Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Wykrzyknik+ABS+VSA// Kody błędów ABS // Reset błędów - Kalibracja VSA

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
549 odpowiedzi w tym temacie

#31 Vajzel

Vajzel
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Rybnik
  • Silnik:k24
  • Wersja:type s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:cl9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:08, 10.07.2013

widze ze wszyscy maja z tym problem mi tez to swieci ale jak odpalam auto i nie dotykam hamulca to sie nie zaswieca dopiero po nacisnieciu hamulca styki wyczyszczone a dalej lipa:/
  • 0

#32 ASTERIXMIX

ASTERIXMIX
  • Forumowicz
  • 150 postów
  • Skąd:OKOLICE WARSZAWY
  • Silnik:K24
  • Wersja:MUGEN
  • KM:200 może z plusem
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 06:58, 13.07.2013

Bo to już taki standardowy błąd
:k
  • 0
ASTERIXMIX

#33 Guest_bananoo_*

Guest_bananoo_*
  • Guests

Napisano 18:44, 07.08.2013

Witam,

podłącze się pod ten temat.
Oczywiście przeczytałem wszystkie posty nie tylko z tego wątku.

Więc jakiś czas temu zapalił się zestaw kontrolek jak temacie Wykrzyknik+ABS+VSA. Po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu kontrolki się świeciły. Po ruszeniu i ujechaniu ok 20 metrów gasły. Włączały się ponownie przy około 120 kmh i tak zawsze. Przejechałem nawet 300 km do 110kmh i wszystko OK, jak tylko 120 zaraz choinka. Pojechałem do ASO by sprawdzili co to (miałem jeszcze inne tematy) i po 2 h 4 mechanikach doszli do wniosku: błąd impulsatora z łożyska albo czujnik ABS, oba tematy w prawym przednim kole. Łożysko i tak troszke już szumiało więc wymieniłem - nie pomogło. Wymieniłem czujnik ABS i... jest jeszcze gorzej. Co prawda pod odpaleniu żadna kontrolka się nie świeci (poprzednio świeciły tak do 20kmh) ale za to teraz po przekroczeniu 60kmh się zapala mój ukochany układ kontrolek!

Wymieniłem obie rzeczy jakie podali w ASO i jest gorzej niż było ! Proszę o sugestie, co i jak jeszcze sprawdzić wymienić itd

Doczytałem o kalibracji HDS.
Może ktoś polecić kogoś w okolicach Katowice/Dąbrowa Górnicza kto by to mógł mi zrobic?
  • 0

#34 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 12:33, 10.08.2013

Wymieniłem obie rzeczy jakie podali w ASO i jest gorzej niż było ! Proszę o sugestie, co i jak jeszcze sprawdzić wymienić itd

Doczytałem o kalibracji HDS.
Może ktoś polecić kogoś w okolicach Katowice/Dąbrowa Górnicza kto by to mógł mi zrobic?

Kalibrację trzeba wykonać .. jest opisana jak ja zrobić bez hds-a .. za pomocą spinacza :)
http://www.accordklu...pic.php?t=43688
  • 0

#35 Guest_bananoo_*

Guest_bananoo_*
  • Guests

Napisano 13:48, 10.08.2013

muzyczka, dzięki.

Mam tylko mały problem, rozebrałem plastiki pod kierownicą (oba) i zacząłem się dobierać do osłony słupka, tak aby dobrać sie do tej wtyczki, i za cholere nie umiem go ściągnąć. Doszło już nawet do rozwiązania siłowego, ale i tak menda nie puściła. Wszędzie pisze "ściągnąć osłonę słupka..." ale do cholera jak to zrobić... jest gdzieś jakaś instrukcja?

Jest ktoś może ze śląska albo zagłębia? Ja bym podjechał byśmy razem powalczyli...
  • 0

#36 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 13:10, 12.08.2013

am tylko mały problem, rozebrałem plastiki pod kierownicą (oba) i zacząłem się dobierać do osłony słupka, tak aby dobrać sie do tej wtyczki, i za cholere nie umiem go ściągnąć. Doszło już nawet do rozwiązania siłowego, ale i tak menda nie puściła. Wszędzie pisze "ściągnąć osłonę słupka..." ale do cholera jak to zrobić... jest gdzieś jakaś instrukcja?

Wtyczka OBD2 wystaje z plastików więc nie rozumiem po co rozbierasz plastiki itd ...

Wszędzie pisze "ściągnąć osłonę słupka..." ale do cholera jak to zrobić... jest gdzieś jakaś instrukcja?

Gdzie to wszędzie jest napisane ?? , bo w linku , który podałem nic takiego nie ma ..
  • 0

#37 Guest_bananoo_*

Guest_bananoo_*
  • Guests

Napisano 12:49, 19.08.2013

muzyczka,
zrobiłem następująco:

1. Ustawić samochód na równej nawierzchni. - OK
2. Gdy zapłon jest wyłączony, podłączyć tester HDS do 16-stykowego złącza diagnostycznego (DLC) (A), znajdującego się pod deską rozdzielczą po stronie kierowcy. - TEGO NIE ZROBIŁEM
3. Podłączyć zworę serwisową (SCS) do masy za pomocą HDS. (zwierasz 4 i 9 na obd2) - ZWARŁEM 4 I 9 NA OBD2
4. Włączyć zapłon przy zwolnionym wyłączniku pozycji pedału hamulca. - OK
5. Kontrolka ABS włączy się na 2 sekundy i wyłączy się. -OK
6. Po zgaśnięciu kontrolki ABS jednokrotnie nacisnąć i zwolnić wyłącznik VSA w ciągu pół sekundy. -OK
7. Po zapaleniu się kontrolki ABS jednokrotnie nacisnąć i zwolnić wyłącznik VSA w ciągu pół sekundy. -OK
8. Kontrolka aktywacji VSA mignie dwa razy i zgaśnie w ciągu jednej sekundy, następnie system zakończy zapamiętywanie położenia neutralnego czujnika VSA. -OK
9. Wyłączenie się kontrolki ABS, kontrolki układu VSA i kontrolki aktywacji VSA oznacza koniec zapamiętywania. Jeżeli kontrolki nie gasną, należy ponownie wykonać podane czynności. - ZGASŁY
10. Wyłączyć zapłon i odłączyć tester HDS od 16-stykowego złącza DLC. - OK


A pomimo to nadal wyzwala się ten zestaw kontrolek... jakiś pomysł?
  • 0

#38 Vajzel

Vajzel
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Rybnik
  • Silnik:k24
  • Wersja:type s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:cl9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:26, 29.08.2013

czyli co da sie bez tego hima to ogarnac czy nie ???
  • 0

#39 BartekL

BartekL
  • Forumowicz
  • 533 postów
  • Skąd:znienacka
  • Silnik:N55
  • Wersja:M
  • KM:All
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:F10
Reputacja: 31
Super

Napisano 11:13, 12.09.2013

Witam,
Podłacze sie pod temat i ja..

U mnie problem pojawia sie podczas jazdy. zapala się kontrolka VSA i wykrzyknik w trójkącie.. podczas jazdy kończy się tym ze muli mi auto i nie chce jechać.. jakby był w jakimś trybie serwisowym bo ciężko 3 tys obrotów ukręcić.
Aby się tego pozbyć i jechać dalej normalnie muszę zjechać wyłączyć silnik wyjąć kluczyk na chwilę i ponownie odpalić.. i jadę dalej.. dziwnie bo raz wywala mi często ten błąd. 2-3 razy dziennie, a czasem jezdze dużo i nic sie nie dzieje.

Teraz ja Was proszę o cenne porady.. zanim wybiorę sie do ASO i zgolą ze mnie $ :roll: w sobotę jak się pogoda poprawi mam zamiar dogrzebać sie do tych kostek i je przeczyścić.. ale wątpie czy to pomoże.. problem ogólnie pojawił się w momencie jak zmieniłem zawieszenie z oem na obniżone. możliwe ze coś zostało uszkodzone w warsztacie podczas tej 'operacji' ?czy też kąty się zmieniły z tyłu (negatyw) ?
  • 0

#40 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:29, 12.09.2013

katy nie maja z tym nic wspolnego, albo uszkodzili czujnik w warsztacie, ale wtady chyba caly czas by sie swiecil blad, albo jakis syf sie dostal, no chyba ze juz calu modul VSA szlag trafi, sprobuj wyczyscic te czujniki abs'u :ok
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#41 BartekL

BartekL
  • Forumowicz
  • 533 postów
  • Skąd:znienacka
  • Silnik:N55
  • Wersja:M
  • KM:All
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:F10
Reputacja: 31
Super

Napisano 14:55, 12.09.2013

katy nie maja z tym nic wspolnego, albo uszkodzili czujnik w warsztacie, ale wtady chyba caly czas by sie swiecil blad, albo jakis syf sie dostal, no chyba ze juz calu modul VSA szlag trafi, sprobuj wyczyscic te czujniki abs'u :ok


ma ktoś jakieś foto jak sie dostać do tych czujników? to ogarnę to od razu ;-)
  • 0

#42 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:11, 12.09.2013

nie chce mi sie wszytskiego kopiowac, zobacz czy link dziala bez logowania
http://typeaccord.co..._hl__abs sensor
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#43 BartekL

BartekL
  • Forumowicz
  • 533 postów
  • Skąd:znienacka
  • Silnik:N55
  • Wersja:M
  • KM:All
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:F10
Reputacja: 31
Super

Napisano 15:19, 12.09.2013

nie chce mi sie wszytskiego kopiowac, zobacz czy link dziala bez logowania
http://typeaccord.co..._hl__abs sensor

Serdecznie dzięki!! :B
  • 0

#44 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:42, 12.09.2013

czyli dziala ;-) no to wporzo :ok
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#45 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 12:59, 13.09.2013

1. Ustawić samochód na równej nawierzchni. - OK

2. Gdy zapłon jest wyłączony, podłączyć tester HDS do 16-stykowego złącza diagnostycznego (DLC) (A), znajdującego się pod deską rozdzielczą po stronie kierowcy. - TEGO NIE ZROBIŁEM

3. Podłączyć zworę serwisową (SCS) do masy za pomocą HDS. (zwierasz 4 i 9 na obd2) - ZWARŁEM 4 I 9 NA OBD2

4. Włączyć zapłon przy zwolnionym wyłączniku pozycji pedału hamulca. - OK

5. Kontrolka ABS włączy się na 2 sekundy i wyłączy się. -OK

6. Po zgaśnięciu kontrolki ABS jednokrotnie nacisnąć i zwolnić wyłącznik VSA w ciągu pół sekundy. -OK

7. Po zapaleniu się kontrolki ABS jednokrotnie nacisnąć i zwolnić wyłącznik VSA w ciągu pół sekundy. -OK

8. Kontrolka aktywacji VSA mignie dwa razy i zgaśnie w ciągu jednej sekundy, następnie system zakończy zapamiętywanie położenia neutralnego czujnika VSA. -OK

9. Wyłączenie się kontrolki ABS, kontrolki układu VSA i kontrolki aktywacji VSA oznacza koniec zapamiętywania. Jeżeli kontrolki nie gasną, należy ponownie wykonać podane czynności. - ZGASŁY

10. Wyłączyć zapłon i odłączyć tester HDS od 16-stykowego złącza DLC. - OK





A pomimo to nadal wyzwala się ten zestaw kontrolek... jakiś pomysł?

Jechac na jakis tester. Ja zrobilem to dzisiaj, laczenie pinow spinaczem nie wykazywalo juz wiecej bledow (jedyny jaki wykazalo to blad czujnika szyby...). Po odczytaniu wychodzie ze mam blad czunika cisnienia w pompie abs i to juz powazny klopot... pozdr
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq