Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Gdzie trzymacie swoje telefony?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#46 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 12:02, 21.11.2013

testowałem wiele ale nic mi nie odpowiadało
i wybrałem rok temu ECS-K200BEGSTD,,, uchwyt pasuje do 80% tel i można spokojnie ładowarkę podpiąć i nic nie przeszkadza
rozkładane boki są rewelacyjne
http://allegro.pl/uc...3705051940.html
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#47 flashmaniac

flashmaniac
  • Klubowicz
  • 965 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Manual + Navi + LKAS/CMBS/ACC
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:08, 18.03.2017

Jeśli ma ktoś dosyć odklejających się uchwytów od szyby polecam zamontowanie głowicy RamMount na mocowaniu lusterka:

Załączony plik  IMG_2396.JPG   76,96 KB   45 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_2397.JPG   70,13 KB   45 Ilość pobrań

 

Oprócz głowicy wiadomo trzeba kupić jakieś ramię i mocowanie do telelefonu.

Załączony plik  ramie.jpg   46,79 KB   43 Ilość pobrań

 

Link do głowicy RamMount która pasuje idealnie do mocowania lusterka: ( koszt 50zł )

http://www.rammount2...a-obrotowa.html


Użytkownik flashmaniac edytował ten post 22:10, 18.03.2017

  • 0

#48 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 22:11, 18.03.2017

oszz kurde, masywny masz ten uchwyt :D


  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#49 flashmaniac

flashmaniac
  • Klubowicz
  • 965 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Manual + Navi + LKAS/CMBS/ACC
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:14, 18.03.2017

oszz kurde, masywny masz ten uchwyt :D

 

Przynajmniej nic nie trzeszczy jak w przypadku plastikowych :mrgreen:


  • 0

#50 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 22:22, 18.03.2017

a jak z widocznością?? nie przeszkadza Ci to??

 

ja do lusterka mam przyczepioną kamerkę ;)


  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#51 marekb1988

marekb1988
  • Forumowicz
  • 228 postów
  • Skąd:Świdnik
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:191
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:36, 18.03.2017

Ja do swojego tel mam teraz uchwyt jeden jakos od lipca i zyje, nie pamietam co to jest ale ze sklepu gsm za 40zł około... najdłuzej ze wszystkich 3 jakie miałem. Łamia sie od ciezaru telefonu, większość uchwytów nie łapie mój telefon wiec mam lekki problem :) no i nie moge go trzymac pionowo bo wysuwa się mimo gumowego case'a i łapek gumowych. Nie kupujcie telefonów z ekranem 7 cali :D


  • 0

#52 flashmaniac

flashmaniac
  • Klubowicz
  • 965 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Manual + Navi + LKAS/CMBS/ACC
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:51, 18.03.2017

a jak z widocznością ?? nie przeszkadza Ci to??

 

Dużo mniej przeszkadza niż przylepiec na szybie. Ustawić można sobie dowolnie i tylko wyobraźnia Cie ogranicza :) ,  na fotkach była pierwsza wersja. Teraz mam np telefon na wysokości lusterka wstecznego po jego lewej stronie - zero zabierania widoczności.


  • 0

#53 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 23:13, 18.03.2017

Oooo ciekawe..Jak możesz wrzuć w wolnej chwili foto 👍
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#54 Etranger

Etranger
  • Forumowicz
  • 82 postów
  • Skąd:Saint-Yrieix-la-Perche
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:05, 10.05.2017

Trochę odświeżę ten temat z uwagi na to, że w Mk 8 / VIII trudno jest znaleźć właściwe miejsce na uchwyt do telefonu.

 

Na wstępie dodam, że standardowe uchwyty nie spełniają swojej funkcji w momencie nagłego hamowania, zmiany toru jazdy lub z uwagi na naprężenia karoserii.

 

Jak do tej pory we wszystkich samochodach stosowałem z powodzeniem dedykowane do samochodu i telefonu uchwyty firmy Brodit.

 

Znalazłem nawet film na ten temat:

 

https://www.youtube....h?v=FrCdMFqxb7A

 

Niestety, w Polsce ceny tych rzeczy są absurdalnie wysokie. Nawet za Brodit, chociaż sprawdził mi się w wielu samochodach, nie zapłaciłbym 200 zł za kawałek plastiku.

 

Stąd też moje pytanie, czy zebrałaby się grupa osób, właścicieli Accord VIII w celu zebrania zamówień oraz przygotowania zlecenia produkcyjnego do zakładu zajmującego się wytwarzaniem form pastikowych. Sądzę, że przy 10-20 osobach koszt wytworzenia tej dedykowanej podstawki nie przekroczyłby 20-30 złotych.

 

 

854820-4.jpg

 

Proszę o komentarze & uwagi.

 

Tutaj link do oryginalnych akcesoriów brodit:

 

http://www.brodit24.pl/

 

Pozdrowienia.


  • 0
Vous vous servez là d'une parole sans le sens m'est resté jusqu'à ce jour inconnu.

#55 pblu

pblu
  • Klubowicz
  • 83 postów
  • Skąd:Skierniewice
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Sport +
  • KM:182
  • Paliwo:PB
  • Rok:2020
  • Nadwozie:FK7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:38, 11.05.2017

polecam coś takiego

da693dcb5d5d4be2med.png

 

mały, dyskretny, świetne trzymanie...ale wszystko zależy od telefonu/ etui i pewnie od wer. wyposażenia auta. Niektórzy pewnie nie są też zwolennikami montowania w kratkę nawiewu... Osobiście byłem bardzo zadowolony w poprzedniej wer. acco VII bez navi. Teraz mnie wkurza, bo zasłania ekran, a z lewej strony nieporęcznie jak dla mnie. Kwestia gustu i nawyków.


  • 0

#56 cysior

cysior
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:Zachodniopomorskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 07:51, 11.05.2017

Uchwyty z silnym magnesem? Szkoda baterii w telefonie
  • 0

#57 pblu

pblu
  • Klubowicz
  • 83 postów
  • Skąd:Skierniewice
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Sport +
  • KM:182
  • Paliwo:PB
  • Rok:2020
  • Nadwozie:FK7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:55, 11.05.2017

2 lata używałem z 1 telefonem i nie zaobserwowałem jakiegoś zauważalnego, negatywnego wpływu na stan baterii....

jednak przed zakupem uchwytu też miałem podobne obawy.


  • 0

#58 Etranger

Etranger
  • Forumowicz
  • 82 postów
  • Skąd:Saint-Yrieix-la-Perche
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:40, 11.05.2017

polecam coś takiego

da693dcb5d5d4be2med.png

 

mały, dyskretny, świetne trzymanie...ale wszystko zależy od telefonu/ etui i pewnie od wer. wyposażenia auta. Niektórzy pewnie nie są też zwolennikami montowania w kratkę nawiewu... Osobiście byłem bardzo zadowolony w poprzedniej wer. acco VII bez navi. Teraz mnie wkurza, bo zasłania ekran, a z lewej strony nieporęcznie jak dla mnie. Kwestia gustu i nawyków.

 

Czy to aby na pewno ma certyfikat bezpieczeństwa?

 

Nie wątpię, że w codziennym użytkowaniu takie rozwiązanie się sprawdza, ale nie każdy ma metalową oprawkę telefonu.

 

Brodit przekonał mnie do swoich projektów właśnie ukierunkowaniem na bezpieczeństwo. Nawet laik łatwo zobaczy, że ich rozwiązania są przemyślane pod kątem bezpieczeństwa. W razie wypadku, taki magnes nie utrzyma telefonu, który może zranić kierowcę lub pasażerów. Wolę zdecydowanie ramiona oplatające urządzenie.

 

Staram się dostarczyć moim współpracownikom najlepsze rozwiązania do pracy, stąd też w innych samochodach zainstalowane zostały uchwyty Brodit, które są bardzo chwalone i w sytuacji krytycznej utrzymają telefon. Sam aparat jest też bardzo stabilny.

 

Hondą na razie jeżdżę sam, ale niebawem ktoś może jej potrzebować, a wtedy będę miał wątpliwości, czy aby na pewno zapewniłem 100% bezpieczeństwo od momentu przekroczenia progu domu do jego powrotu.


  • 0
Vous vous servez là d'une parole sans le sens m'est resté jusqu'à ce jour inconnu.

#59 pblu

pblu
  • Klubowicz
  • 83 postów
  • Skąd:Skierniewice
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Sport +
  • KM:182
  • Paliwo:PB
  • Rok:2020
  • Nadwozie:FK7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:56, 11.05.2017

Czy to aby na pewno ma certyfikat bezpieczeństwa?

 

Nie wątpię, że w codziennym użytkowaniu takie rozwiązanie się sprawdza, ale nie każdy ma metalową oprawkę telefonu.

 

Brodit przekonał mnie do swoich projektów właśnie ukierunkowaniem na bezpieczeństwo. Nawet laik łatwo zobaczy, że ich rozwiązania są przemyślane pod kątem bezpieczeństwa. W razie wypadku, taki magnes nie utrzyma telefonu, który może zranić kierowcę lub pasażerów. Wolę zdecydowanie ramiona oplatające urządzenie.

 

Staram się dostarczyć moim współpracownikom najlepsze rozwiązania do pracy, stąd też w innych samochodach zainstalowane zostały uchwyty Brodit, które są bardzo chwalone i w sytuacji krytycznej utrzymają telefon. Sam aparat jest też bardzo stabilny.

 

Hondą na razie jeżdżę sam, ale niebawem ktoś może jej potrzebować, a wtedy będę miał wątpliwości, czy aby na pewno zapewniłem 100% bezpieczeństwo od momentu przekroczenia progu domu do jego powrotu.

Ostro :) Pamiętaj, że w trakcie użytkowania, telefon jest prawdopodobnie w większości przypadków jedną z wielu innych rzeczy, która potencjalnie może stwarzać jakieś zagrożenie.


  • 0

#60 danielo333

danielo333
  • Forumowicz
  • 209 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Executive
  • KM:240
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM6
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:31, 11.05.2017

Używałem tego i podczas jazdy telefon drży. Nie jest to super stabilne. Magnes trzyma dobrze i mocno ale ta cześć w kratce jest niestabilna.
Do telefonu przyczepia się magnesik za pomocą taśmy dwustronnej.

Użytkownik danielo333 edytował ten post 18:33, 11.05.2017

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq