Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Wykrzyknik+ABS+VSA// Kody błędów ABS // Reset błędów - Kalibracja VSA

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
549 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gico

Gico
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • Skąd:Dzierzgoń
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:12, 26.11.2012

Witajcie. Jakieś 3 tygodnie temu przerabiałem ten temat, nie zawsze kontrolki sygnalizują wywalony czujnik ABS! warto sprawdzić również stan piasty, gdyż tak było w moim przypadku a nie wywalony czujnik jak podpowiadał mi kolega Glinuś
Jak się ma trochę pojęcia to można zwalić piastę i dobrze wyczyścić czujnik wraz z magnesem na piaście. Mi to zajęło 30minut więc warto się pobawić. Co do późniejszej kalibracji HDSem to mam inne rozwiązanie żeby odczekać 2-3dni i mi się samo wszystko skonfigurowało i kontrolki zgasły (po wymianie piasty jeszcze się świeciły)
  • 0
Alu: Buddy Club P1 Racing QF, Guma: Dunlop SPORT MAXXX 215/40/17, Zawieszenie: KW Variant 2, Dolot: Wkładka K&N

#17 Bażant

Bażant
  • Klubowicz
  • 460 postów
  • Skąd:łódzkie
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-S
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:CW3
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 17:29, 07.12.2012

ja jestem po wymianie prawy tył w sedanie
jedyny na allegro znaleziony przeze mnie to :
http://allegro.pl/sh...item=2742622123

Niby zamiennik ale jak do mnie przyszedł był opisany jako OEM - po wpisaniu numerku do wujka google okazuje się że jest to czujnik do bliźniaka Acury (US).
Więc nie wiem czy zamiennik czy oryginał z za oceanu - ale latam już tydzień i jest OK.
Więc polecam.


Ja kupowałem od tego samego użytkownika, tylko, że na lewą stronę. W moim przypadku niestety nie udało się wyjąć starego czujnika z piasty... i niestety pracy automatycznie zrobiło się więcej, bo trzeba było wyjąć piastę na stół i jakimś cudem wyjąć resztę czujnika ;] , ale udało się i po założeniu nowego błędy znikły.
  • 0

#18 kmd2004

kmd2004
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:Sieradz
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:27, 28.04.2013

Hej

U mnie jest podobny problem. Tyle , że wygląda to/ auto zachowuje się następująco:

- Podczas jazdy zapala się kontrolka od hamulca ręcznego / (!) Czerwona . Pali się około 5 sekund i zgaśnie. I jest spokój na jakiś czas.

- Podczas jazdy zapala się kontrolka od ręczęcznego / (!) Czerwona, jest zapalona i po 5 sekundach zapala się VSA i Trójkąt z wykrzyknikiem Pomarańczowy.

Wystarczy , że zgaszę auto i odpalę auto wszystko gaśnie i już nie pojawia.

Takie objawy mam od około 1 miesiąca w tym czasie 3 kontrolki (1 czerwona i 2 pomarańczowe) zapaliły się z 4 razy.

Natomiast zapalenie ręcznego zauważyłem może 3 razy.

Ktoś miał takie objawy ? Tak jak opisywaliście szukać przy czujnikach problemu czy to jakieś lekkie zawirowanie i pojechać najpierw na diagnostykę .

Michał
  • 0
Accord i-CTDi Sport Sedan 2004
Accord i-CTDi Sport Sedan 2005
Accord i-CTDi Sport Kombi 2004

#19 grinmint

grinmint
  • Forumowicz
  • 473 postów
  • Skąd:Błonie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 16:05, 28.04.2013

Sprawdź poziom płynu hamulcowego
  • 0

#20 kmd2004

kmd2004
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:Sieradz
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:43, 28.04.2013

Hej

Sprawdzałem płyn i jest w połowie miedzy min a maximum.

/M
  • 0
Accord i-CTDi Sport Sedan 2004
Accord i-CTDi Sport Sedan 2005
Accord i-CTDi Sport Kombi 2004

#21 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:15, 28.04.2013

Mi jakiś czas temu podczas zapalania auta zapalała się kontrolka VSA i wykrzyknik, po odpaleniu gasła. Przy okazji zmiany kół wyczyściłem kontakt sprayem i cisza.
  • 0

#22 ASTERIXMIX

ASTERIXMIX
  • Forumowicz
  • 150 postów
  • Skąd:OKOLICE WARSZAWY
  • Silnik:K24
  • Wersja:MUGEN
  • KM:200 może z plusem
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 02:02, 23.05.2013

A teraz takie pytanie - czy po wyświetleniu tych trzech kontrolek leżących obok siebie pomarańczowych działa wam przycisk VSA - czy da się załączyć kontrolę trakcji czy nie . Bo u mnie padł czujnik abs prawy przedni według kompa ale od czasu awarii nie działa także VSA cały czas wyłączony system ten jest . A powiem że zawsze go wyłączałem do jazdy bo po prostu nie lubię takich systemów a po drugie lubię zapier...ać o to coś hamuje koła . :?:
:?: :?:
  • 0
ASTERIXMIX

#23 Maki

Maki
  • Forumowicz
  • 29 postów
  • Skąd:Kielce
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:4D
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:53, 29.05.2013

po zadziałaniu tych kontrolek system VSA nie działa - więc przycisk też
  • 0
Honda Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Honda VFR 800 2002

#24 kris0302

kris0302
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:ringwood
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:02, 02.06.2013

witam podłączę się do tematu bo mam podobny problem.ABS i VSA świecą się non stop chciaż mam sposób żeby je zgasić.mianowicie na wstecznym biegu kiedy samochód sie toczy delikatnie naciskam hamulec kiedy ruszę do przodu natychmiast gasną ,ale niestety po paru kilometrach ponownie sie zapalają.mechanik powiedział ze to na 100% łożysko.moje pytanie jest czy jak podłączę do kompa to pokaże ze to jest łożysko czy raczej ze to czujnik?
  • 0

#25 ASTERIXMIX

ASTERIXMIX
  • Forumowicz
  • 150 postów
  • Skąd:OKOLICE WARSZAWY
  • Silnik:K24
  • Wersja:MUGEN
  • KM:200 może z plusem
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 02:21, 03.06.2013

Nie wiedziałem że łożysko się diagnozuje w kompie hehehe Podjedź na komp i się dowiesz -ale najpierw przeczyść sobie styki w ABS i wtedy wykluczysz choć jeden problem.
  • 0
ASTERIXMIX

#26 kris0302

kris0302
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:ringwood
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:11, 03.06.2013

Nie wiedziałem że łożysko się diagnozuje w kompie hehehe Podjedź na komp i się dowiesz -ale najpierw przeczyść sobie styki w ABS i wtedy wykluczysz choć jeden problem.

tez nie wiedziałem dlatego pytam!jeszcze jak byś napisł jak się czyści styki abs był bym wdzięczny.
  • 0

#27 ASTERIXMIX

ASTERIXMIX
  • Forumowicz
  • 150 postów
  • Skąd:OKOLICE WARSZAWY
  • Silnik:K24
  • Wersja:MUGEN
  • KM:200 może z plusem
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:04, 04.06.2013

ja zrobiłem rzecz prostą -odpiołem akuku obie klemy -wypinałem wtyki i sprejem do styków przeleciałem -czyste były więc poleciałem do znajomego na kompa wrzuciliśmy i wyszło że prawy przedni ABS nie działa . i tak sobie latam już dłuższy czas bez abs i bez vsa i dobrze mi z tym -tylko wkurzające sa te żółte lampki hehehehe Ale jak się dłubie czeki muszą się palić he he he Pozdrawiam . Na dniach zamawiam czujnik ABS -zamiennik i będzie znowu śmigało . A jak już się wielu wypowiadało na temat zamienników -działa tak samo ,nie psuje się -czyli znaczy że dobry . Co ciekawe wygląda identycznie jak oryginał . :fala:
  • 0
ASTERIXMIX

#28 kris0302

kris0302
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:ringwood
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:56, 05.06.2013

ja w piątek podjade do mechanika i zobaczymy co powie.przez telefon mówił że moze to być równiwż jakś końcwka która ma luzy i tez będzie wywalało.
  • 0

#29 Aro

Aro
  • Forumowicz
  • 704 postów
  • Skąd:Tychy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GS 200T
  • KM:245
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:03, 02.07.2013

Witajcie. Jakieś 3 tygodnie temu przerabiałem ten temat, nie zawsze kontrolki sygnalizują wywalony czujnik ABS! warto sprawdzić również stan piasty, gdyż tak było w moim przypadku a nie wywalony czujnik jak podpowiadał mi kolega Glinuś
Jak się ma trochę pojęcia to można zwalić piastę i dobrze wyczyścić czujnik wraz z magnesem na piaście. Mi to zajęło 30minut więc warto się pobawić. Co do późniejszej kalibracji HDSem to mam inne rozwiązanie żeby odczekać 2-3dni i mi się samo wszystko skonfigurowało i kontrolki zgasły (po wymianie piasty jeszcze się świeciły)

Mnie czeka teraz to samo, czujnik abs wymieniony ale dalej wywalilo bład "awaria impulsatora" ;) Z tego co wiem to trzeba rozebrac i przeczyscić co nieco i powinno działać dalej.
  • 0

#30 Kondzio

Kondzio
  • Forumowicz
  • 514 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:13, 02.07.2013

mi wywalilo błąd czujnika z tyłu zanim sie za to zabrałem minęły 3 tyg a tu niespodzianka czujnik sie "naprawil" i błędy zgasły. :P chyba najlepiej zaczynac od przeczyszczenia kostek i sprawdzenia kabelków :)
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq