Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Głośniki do PSS w acco VII


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#46 poli194

poli194
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Kwidzyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:12, 01.02.2017

Dzięki:)
  • 0

#47 Wiktorr4

Wiktorr4
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Jaworzno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:51, 01.01.2018

Panowie bo niechce zakładać 10 tematów MAM Accorda VII Sedan przedlift radio zwykłe 1CD ( jedyna rzecz o której nie wyczytalem prz zakupie auta) dlatego chce coś polepszyć czy skoro kupie PSS i podpinamy pod wzmacniacz org który jak rozumie jest duzo lepszy od zwykłego radia ( mocowo) ale gdzieś tam ludzie piszą ze mogło by być lepiej. czy w takim razie.

Da się wziąć org radio PSS i podpiać do niego jakiś inny mocniejszy i lepszy wzmacniacz zamiast seryjnego a dopiero do niego podpiąc komplet dobrych głośników ?

mam w półce dobre JBL które myślę wtedy by odzyły bo zwykłe radio ich nie napędza pewnie nawet w połowie i wtedy do drzwi załozy się jakieś głośniki lepsze dużo i wtedy myślę że Całośc Zrobi robotę >

Dobrze myślę ??  proszę o informację i proszę o wyrozumiałośc gdyż nie siedze w audio ale Teraz w Sedanie moim ze zwykłym radeim 1cd grało fajnie i gra ale chce widome cos pozmieniać a żeby grało to słyszalnie Lepiej.


ps . dodatkowo wszystkie drzwi będę profsionalnymi matami podwójnie wygłuszał.


  • 0

#48 Tomcio9292

Tomcio9292
  • Forumowicz
  • 145 postów
  • Skąd:WLKP
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Exe
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:38, 23.01.2018

Ogólnie wzmacniacz ori do PSS jest z tylu, nie wiem jak jest przekazywany sygnał itp, ale w wiazce masz kable od wszystkich glosników, więc raczej nie powiknno być problemu dobrać jakiś inny wzmacniacz i się wpiąć do tego wszystkiego:) ale jak masz radio 1cd pewni ewszystkie kable bedziesz musiał na nowo ciagnąć, bo podejrzewam ż eidą one teraz tylko radia.


  • 0

#49 Michal21071984

Michal21071984
  • Partner HAKP
  • 526 postów
  • Skąd:Opatów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive Custom
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:17, 23.01.2018

Panowie bo niechce zakładać 10 tematów MAM Accorda VII Sedan przedlift radio zwykłe 1CD ( jedyna rzecz o której nie wyczytalem prz zakupie auta) dlatego chce coś polepszyć czy skoro kupie PSS i podpinamy pod wzmacniacz org który jak rozumie jest duzo lepszy od zwykłego radia ( mocowo) ale gdzieś tam ludzie piszą ze mogło by być lepiej. czy w takim razie.

Da się wziąć org radio PSS i podpiać do niego jakiś inny mocniejszy i lepszy wzmacniacz zamiast seryjnego a dopiero do niego podpiąc komplet dobrych głośników ?

mam w półce dobre JBL które myślę wtedy by odzyły bo zwykłe radio ich nie napędza pewnie nawet w połowie i wtedy do drzwi załozy się jakieś głośniki lepsze dużo i wtedy myślę że Całośc Zrobi robotę >

Dobrze myślę ?? proszę o informację i proszę o wyrozumiałośc gdyż nie siedze w audio ale Teraz w Sedanie moim ze zwykłym radeim 1cd grało fajnie i gra ale chce widome cos pozmieniać a żeby grało to słyszalnie Lepiej.


ps . dodatkowo wszystkie drzwi będę profsionalnymi matami podwójnie wygłuszał.

Do PSS mozna podpiac inny zewnetrzny wzmacniacz byly kilka postow wyzej podane linki do tematow o zmianie audio.
Co do glosnikow jesli masz niskotonowe to odzyja ale jesli masz srednie i niskie tony jak to bedziesz musial wymienic na niskie bo w PSS polka robi za soobwoofer

Ogólnie wzmacniacz ori do PSS jest z tylu, nie wiem jak jest przekazywany sygnał itp, ale w wiazce masz kable od wszystkich glosników, więc raczej nie powiknno być problemu dobrać jakiś inny wzmacniacz i się wpiąć do tego wszystkiego:) ale jak masz radio 1cd pewni ewszystkie kable bedziesz musiał na nowo ciagnąć, bo podejrzewam ż eidą one teraz tylko radia.

Ori wzmacniacz w sedanie jest w tunelu srodkowym za duzym schowkiem ktory trzeba zmienic na maly taki jak przy navigacji.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#50 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 11:30, 23.01.2018

Jak z tyłu, w VII wzmacniacz od PSS jest pod radiem, pod popielniczką. Radio 1CD ma wyjście na 4 głośniki a PSS na 7 w kombi lub 8 w sedanie. 


  • 0

#51 NEO NFS

NEO NFS
  • Forumowicz
  • 476 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 12:11, 23.01.2018

Ogólnie wzmacniacz ori do PSS jest z tylu, nie wiem jak jest przekazywany sygnał itp, ale w wiazce masz kable od wszystkich glosników, więc raczej nie powiknno być problemu dobrać jakiś inny wzmacniacz i się wpiąć do tego wszystkiego:) ale jak masz radio 1cd pewni ewszystkie kable bedziesz musiał na nowo ciagnąć, bo podejrzewam ż eidą one teraz tylko radia.

Kolego jak coś już piszesz to uściślając wypowiedzi bo brzmią niejasno n.p. wzmacniacz z tylu… Gdzie w bagaju czy już za zderzakiem :-)
I spacje wstawiaj tam gdzie trzeba!! Poza tym to temat o głośnikach a nie o upgrade do PSS. I poczytaj trochę zanim zaczniesz odpowiadać!
Kolega Wiktorr4 zreflektował się i zadał post tam gdzie trzeba, szkoda że nie usunął tutaj!!
http://www.accordklu...ge-8?hl=upgrade

Pzd.
  • 0

#52 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 23:00, 13.03.2018

Kolega ma rację na tylną półkę idzie tylko bass, natomiast w tylne drzwi w PSS idzie całe pasmo - moim zdaniem włożenie głośników 2 lub 3-drożnych w tylne drzwi to pomyłka - osadzone są nisko i za przednimi fotelami - nie będzie efektu.

Ja włożyłem w tylna półkę głośniki 6x9 Hertz 3-drożne, rozebrałem osłonę skrzyni i popielniczkę dostałem się do wzmacniacza i zamieniłem w kostce na wyjścu ze wzmacniacza piny drzwi tylnych z tylną półką. Efekt jest taki, że głośniki w drzwiach tylnych grają jak grały ( 1-drożne papieraki ) natomiast tylna półka gra teraz pełnym pasmem - jest bass, średnie i wysokie tony, które odbijają się od szyby i ładnie docierają do ucha. Teraz muszę tylko w przednie drzwi wrzucić dobre basowe głośniki + wygłuszyć drzwi, a na podszybie wrzucić lepsze wysokotonowe bo tył teraz gra lepiej niż przód. Na pewno też kupię głośniki Hertz.

 

Czyli jak rozumiem poprzez zmianę kabli we wzmacniaczu odłączamy całkiem głośniki tylne przy PSS i dajemy wszystko na tylną półkę np. jakieś trój drożne tak? 


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq