Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Głośniki do PSS w acco VII


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomcio9292

Tomcio9292
  • Forumowicz
  • 145 postów
  • Skąd:WLKP
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Exe
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:16, 04.10.2012

Witam tak jak w temacie zastanawiam sie nad wymianą głośników w accordzie VII w kombi z navi i premium sound system. Chce osiągnąć tylko to, żeby głośniki powyżej vol32 grały czysto i nie harczaly. Czy osiągne to wymieniając same głośniki czy bym musiał też odrazu wymienić ori wzmacniacz?(nie ukrywam że nie chciałbym tego robic). I jakie głośniki wtedy? Wiem że jest podobny temat ale tam jest zrobilo się ogólnie o wszystkich radiach i o CA a ja chce konkretnie dowiedzieć sie czegoś o rozbudowie/wymiania elementów w PSS zeby osiagnac lepszy, czysty dźwiek:)
  • 0

#2 karutkowski

karutkowski
  • Forumowicz
  • 396 postów
  • Skąd:Łomża
  • Silnik:2.0
  • Wersja:EXE
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:10, 04.10.2012

Charczenie głośników na wyższych głośnościach jest zazwyczaj spowodowane brakami mocy więc polecam wymiane od razu i wzamcniacza, bo raczej mało prawdopodobne, aby oryginalne głośniki były mocniejsze od jakiegoś zestawu niefabrycznego. To jakie elementy wybrać zależą od budżetu jakim dysponujesz na ten cel. Przed wymiana głośników pokusiłbym się jeszcze o wygłuszenie drzwi na Twoim miejscu.
  • 0

JVC KD-SH1000 -> Prolink Exclusive -> Audio Art 200.2 + Sony XM6020 -> Phase Evolution CFS 165.25 + tw Mission


#3 marAcc

marAcc
  • Forumowicz
  • 66 postów
  • Skąd:Northampton/Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:14, 04.10.2012

Podpinając się do tematu nagłośnienia to ostatnio chodzą mi po głowie takie Alpine S-type, które chciałbym wrzucić na tył,bo z tego co mi wiadomo to montaż jest na zasadzie plug & play i od tego zacząć modernizację PSS...
Chciałbym je wrzucić, bo wiem jak te "S-ki" grają (nie mylić z type-e o których nie można powiedzieć,że grają a co najwyżej,że coś tam buczą)

Ale.. jedno zasadnicze pytanie, czy fabryczny wzmacniacz pociągnie je bez większego problemu :?: :roll:
Nie wierzę,żeby nikt tych głośniczków nie wrzucił do swojego auta i mam nadzieję,że ktoś z Was podzieli się cennymi informacjami z użytkowania :B
Dołączona grafika
  • 0
----------------------------------------------------------

#4 MaxOP

MaxOP
  • Forumowicz
  • 1172 postów
  • Skąd:Opole
  • Silnik:3.0
  • Wersja:535D
  • KM:402KM/733Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:E61
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 20:36, 04.10.2012

marAcc, podałes foto głosników dwudrożnych, szkoda kasy na takie zabawy bo te głosniki na tyle zagraja Ci beznadziejnie bo tył jest zrobiony na bass wiec szału tymi glosnikami nie zrobisz, tez to przerabiałem, wrzuc w tylne dzwi TypeS od Alpine - glosniki dwudrozne i naprawde robia robote ;-)
ps nie zapomnij wygłuszyc drzwi matami ;-)
  • 0

#5 Jasim

Jasim
  • Klubowicz
  • 292 postów
  • Skąd:Piaseczno / Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:56, 04.10.2012

Kolega ma rację na tylną półkę idzie tylko bass, natomiast w tylne drzwi w PSS idzie całe pasmo - moim zdaniem włożenie głośników 2 lub 3-drożnych w tylne drzwi to pomyłka - osadzone są nisko i za przednimi fotelami - nie będzie efektu.

Ja włożyłem w tylna półkę głośniki 6x9 Hertz 3-drożne, rozebrałem osłonę skrzyni i popielniczkę dostałem się do wzmacniacza i zamieniłem w kostce na wyjścu ze wzmacniacza piny drzwi tylnych z tylną półką. Efekt jest taki, że głośniki w drzwiach tylnych grają jak grały ( 1-drożne papieraki ) natomiast tylna półka gra teraz pełnym pasmem - jest bass, średnie i wysokie tony, które odbijają się od szyby i ładnie docierają do ucha. Teraz muszę tylko w przednie drzwi wrzucić dobre basowe głośniki + wygłuszyć drzwi, a na podszybie wrzucić lepsze wysokotonowe bo tył teraz gra lepiej niż przód. Na pewno też kupię głośniki Hertz.
  • 0

Jasim


#6 MaxOP

MaxOP
  • Forumowicz
  • 1172 postów
  • Skąd:Opole
  • Silnik:3.0
  • Wersja:535D
  • KM:402KM/733Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:E61
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 21:01, 04.10.2012

Kolega ma rację na tylną półkę idzie tylko bass, natomiast w tylne drzwi w PSS idzie całe pasmo - moim zdaniem włożenie głośników 2 lub 3-drożnych w tylne drzwi to pomyłka - osadzone są nisko i za przednimi fotelami - nie będzie efektu.


nie zgodze sie z Tobą z tylnymi drzwiami, bedziesz na zlocie to wsadze Cie do auta i puszcze Ci coś to zobaczysz jak tylne drzwi graja ;-), wysokie tony z tylnych drzwi zagłuszaja przód...
  • 0

#7 Jasim

Jasim
  • Klubowicz
  • 292 postów
  • Skąd:Piaseczno / Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:19, 04.10.2012

Będę na zlocie i chętnie posłucham. Odnośnie przodu to wysokie tony (fabryczne ) na podszybiu są mizerne, więc wszystko co lepszej klasy słychać czyściej i wyraźniej, dlatego też muszę je wymienić.
  • 0

Jasim


#8 marAcc

marAcc
  • Forumowicz
  • 66 postów
  • Skąd:Northampton/Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:33, 04.10.2012

marAcc, podałes foto głosników dwudrożnych, szkoda kasy na takie zabawy bo te głosniki na tyle zagraja Ci beznadziejnie bo tył jest zrobiony na bass wiec szału tymi glosnikami nie zrobisz, tez to przerabiałem, wrzuc w tylne dzwi TypeS od Alpine - glosniki dwudrozne i naprawde robia robote ;-)
ps nie zapomnij wygłuszyc drzwi matami ;-)


OK to mam już plan na głośniki w tylnych drzwiach :ok Ttrzeba jakieś "dystanse" montować do tylnych drzwi czy wejdą bez żadnych problemów?
Jeżeli chodzi o półkę z tyłu i jak mówisz "tył jest zrobiony na bass" (też tak mi się wydawało,że na półce będą bardziej basowe) to w związku z tym myślałem,że właśnie dwudrożne głośniki będą do tego jak najbardziej odpowiednie, lub nawet jednodrożne, ale jak mówisz,że przerabiałeś temat to co polecisz mi (nam) na tylną półkę? Fotka mile widziana ;-)
  • 0
----------------------------------------------------------

#9 MaxOP

MaxOP
  • Forumowicz
  • 1172 postów
  • Skąd:Opole
  • Silnik:3.0
  • Wersja:535D
  • KM:402KM/733Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:E61
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 22:07, 04.10.2012

Będę na zlocie i chętnie posłucham. Odnośnie przodu to wysokie tony (fabryczne ) na podszybiu są mizerne, więc wszystko co lepszej klasy słychać czyściej i wyraźniej, dlatego też muszę je wymienić.

nie ma sprawy, wsadze Cie do auta to sie nasłuchasz, ja podszybia nie ruszam, nie chce mi sie, na przód wpadaja Hertze basowe i styka

OK to mam już plan na głośniki w tylnych drzwiach Ttrzeba jakieś "dystanse" montować do tylnych drzwi czy wejdą bez żadnych problemów?

trzeba wsadzac dystance, ja mialem od Civica Ufo tylko musialem je przerobić troche i weszły bezproblemu ;-)
co do półki to kombinowałem i wkoncu wróciłem do serii, w bagażniku masz Suba Clariona wiec basu mam ile chce, zastanawiałem sie nawet nad wywaleniem głośników z półki ale jednak zostały ;-). Bass na radiu skręcony na 3 na wzmacniaczu jest na połowe i jestem naprawde zadowolony ;-) zapraszam na zlocie do mojego auta to pokaże jak mała gra ;-)
  • 0

#10 marAcc

marAcc
  • Forumowicz
  • 66 postów
  • Skąd:Northampton/Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:20, 05.10.2012

Gdzieś mi się o uszy obiło,że z tyłu na głośniki w drzwiach jest przenoszone całe pasmo i że trzeba rozebrać maskownicę koło lewarka skrzyni, popielniczkę i dostać się do wzmacniacza w celu zamiany pinów z drzwi i głośników z półki. Wtedy można wrzucić dobre głośniczki 6x9 na półkę i gra to super.. Nie wiem ile w tym prawdy ale jeśli to prawda to wolałbym jak na razie drzwi zostawić w spokoju a w półce mieć konkretne głośniki, bo uważam,że "jaja" w półce będą lepiej grały, tylko,że nie mam pojęcia jak to zrobić. Jeśli ktoś już to przerabiał i zechciałby się podzielić tym patentem, zrobić dobrego manuala- fotki z opisem to byłbym wdzięczny :-D
  • 0
----------------------------------------------------------

#11 karutkowski

karutkowski
  • Forumowicz
  • 396 postów
  • Skąd:Łomża
  • Silnik:2.0
  • Wersja:EXE
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:43, 05.10.2012

Wtedy można wrzucić dobre głośniczki 6x9 na półkę i gra to super.. Nie wiem ile w tym prawdy ale jeśli to prawda to wolałbym jak na razie drzwi zostawić w spokoju a w półce mieć konkretne głośniki, bo uważam,że "jaja" w półce będą lepiej grały



Zależy co rozumiesz przez pojęcie "lepiej grać". Jeśli chodzi o wiecej hałasu, jakiś tam sopran z tyłu i zniekształcone tony nisko-średnie (przez co o czymś co ma tylko imitować scenę nie może być mowy) to tak. Natomiast jeśli ma grać jak najbrdziej naturalnie, bez nachalności żadnej częsci pasma i żeby była jakaś tam scena to nie montuj jajek z tyłu.
  • 0

JVC KD-SH1000 -> Prolink Exclusive -> Audio Art 200.2 + Sony XM6020 -> Phase Evolution CFS 165.25 + tw Mission


#12 marAcc

marAcc
  • Forumowicz
  • 66 postów
  • Skąd:Northampton/Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:46, 05.10.2012

Wtedy można wrzucić dobre głośniczki 6x9 na półkę i gra to super.. Nie wiem ile w tym prawdy ale jeśli to prawda to wolałbym jak na razie drzwi zostawić w spokoju a w półce mieć konkretne głośniki, bo uważam,że "jaja" w półce będą lepiej grały



Zależy co rozumiesz przez pojęcie "lepiej grać". Jeśli chodzi o wiecej hałasu, jakiś tam sopran z tyłu i zniekształcone tony nisko-średnie (przez co o czymś co ma tylko imitować scenę nie może być mowy) to tak. Natomiast jeśli ma grać jak najbrdziej naturalnie, bez nachalności żadnej częsci pasma i żeby była jakaś tam scena to nie montuj jajek z tyłu.



Żeby nie było nieporozumień to nie chodzi mi o wrzucenie super najlepszego sprzętu a o zmianę głośników tych co są na lepsze, bez poważnych modernizacji. Jajka już są w półce fabrycznie to raczej kwadratowych nie wrzucę w to miejsce :mrgreen:
Co więc polecisz, bo jak na razie to żadnych konkretów nie ma. Nie rób tego, nie rób tamtego... za bardzo nie satysfakcjonuje mnie (i pewnie nie tylko mnie) taka wypowiedż..
  • 0
----------------------------------------------------------

#13 MaxOP

MaxOP
  • Forumowicz
  • 1172 postów
  • Skąd:Opole
  • Silnik:3.0
  • Wersja:535D
  • KM:402KM/733Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:E61
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 08:24, 06.10.2012

marAcc, zalezy czy chcesz isc bardzo do przodu czy chcesz polepszyc sobie dzwiek, daj sobie lepsze gwizdki w podszybie, w przednie drzwi basowe hertza, w tylne drzwi dwu drozne, w polke basowe jajka i do bagaznika suba i napewno bedziesz zadowolony, jak chcesz konkretniejszej odpowiedzi to isc do firm car audio niech Ci zrobia scene na ktora wydasz kupe kasy. Ja sceny nie robilem, poszedlem droga ktora Ci opisalem i auto gra naprawde pieknie, wyglusz drzwi konkretnymi matami i napewno bedziesz zadowolony
  • 0

#14 karutkowski

karutkowski
  • Forumowicz
  • 396 postów
  • Skąd:Łomża
  • Silnik:2.0
  • Wersja:EXE
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:16, 06.10.2012

Co więc polecisz, bo jak na razie to żadnych konkretów nie ma. Nie rób tego, nie rób tamtego... za bardzo nie satysfakcjonuje mnie (i pewnie nie tylko mnie) taka wypowiedż..


A to już zależy jaki masz budżet na całość.
  • 0

JVC KD-SH1000 -> Prolink Exclusive -> Audio Art 200.2 + Sony XM6020 -> Phase Evolution CFS 165.25 + tw Mission


#15 MaxOP

MaxOP
  • Forumowicz
  • 1172 postów
  • Skąd:Opole
  • Silnik:3.0
  • Wersja:535D
  • KM:402KM/733Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:E61
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 09:34, 06.10.2012

karutkowski, obojętnie za co sie weźmiesz zawsze coś kasy zostawisz, za same maty plus pianki wyszło mi na 4 drzwi cos kolo 500zł, głośniki na przód hertza ok 250zl, tylne dwu drożne do 150zł za Alpine, plus sub i wzmacniacz. Po co pakować kase w niewiadomo jakiej jakości głosniki które bez wzmacniacz zagraja gorzej niz głośniki z niższej półki które pod OEM radiem zagraja bardzo dobrze. Kumpel planował zakup całego zestawu Dynaudio do golfa 5 - za cały zestaw (używany) wyszło mu cos kolo 4k zł, wsiadł do mnie do auta ze swoja płyta i byl bardzo zadowolony, odrazu zrezygnował z Dynaudio.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq