Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Wymiana przedniej szyby/ demontaż listw


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gico

Gico
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • Skąd:Dzierzgoń
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:56, 03.10.2012

Wczoraj zdejmowałem listwę i poszło mi to bardzo sprawnie nic nie pogięte wystarczy małym śrubokrętem przyciskać kolejne zaczepy a na dachu wypiąć w miejscu 3 białych zaczepów, zaczepy od strony drzwi, po czym ostatni wysunąć w kierunku przodu auta. Cały proces zdjęcia listw zajął mi 15minut
  • 0
Alu: Buddy Club P1 Racing QF, Guma: Dunlop SPORT MAXXX 215/40/17, Zawieszenie: KW Variant 2, Dolot: Wkładka K&N

#17 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:50, 03.10.2012

samemu moze to i latwe, jak specjalista z aso to robi to listwy sie gna...
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#18 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 21:08, 03.10.2012

Ja pracuje w aso i sie nie gna . wiec nie wsadzaj wszystkich pracownikow aso do jednego wora
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#19 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 08:37, 04.10.2012

Ja pracuje w aso i sie nie gna . wiec nie wsadzaj wszystkich pracownikow aso do jednego wora

oczywiscie chodzi o aso ktore to robilo, nie o kazde aso, juz wyzej wyjasnilismy ze masz fach listwowy opanowany, pozdr
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#20 Gico

Gico
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • Skąd:Dzierzgoń
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:27, 04.10.2012

Ja pracuje w aso i sie nie gna . wiec nie wsadzaj wszystkich pracownikow aso do jednego wora

oczywiscie chodzi o aso ktore to robilo, nie o kazde aso, juz wyzej wyjasnilismy ze masz fach listwowy opanowany, pozdr

Poprostu trzeba poświęcić na to trochę więcej czasu, pomyśleć jeśli sie wcześniej tego nie robiło i delikatnie to wszystko zdemontować, jeśli w serwisie na to nie ma czasu no to tak sie to kończy dlatego proponuje żeby każdy sobie sam zdemontował te listwy i nie będzie miał do nikogo pretensji
  • 0
Alu: Buddy Club P1 Racing QF, Guma: Dunlop SPORT MAXXX 215/40/17, Zawieszenie: KW Variant 2, Dolot: Wkładka K&N

#21 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 09:30, 04.10.2012

dla wyjaśnienia, auto robiło aso w Kahl am Main w Niemczech, pozdr
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#22 tomas_str

tomas_str
  • Forumowicz
  • 175 postów
  • Skąd:TSK
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:48, 26.03.2014

Witam czy spinki do tej listwy to są dostepne tylko w ASO lub używane ?chodzi mi o te naklejane na słupku

Pozdrawiam


  • 0

Lpg: Stag 300-4 ISA2; AC R01; Barracuda


#23 dieselinside

dieselinside
  • Forumowicz
  • 201 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:trumniak
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:31, 03.08.2017

Dzisiaj zabrałem się ponownie za szukanie przecieku do środka. Po ostatnim uszczelnieniu odpływu, radość była krótka, woda znów się pojawiła. Postanowiłem zdemontować listwę szyby, która ma w sumie 6 spinek, 4 na słupku z takimi małymi zatrzaskami po 8 w każdej spince i dwie na dachu.

Zacząłem od odkręcenia końcówki relingu, następnie wypiąłem spinkę nr 6, później zabrałam się za spinki od 1-4 zaczynając od środkowych nr 2 i 3, następnie spinka nr 1, a później nr 4. Po wyklinaniu tych cypelków małym śrubokrętem ciągnąłem delikatnie listwę do góry, a następnie można coś pod nią podłożyć, żeby znów nie uciekała w dół. Spinka nr 5 jest tak jakby obrotowa, jak już miałem wszystkie spinki wypięte to wystarczyło przekręcił całą listwę w lewo i wyszło bez problemu. Nic się nie powyginało, pokrzywiło itp. trzeba tylko delikatnie wciskać te cypelki.

Ojd5Xok.jpg

iON8WbS.jpg

HIT6bma.jpg

v6b6KaL.jpg

OaadXTe.jpg

SOZGNRo.jpg

 

Przeciekało mi uszczelką szyby z góry, następnie taką blachą w dół i ściekało obok kurtyny. Szyba nie była ruszana od nowości. Woda pojawiała się na przednim słupku.Jakiś czas temu poprawiałem odpływ szyberdachu i delikatnie od środka pojechałem silikonem, ale widać za słabo, nie mogłem wtedy zlokalizować przecieku. Po zdjęciu listwy wszystko wyglądało jak najbardziej w porządku, okolice relingu i spinki nr 5 i 6, wiec szukałem obok szyby. Wszystko wyczyściłem, odtłuściłem miejsca mocowania relingu, narożnik szyby, dałem podkład, na to farbę i dla pewności dookoła jeszcze silikon. Dodatkowo od środka również poprawiłem silikonem. Mam nadzieję, że problem przecieku załatwiony.

GKS72uM.jpg

fPzB2eX.jpg


Użytkownik dieselinside edytował ten post 14:39, 03.08.2017

  • 0

#24 niemcu

niemcu
  • Moderator
  • 484 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 12:59, 12.07.2020

Wszystko już ogarnięte u mnie, wymieniłem trzy zaczepy od strony szyby i teraz już nie odstaje. Jednak samą listwę trochę wygiąłem i nie dolega idealnie.
  • 0

#25 emil6

emil6
  • Forumowicz
  • 413 postów
  • Skąd:Jędrzejów, Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive + Type S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 10:46, 02.09.2020

Wszystko już ogarnięte u mnie, wymieniłem trzy zaczepy od strony szyby i teraz już nie odstaje. Jednak samą listwę trochę wygiąłem i nie dolega idealnie.


Gdzie kupiles spinki ASO czy zamienik?
  • 0

#26 niemcu

niemcu
  • Moderator
  • 484 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 11:43, 02.09.2020

W ASO. Podjechałem na warsztat żeby blacharz ocenił, czy trzeba wszystkie wymieniać czy tylko część. Stanęło na trzech - za wszystko wyszło 41 PLN. Oczywiście robocizna własna. Ale listwę, jak mówiłem, powyginałem już wcześniej i teraz, mimo szczerych chęci, nie udało się jej ułożyć by dolegała.
  • 0

#27 emil6

emil6
  • Forumowicz
  • 413 postów
  • Skąd:Jędrzejów, Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive + Type S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 13:01, 02.09.2020

Pytam bo kolega lakiernik nie poradzil sobie z wypieciem listwy i wszytskie poszly. A teraz bede mial wymiane szyby w ASO i nie wiem czy wymieniaja na nowe czy wypinaja. I nie wiem w jakim stanie jest listwa.
  • 0

#28 niemcu

niemcu
  • Moderator
  • 484 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 09:26, 12.04.2022

Jeszcze zapytam, czy górna uszczelka szyby czołowej może delikatnie odstawać od strony dachu czy ma być ciasno spasowane na całej długości? Po wymianie szyby wydaje mi się, że ta uszczelka była wcześniej bardziej dopasowana. Szczególnie, że została zamontowana z powrotem ta sama (nie nowa).

Załączone pliki


  • 0

#29 emil6

emil6
  • Forumowicz
  • 413 postów
  • Skąd:Jędrzejów, Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive + Type S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 19:44, 12.04.2022

U mnie chyba z tego co pamiętam stara miejscami odstawała. Ale miałem tam rdze. Nowa juz nie odstaje
  • 0

#30 niemcu

niemcu
  • Moderator
  • 484 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 20:45, 12.04.2022

Po wymianie mi też odstaje w kilku miejscach. I woda tam stoi po deszczu.. Z tego co kojarzę to wcześniej było wszystko na ciasno.. No nic, będę dzwonił i pytał jak to rozwiązują.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq