Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Jak zdemontować i zamontować nowe chromowe ramki szyby?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 wiciu85

wiciu85
  • Forumowicz
  • 174 postów
  • Skąd:Koluszki
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:13, 30.09.2012

Cześć!

Mógłby mi ktoś udzielić parę wskazówek odnośnie demontażu i montażu chromowych oprawek szyby?
Interesują mnie konkretnie dwie oprawki tylnej szyby od strony pasażera.
Muszę sobie je wymienić bo mam trochę porysowane co bardzo mnie denerwuje, nowe są już pewnie w drodze do mnie, więc bardzo bym prosił o kilka zdań osób które wiedzą jak się je demontuje/montuje.
Nie chciałbym nic robić sam na czuja, bo jeśli je uszkodzę to wpadnę w szał.
Dzięki z góry.
  • 0

#2 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 16:04, 01.10.2012

chodzi ci o te ramkowe czy te parapetowe , wiec demontaz jest taki ze nieda sie ich odzyskać sa przyklejone na tasmie dwustronnej przy malym okienku od wewnatrz masz dwie srubeczki krzyzakowe odkrecasz je i ciagniesz za listwe i ja wylamujesz tak jak by zobacz czy tez na gorze ramki niema srubki bo nie pamietam
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#3 wiciu85

wiciu85
  • Forumowicz
  • 174 postów
  • Skąd:Koluszki
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:40, 01.10.2012

Chodzi mi o te ramkowe. Chodzi mi o to że chce sobie je wymienić, mam je porysowane i już zamówiłem sobie drugie na podmiankę. Mam nadzieję, że poradzę sobie z wymianą.
  • 0

#4 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 17:46, 01.10.2012

zaznaczyłem ci szczałka i dwie czarne kropki to śrubki od środka drzwi (chromu) je odkrecasz i listwy wyrywasz wyłamujesz zwał jak zwał

Dołączona grafika
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#5 wiciu85

wiciu85
  • Forumowicz
  • 174 postów
  • Skąd:Koluszki
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:26, 01.10.2012

To jeszcze dwa pytania mam. Bo widzę że na tym zdjęciu tylna szyba jest oprawiona dwoma ramkami, kurcze ja mam 3 :/. Tą górną mam przedzieloną na dwie, tak jakby ktoś ją przeciął. Zawsze myślałem więc że są tam trzy elementy. Jeden długi parapetowy na dole i dwie na górze, jedna krótka obejmująca tą małą szybkę i druga dłuższa tą dużą. Najciekawsze że mam tak z obu stron.
Pytanie czy nie ma żadnych szans na zdemontowanie tego bez wyrywania? Martwię się trochę że nie poradzę sobie z montażem tych nowych a jeszcze nie daj Bóg je uszkodzę. Jakąś specjalną taśmę dwustronną polecasz, bo pewnie będę musiał kupić.
  • 0

#6 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 18:29, 01.10.2012

z 3m najlepsza przy montazu nieda sie jej uszkodzić przy demontazu już łatwiej ja uszkodzić , daj foto twoich ramek bo nie rozumiem o co chodzi z 3 ramkami na tej fotce też w sumie sa 3 jedna leci gora do małej szybki i od niej druga wokoł tej małej szybki i parepetowka inaczej nie moze być

[ Dodano: 2012-10-01, 19:30 ]
tak jest sruba ale po drugiej stronie blizej przednich drzwi jak otworzysz drzwi tyle to ja widać

[ Dodano: 2012-10-01, 19:30 ]
tak jest sruba ale po drugiej stronie blizej przednich drzwi jak otworzysz drzwi tyle to ja widać
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#7 wiciu85

wiciu85
  • Forumowicz
  • 174 postów
  • Skąd:Koluszki
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:29, 01.10.2012

A i jeszcze jedno, tą dolną parapetową czy jak tam się ją zwię, też wymieniam, tam też jest jakaś śruba?
  • 0

#8 wiciu85

wiciu85
  • Forumowicz
  • 174 postów
  • Skąd:Koluszki
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:33, 01.10.2012

Aaaaaaaaaa no to okey, powiem Ci że przeglądałem dzisiaj dwie godziny na otomoto Accordy i nigdzie nie mogłem wypatrzyć, że jest tak samo jak u mnie, myślałem, że powinno być tak: Jedna górna i jedna dolna parapetówka, a ja miałem tak jak Ty napisałęś górna dłuższa lecącą do tej małej szybki i od tej małej szybki do końca, i parapetówka. Teraz skoro juz napisałeś że tak powinno być jestem spokojny, myślałem, że handlarzyna coś majstrował mi przy aucie przed sprzedażą.

PS. W ogóle nie wiem kurcze jak się tu zdjęcia wstawia, już dawno chciałem zaprezentować swojego Akordeona ale nie wiem jak wstawiać zdjęcia:/..... Aż głupio się przyznać ale nie wiem :)
  • 0

#9 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 18:38, 01.10.2012

przez fotosik pl , tam jak wejdziesz w ta strone w prawym gornym rogu pisze dodaj foto czy zdejcie klikasz masz opcje foto ogolne czy od 16 lat obojetnie co zaznaczysz i p[ozniej wyskoczy ikona zaladuj foto czy jakos tak klikasz i z np pulpitu wyvierasz foto i klikasz na nie , i one automatycznie wskakuje na stronke , klikasz przeslij dalej przesyła je i wyskakuj alinki ty szukasz link dodaj na forum 500pixseli czy jakos tak jest w linku ktory cie interesuje , kopujesz go i wklejasz na forum i gotowe foto jest , inaczej nie potrafie wytlumaczyc :-P
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#10 wiciu85

wiciu85
  • Forumowicz
  • 174 postów
  • Skąd:Koluszki
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:49, 01.10.2012

Okey, dzięki wielkie za pomoc.
Jak się kiedyś spotkamy to wiszę Ci dobrą flaszkę.
  • 0

#11 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 18:55, 01.10.2012

zawsze mozesz dać pomógł , jeżeli faktycznie tak jest :)
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#12 wiciu85

wiciu85
  • Forumowicz
  • 174 postów
  • Skąd:Koluszki
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:00, 01.10.2012

Pomogłeś i to bardzo, teraz już myślę że poradzę sobie i ogarnę temat.
Jeszcze raz dzięki.
  • 0

#13 SimRacer

SimRacer
  • Forumowicz
  • 390 postów
  • Skąd:KrK
  • Silnik:K24
  • Wersja:Exec AT
  • KM:210KM 245Nm [reflash by Ralfi]
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 07:24, 28.09.2017

Odgrzebuję.

Musiałem kupić zdrowe drzwi w kolor i wymienić ze względu na rdzę na dolnym rancie. Teraz mam problem typu - brak chromu w drzwiach pasażera po prawej stronie. Nie wiedzieć czemu jakoś mi to umknęło przy zakupie drzwi :om: , z tym że i tak ciężko znaleźć ładne, więc jak się trafiły to brałem.

Teraz zastanawiam się czy dałoby radę zerwać ramki chrom ze starych i wsadzić, bo widzę, że obecne czarne ramki przednich drzwi schodzą się z ramkami chrom tylnych -  na tym samym "poziomie". Tak jakby te czarne były OEM czarne, a nie tyle co by tam brakowało chromu (zamotałem :okularki: ). Nawiasem mówiąc nie wiedzieć czemu wykończenie czarnego plastiku drzwi od strony słupka (ta pionowa szeroka listwa) jest błyszcząca a nie matowa :hmmm:

Dobra, więc parę pytań Panowie:

 

1. Czy wychodziły w ogóle OEM czarne ramy? Bo jeśli tak to na logikę trzeba je zdemontować i założyć chrom.

2. Jak stwierdzili Koledzy wyżej ramkę przy demontażu trzeba zerwać, co wiąże się z jej uszkodzeniem. Da się to więc zrobić czy nie ?

3. W nawiązaniu do poprzedniego pytania zastanawiam się w takim razie, czy nie lepiej okleić wszystkie ramki folią w czerni. Osobiście bardziej mi się to podoba ale raz - zdaje sobie sprawę, że przy odsprzedaży może być to kłopot, dwa - raczej lepiej dołożyć chrom na jednych drzwiach niż oklejać wszystkie..

 

Trochę się naprodukowałem, ale temat wydawałoby się prosty, a jednak nie do końca.


Użytkownik SimRacer edytował ten post 09:27, 28.09.2017

  • 0

#14 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 19:39, 28.09.2017

Pracowałem 10 lat w aso hondy i nigdy mi się nie udało , odzyskać tego chromu . Ja w moim kiedyś wkleiłem w karbon
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#15 Filip

Filip
  • Forumowicz
  • 310 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:16, 28.09.2017

Odgrzebuję.

Musiałem kupić zdrowe drzwi w kolor i wymienić ze względu na rdzę na dolnym rancie. Teraz mam problem typu - brak chromu w drzwiach pasażera po prawej stronie. Nie wiedzieć czemu jakoś mi to umknęło przy zakupie drzwi :om: , z tym że i tak ciężko znaleźć ładne, więc jak się trafiły to brałem.

Teraz zastanawiam się czy dałoby radę zerwać ramki chrom ze starych i wsadzić, bo widzę, że obecne czarne ramki przednich drzwi schodzą się z ramkami chrom tylnych -  na tym samym "poziomie". Tak jakby te czarne były OEM czarne, a nie tyle co by tam brakowało chromu (zamotałem :okularki: ). Nawiasem mówiąc nie wiedzieć czemu wykończenie czarnego plastiku drzwi od strony słupka (ta pionowa szeroka listwa) jest błyszcząca a nie matowa :hmmm:

Dobra, więc parę pytań Panowie:

 

1. Czy wychodziły w ogóle OEM czarne ramy? Bo jeśli tak to na logikę trzeba je zdemontować i założyć chrom.

2. Jak stwierdzili Koledzy wyżej ramkę przy demontażu trzeba zerwać, co wiąże się z jej uszkodzeniem. Da się to więc zrobić czy nie ?

3. W nawiązaniu do poprzedniego pytania zastanawiam się w takim razie, czy nie lepiej okleić wszystkie ramki folią w czerni. Osobiście bardziej mi się to podoba ale raz - zdaje sobie sprawę, że przy odsprzedaży może być to kłopot, dwa - raczej lepiej dołożyć chrom na jednych drzwiach niż oklejać wszystkie..

 

Trochę się naprodukowałem, ale temat wydawałoby się prosty, a jednak nie do końca.

 

Witaj to może i ja troszkę pomogę ale przedmówca West wszystko wyjaśnił :-) raz demontowałem chromy i w sumie miałem listwy w paru kawałkach xD tak dokładnie połamałem a siły nie używałem, po drugie sam mam problem z błyszczącą listwą szeroką ale jest do kupienia w aso 110 zł. I teraz do sedna prawdopodobnie kupiłeś drzwi od kombi ponieważ jak wejdziesz w giełdę i tam użytkownik czaro ma kombi na części i właśnie tam jest wersja z czarnymi listwami i błyszczącą szeroką listwą ( błyszczące listwy występowały w kombi) podaję numer naklejki do kupienia ale roboty jest trochę bo trzeba ściągnąć uszczelkę wewnątrz ramy  drzwi i listwy chromowane w Twoim przypadku jeśli będziesz wymieniał na chromy to będzie git.

 

67326-SEA-003ZA prawa

67366-SEA-003ZA lewa

 

Tutaj masz jak gość to wymienił

https://acurazine.co...r-vinyl-826672/

 

Pozdrawiam

Filip


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq