Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Szukam przedniego lewego wachacza do accorda 2,4 benzyna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 BROWN

BROWN
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:37, 05.10.2012

Witam jak w temacie, potrzebuję kupić nowy lewy przedni (górny) wachacz do accorda 2,4 benzyna - niestety stuka - tylko pytanie czy jak stuka to muszę wymienić cały wachacz? Może tylko jakąś gumę trzeba wymienić ?
Prośba o info ewentualnie od kogo kupię za nieduże pieniądze części do accorda?



Dziękuję za info.
  • 0
AJ

#2 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 20:08, 05.10.2012

Wystarczy że wymienisz sam sworzeń i po kłopocie. Tylko ta część się zużywa w tym wahaczu.

www.iparts.pl/auto-czesci/sworzen-wahacza,honda,accord-viii-cl_-cm_-od-2003-02,2-0-cl7-155km,45-4963-17126-100581.html
  • 0

#3 BROWN

BROWN
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:14, 05.10.2012

OOO dziękuję, ile taki sworzeń może kosztować?

I czy normalny mechanik go wymieni czy trzeba szukać jakiegoś Magika od HONDY?

[ Dodano: 2012-10-05, 21:16 ]
Nie zauważyłem link - ale ze mnie gapa :k

a ile może kosztować wymiana?
  • 0
AJ

#4 Trigger

Trigger
  • Forumowicz
  • 734 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:20, 06.10.2012

OOO dziękuję, ile taki sworzeń może kosztować?

I czy normalny mechanik go wymieni czy trzeba szukać jakiegoś Magika od HONDY?

[ Dodano: 2012-10-05, 21:16 ]
Nie zauważyłem link - ale ze mnie gapa :k

a ile może kosztować wymiana?


Wszystko pięknie tylko pod tym linkiem są sworznie do VII generacji. Nie wiem czy w VIII są takie same więc lepiej sprawdź. W ASO o wymianę nie masz co pytać bo Ci powiedzą że wahacz jest nierozbieralny więc poszukaj gdzieś indziej. Zasadniczo posiadając zestaw kluczy, imadło, młotek i trochę zdolności manualnych, możesz to zrobić sam.
  • 0

#5 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:08, 06.10.2012

Wszystko pięknie tylko pod tym linkiem są sworznie do VII generacji. Nie wiem czy w VIII są takie same więc lepiej sprawdź

Nie bardzo wiem co teraz napisałeś ?.Mamy VII gen to wiemy,w linku są sworznie do VII gen (CL 7 i 9,CM),a błędem jest tylko wpis o VIII gen (dużo sklepów tak podaje).

I czy normalny mechanik go wymieni czy trzeba szukać jakiegoś Magika od HONDY?

Jeżeli nie masz daleko do Radzymina to zadzwoń do mechanika Hond Piotra 504-261-774 ma w swoim warsztacie wszystko co potrzeba
  • 0

#6 Trigger

Trigger
  • Forumowicz
  • 734 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:42, 06.10.2012

Wszystko pięknie tylko pod tym linkiem są sworznie do VII generacji. Nie wiem czy w VIII są takie same więc lepiej sprawdź

Nie bardzo wiem co teraz napisałeś ?.Mamy VII gen to wiemy,w linku są sworznie do VII gen (CL 7 i 9,CM),a błędem jest tylko


Bo ja strasznie zakręcony jestem :mrgreen: i "żyłem" jeszcze poprzednim wątkiem który czytałem a tam autor miał VIII gen i tak mi się jakoś pochrzaniło.
Chyba wszyscy duzi gracze mają pochrzanione generacje wychodzi na to że bazę danych mają z jednego źródła.
  • 0

#7 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 17:08, 06.10.2012

W VI gen accord sworzeń górny wahacza ma średnicę zewnętrzną 33,4mm a w VII i VIII gen jest 35,2mm
  • 0

#8 BROWN

BROWN
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:05, 06.10.2012

Dzieki wielkie za info,

W Poniedziałek oddaję autko do ASO - żeby przegląd zrobili i pieczątkę wbili - jednak chcę żeby autko było do końca serwisowane aż do momentu aż znajdzie kolejnego nabywcę a szybko to, to raczej nie będzie, później autko idzie do KL auto do lakierowania - nistety wymaga dbałości o lakier .A potem w takim razie udam się do innego mechanika, który naprawi stukający sworzeń, niestety wiem, że w ASO będzie tragedia cenowa :cry:
  • 0
AJ

#9 klosz007

klosz007
  • Klubowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 20:48, 06.10.2012

Chyba wszyscy duzi gracze mają pochrzanione generacje wychodzi na to że bazę danych mają z jednego źródła.


Bo wszyscy korzystają z bazy Tecdoc a w niej, ze względu na duże różnice konstrukcyjne pomiędzy V generacją przed i po liftingu, V generację po liftingu nazwano VI, w efekcie VI generacja Accorda jest w tej bazie zapisana jako VII itp. itd.

W efekcie wszystkie sklepy, sprzedawcy na Allegro itp. mają tak samo poprzesuwaną numerację. Dlatego lepiej posługiwać się kodem nadwozia i rokiem produkcji.
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#10 BROWN

BROWN
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:06, 10.10.2012

Zakończę temat - na przeglądzie wymienili cały wachacz, podobno był wybity.
  • 0
AJ




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq