Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Co sądzicie o tej instalacji ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
65 odpowiedzi w tym temacie

#31 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 17:38, 15.10.2012

220 lekko leciałem na lpg w maju jak wracałem w nocy z ogólnopolskiego na S7 od białobrzegów..zestaw KME Silver, Hana zielona na szynie metalowej Stag 300 plus wiec nikt tu nie sciemnia.. jest gówno założone i tyle.
  • 0

#32 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 07:37, 16.10.2012

jestem świeżo po rozmowie z szefem ;p i dał mi długi wykład :P powiedział mi sporo na temat wtrysków itp. Hany maja jedna wade sa bardziej awaryjne i maja tylko 2 lata gwarancji a moje 5 lat gwarancji.

Ale do rzeczy mam oddac auto 25 i on sam osobiście sie tym zajmie :] i spróbuje to zrobić żeby nie szarpało na zimnym podczas hamowania biegami :PP a jeżeli nie uda mu sie to wymieni mi bezpłatnie na hany. Moje pytanie brzmi czy uda mu sie to zrobić do perfekcji na tych wtryskach ?? :D



Jeśli masz ustawioną nieprawidłową dawkę paliwową LPG , czyli mapa jest źle zebrana i ustawiona to będą takie objawy.
"Ja też dawno temu zaufałem pewnemu gazownikowi, dałbym sobie rękę uciąć......" i Hania max 140km/h i check engine się palił.
Argumenty gazownika "co ty wiesz o gazowaniu" świadczą o niewiedzy gazownika jakie problemy mają użytkownicy przy źle dobranych podzespołach instalacji gazowych jak jest w twoim przypadku. Wtryskiwacze jak jedziesz 200 nawet nie działają jako wtryskiwacze tylko są ciągle otwarte, będzie to zapisane w błędach. Przy 6tys RPM wał się obraca z prędkością 100Hz, czyli 100 razy na sekundę. Jeden obrót wału trwa 10ms, w tym czasie silnik na czterech cylinrach wykonuje pełen suw (sanie, sprężanie pracę i wydech). Przy tak krótkich czasach ważne, żeby czas zamykania wtryskiwacza był krótszy od jego otwarcia.
  • 0

#33 Cieniu_23

Cieniu_23
  • Forumowicz
  • 75 postów
  • Skąd:Jastrzębie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:00, 16.10.2012

To powiedzcie mi jedno gość który ponoć sie zna każdy go chwali dowalił mi tekstem ze to auto ma zacofany silnik i han nie potrzebuje a mowiłem mu ze chce hany a on hasło zrobie tak ze bd dobrze i autem szarpie na 2 biegu jak ma 3 tys obr jak hamuje silnikiem na wyższych biegach jest podobnie ale mniej odczuwalne wiadomo przełożenia ;/

a najlepsze jest jego porównanie to nie jest silnik pandy !! tylko hondy i honda nie potrzebuje takich wtryskiwaczy
  • 0
CBR

#34 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 13:12, 16.10.2012

Wiesz, "ponoć się zna", "każdy go chwali" .... nie ma lepszych rekomendacji do zmiany na innego montażystę LPG bo...opowiada bzdury i tyle. Sory za sarkazm ale niecierpię takich "fachofffców" . Mnie kiedyś ktoś polecal lakiernika, że "sie zna i dobrze robi" i spieprzył mi blacharkę oraz pourywał zaczepy od tapicerki drzwiowej, poniszczył wewnętrzną folię a lakier na rancie drzwi-mógłby występować na wystawie "rzeczy spierd....." i by zajął czołowe miejsce. A "ponoć się znał" na robocie....ech....
  • 0
MaxLife RULEZ !!!

#35 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:12, 16.10.2012

Argumenty gazownika "co ty wiesz o gazowaniu" świadczą o niewiedzy gazownika jakie problemy mają użytkownicy przy źle dobranych podzespołach instalacji gazowych jak jest w twoim przypadku

I wszystko jasne.Cieniu przy następnej wizycie spokojnie acz stanowczo zażądaj wymiany wtryskiwaczy i nie odjeżdżaj póki nie ustawi Ci poprawnie parametrów.
  • 0

#36 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
  • Skąd:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 13:29, 16.10.2012

dowalił mi tekstem ze to auto ma zacofany silnik i han nie potrzebuje


Z tego co opisujesz to można wywnioskować, że to nie silnik jest zacofany :mrgreen:

PS. z ciekawości zapytaj ile Hond zagazował.
  • 0

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#37 chopin1984

chopin1984
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Konin
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:12, 16.10.2012

Cieniu może od razu daj adres, namiar na gaz-mana żeby umieścić go na czarnej liście zakazanych zakładów.
Jak słyszę te tłumaczenia to krew mi się gotuje.

To przecież nie jest Panie Panda :shock:
Toż jakaś masakra jest :evil:
Zrób zdjęcia mapy i wrzuć na forum. Koledzy się wypowiedzą co tam Ci poustawiał fachura. Będzie przynajmniej widać podstawy.

Powodzenia i nie odpuszczaj :ok
  • 0

#38 Sylvek

Sylvek
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:świetokrzyskie
  • Silnik:2.5
  • Wersja:Volvo s80
  • KM:200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:124
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:46, 16.10.2012

Echh.. jak się czyta takie tematy to aż się człowiekowi słabo robi i chociaż już się trochę przyzwyczaiłem będąc użytkownikiem lpg-forum od 4 lat to i tak za każdym razem mnie nerwy biorą. Jak tacy ludzie mogą wogóle posiadać warsztaty i montować lpg. To czysta ignorancja i brak szacunku dla klienta. Najgorsze jest to, że komuś kto się kompletnie nie zna wcisną najgorszy kit a jak ktoś pokaże, że temat ogarnia to zaraz go atakują. Ja zacząłem sie interesować lpg jak kupiłem pierwsze auto z instalka i jak widzę, że moja amatorska wiedza na ten temat często jest większa niż niejednego "profesjonalnego" montera z certyfikatami to mnie krew zalewa.
Kolego Cieniu_23 przede wszystkim musisz wrzucić fotki spod maski jak również screeny z programu najlepiej przy pracy auta na benzynie jak i na LPG z zakładki mapa. Będziemy mogli wtedy cokolwiek konkretnie powiedzieć. Trzeba zobaczyć jak wogóle pokryta jest mapa, jak przedstawia się mnożnik i czasy wtrysku lpg w stsunku do wtrysku benzyny przy pracy na lpg a dodatkowo też czasy wtrysku benzyny przy pracy na benzynie :) Trochę mi masło maślane wyszło ale chyba wiadomo o co chodzi :-P

pozdr
Sylvek
  • 0

#39 Cieniu_23

Cieniu_23
  • Forumowicz
  • 75 postów
  • Skąd:Jastrzębie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 05:18, 17.10.2012

Sylvek a skad mam wytrzasnąć tą mape?
  • 0
CBR

#40 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 06:00, 17.10.2012

podłączyć się kablem i zrobic screeny.
kabel potrzebujesz taki
http://www.accordklu...pic.php?t=36193
  • 0

#41 Cieniu_23

Cieniu_23
  • Forumowicz
  • 75 postów
  • Skąd:Jastrzębie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:48, 17.10.2012

Chyba bd prościej jak wymusze siła wszystko ;] i te wtryski i ustawienia a myśle ze jestem w tym dość dobry...

okaze sie za tydzien w piatek :D
  • 0
CBR

#42 chopin1984

chopin1984
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Konin
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:24, 19.10.2012

Cieniu uważaj żeby się czasem na tym nie przejechać :-)

Lepiej na spokojnie podejść do tematu, a w ostateczności Kałacha z bagażnika wyciągnąć :mrgreen:

Argumenty masz więc nie powinien robić problemu.

:B
  • 0

#43 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 13:33, 19.10.2012

ja bym powiedział żeby zabierał instalację i oddawał kasę.. tylko wcześniej sobie wbij ją w dowód a potem panie masz takie pole do popisu że cho cho
  • 0

#44 krzysieeq_pl

krzysieeq_pl
  • Forumowicz
  • 124 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:Coupe
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:38, 19.10.2012

Ja u siebie zakładałem w firmowym warsztacie AC w Białymstoku i chłopaki odrazu powiedzieli ze wtryski do Hanki tylko Han[y]ki :) Pomimo ze sa warsztatem FIRMOWYM czyli teoretycznie mogliby polecać swoją listwę wtryskową, to jednak doradzili Hanę zieloną - to musi o czymś świadczyć. Złożyli mi komplet na Stagu 300-4, reduktor AC R01 250km i wtryskach Hana. Po montażu mogę śmiało powiedzieć że nikt nie będzie zawiedziony tym zestawem, Accordzik lata na gazie równo ze swoimi braćmi benzyniakami, do 200 sie lekko buja, wiecej nie mialem odwagi cisnac ale jeszcze by pewnie troche sie udało. Spalanie przy agresywnej jezdzie 15L przy spokojnej 12-13 zależnie od korków, trasa 9,5-10,5 (zależy od prędkości). Zmieniaj na wtryski Hana green i bedziesz zadowolony.
  • 0

Accord CG4 2.0 ES


#45 Sylvek

Sylvek
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:świetokrzyskie
  • Silnik:2.5
  • Wersja:Volvo s80
  • KM:200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:124
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:05, 23.10.2012

Jakbyś blizej Kielc mieszkał to mógłbym Ci oblookać co Ci tam nawywijali spece z certyfikatami :-P
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq