możliwość, że wystarczy w moim przypadku skalibrować czujniki ABS, a tak naprawdę sygnał z nich odbierany przez pompę aby był dostosowany do rozmiaru moich kół?


  • 0

#236 Erykkk

Erykkk
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:193
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:25, 01.09.2016

Pompa wymieniona, nowa z kombi identyczna co moja z sedana ale mają inne numery (ostatnich pare cyfer)  co do zbadania ze stara była uszkodzona to się nie wypowiem bo mój mechanik to stwierdził a stawiam na niego wiadro łychy że się nie pomylił bo jest jednym z dosłownie kilku mechaników w moim mieście którzy zajmują się elektromechaniką i przeważnie ma do czynienie z autami za ponad małą bańkę :D Po wymianie i odpowietrzeniu hamulców przy odpaleniu auta kontrolki gasną ale po ruszeniu zaświecają się ponownie.. Wiem że muszę teraz podjechać spowrotem do mechanika żeby mi wpisał nową pompe w komp auta, wtedy się okaże czy abs wróci. Obecnie jest tak że przez tą chwilę w której kontrolki się nie świecą abs działa poprawnie po czym jak tylko się zapalą przestaje działać. Wcześniej kontrolki świeciły non stop i abs nie działał..


  • 0

#237 grzes508

grzes508
  • Forumowicz
  • 172 postów
  • Skąd:Rzeszów / Zamość
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:55, 02.09.2016

Pompa wymieniona, nowa z kombi identyczna co moja z sedana ale mają inne numery (ostatnich pare cyfer)  co do zbadania ze stara była uszkodzona to się nie wypowiem bo mój mechanik to stwierdził a stawiam na niego wiadro łychy że się nie pomylił bo jest jednym z dosłownie kilku mechaników w moim mieście którzy zajmują się elektromechaniką i przeważnie ma do czynienie z autami za ponad małą bańkę :D Po wymianie i odpowietrzeniu hamulców przy odpaleniu auta kontrolki gasną ale po ruszeniu zaświecają się ponownie.. Wiem że muszę teraz podjechać spowrotem do mechanika żeby mi wpisał nową pompe w komp auta, wtedy się okaże czy abs wróci. Obecnie jest tak że przez tą chwilę w której kontrolki się nie świecą abs działa poprawnie po czym jak tylko się zapalą przestaje działać. Wcześniej kontrolki świeciły non stop i abs nie działał..

Widzisz, masz bardzo podobny jeśli nie ten sam problem co ja. Bardzo ciekawi mnie rozwiązanie u Ciebie, powiedz mi jakie kontrolki Ci się zaświecają oraz czy próbowałeś wykonywać diagnostykę np spinaczem?


  • 0

#238 Erykkk

Erykkk
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:193
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:02, 05.09.2016

Nie robilem diagnostyki spinaczem (wole nie ryzykowac) w srode auto oddaje na wpisanie pompy w komputer. puki co w momencie odpalania swieci sie vsa wykrzyknik i abs po czym po kilku sekundach gasnie i powyzej 20 km zaswiecaja sie te same kontrolki juz na stale. Dam znac co ustale :)
  • 0

#239 Erykkk

Erykkk
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:193
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:14, 08.09.2016

Mechanik wpisal pompe w kompa auta i problem pozostal ale tym razem wskazuje na przerwe miedzy czujnikiem prawego kola a lozyskiem (czujnik wymienialem 2tygodnie temu) byc moze pozostalo cos jeszcze po starym czujniku na lozysku (jakies opilki) tak wiec puki co dalej nic nie dziala jak dzialac powinno. Jutro przeczyszcze czujnik, piaste, lozysko i zobaczymy. Jak to nie pomoze to zostaje wymiana lozyska
  • 0

#240 Erykkk

Erykkk
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:193
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:29, 13.09.2016

Wszystko wyczyszczone, poskrecane, blad wykasowalem i znow to samo.. po przekroczeniu 20km/h zapalaja sie wszystkie 3 kontrolki. Wyczytalem nr bledu 21 ale co to noze oznaczac ? Elektromechanik stwierdzil ze blad pokazuje w prawym przednim kole. Czujnik za 50 zl z allegro moze nie dzialac? Da sie to jakos pomierzyc? Lepszy czujnik 150zl a lozysko skf 250 nie wiem w co teraz celowac.. mam juz dosc tego bledu.. kupa kasy poszla, blad nadal jest a mechanik rozklada rece bo koncza sie pomysly..
Dodam ze elektromechanik wskazal blad i na tym sie jego rola konczy natomiast po wykasowaniu bledu procedura podana na forum wyskakuje wlasnie blad 21. Z kolei ten blad to jak wyczytalem dotyczy sie vteca a nie diesla wiec o co kaman ? Wrzuce link z filmikiem

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq