Skocz do zawartości

RODO w HAKP

wymiana płynu w ukladzie kierowniczym

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#76 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2397 postów
  • Silnik:K20
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL
Reputacja: 24
Super

Napisano 23:27, 01.01.2016

Litr do wymiany wystarczy

Wysłany z Tapatalk
  • 0

#77 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1808 postów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Super

Napisano 09:21, 02.01.2016

@Burza, wątpię, że jest wlany niewłaściwy płyn więc nie trzeba całego wymieniać.

Zatem kup jedna buteleczkę 0,35ltr, uzupełnij pod górna kreskę i obserwuj, czy nie ubywa

• 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

Zima Idzie, Panie Sierżancie

#78 Felicjan85

Felicjan85
  • Nowy
  • 4 postów
  • Wersja:ES Sport
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:53, 08.11.2018

Witajcie,

prześledziłem dokładnie tematy na forum odnośnie wymiany płynu od wspomagania kierownicy i chciałem się z Wami podzielić swoimi doświadczeniami odnośnie problemu jaki płyn wybrać.

Moje auto to Accord VI z 2001r. z silnikiem 1.8, 185 000km. Problemy ze wspomaganiem zaczęły się nagle. Nie było żadnych wycieków ale pompa wspomagania zaczęła rzęzić. Po prześledzeniu doświadczeń kolegów na forum postanowiłem wymienić najpierw płyn i zdecydowałem się na oryginalnego PSF'a. Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją serwisową, a ponieważ nie wiedziałem co było wcześniej zalane postanowiłem dokładnie przepłukać układ nowym płynem. I tak poszło mi w sumie 5 buteleczek płynu (tych po ok 300 ml). Niestety efekt był koszmarny. Pompa zaczęła jeszcze bardziej wyć. Pomyślałem że to jednak będzie koniec jej żywota i zapadła decyzja o wymianie / regeneracji. Ale pomyślałem że skoro 1L Mobil ATF 220 kosztuje tylko 24 zł. postanowiłem powtórzyć wymianę płynu. No i szok! Pompa przy przepłukiwaniu zaczęła coraz ciszej pracować żeby ostatecznie po odpowietrzeniu zupełnie się wyciszyć. Mam teraz spokój a wspomaganie działa jak trzeba :zoltek:

To jest moja trzecia Honda i do każdej lałem dedykowane płyny. W tej kwestii nie uznawałem kompromisu. No ale nowe doświadczenie nauczyło mnie że jednak trzeba być otwartym na inne, jak się okazuje lepsze rozwiązania:)

Pozdrawiam kolegów z forum.

• 0

#79 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 4475 postów
  • Silnik:K24
  • Wersja:EXE
  • KM:200+
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 17
Dobra

Napisano 13:30, 08.11.2018

Mógłbyc zbieg okoliczności ..i nie chciała się wtedy odpowietrzyć.
Mi miałczała cały czas ( w sensie dość długo )i pienił się zbiorniczek jeździłem tak bo byłem pewnien ,że szykuje się grupsza robota ..Wymieniłem raz na OEM było już lepiej ,a za pół roku porawiłem z nudów i ostateczności znowu na OEM i do tej pory odpukać dwa lata nic nie pieni i chodzi cicho

Użytkownik Wlodar edytował ten post 15:13, 08.11.2018

• 0

MOJA SATYNOWA    DWURURKA                        
....prawda was jeszcze zadziwi...                          

#80 marlubin

marlubin
  • Forumowicz
  • 90 postów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:154
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:59, 11.11.2018

Koledzy, podczas wymiany płynu u siebie takie pytanie mi sie nasuneło:

zakupiłem oryginał PSF S, taki w litrowej butelce  i ku mojemu zaskoczeniu kolor tego płynu jest taki trochę żółtawy - przekonany byłem że płyny do wspomagania mają kolor czerwony 

Czy PSF-S ma własnie taki kolor czy sprzedano mi jakaś podróbę?

czym różni się płyn PSF od PSF-S

• 0

#81 vova777

vova777
  • Forumowicz
  • 378 postów
  • Wersja:LS
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 22:29, 11.11.2018

Czerwony jest ATF, a hondowski PSF jest koloru słomkowego.
  • 0

#82 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2022 postów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:44, 12.11.2018

z tym kolorem płynu to miałem kiedyś taką przygodę, że wymieniałem sprzęgło u mechanika w accordzie i przy okazji kupiłem mu oem płyn do wspomagania kierownicy aby mi wymienił, przy odbiorze auta odtykam ten zbiorniczek płynu a tam czerwony płyn jest zalany, okazało się że mechanik po prostu nie wiedział że płyn ori. ma inny kolor i ukradł oem a zalał jakis czerwony badziew, po solidnej awanturze oddał mi płyn oem ale musiałem dokupić jeszcze jedną buteleczkę tego płynu i już sam przepłukałem układ i wymieniłem płyn na oryginalny. To tak w kwestii uczciwości mechaników, a najlepsze że ten mechanik to moja dalsza rodzina i wcześniej załatwiałem mu za darmo olej przepracowany od ciężarówek bo ma taki piec na ten olej, po tym incydencie zerwałem z nim jakiekolwiek kontakty.

• 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#83 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2397 postów
  • Silnik:K20
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Nadwozie:CL
Reputacja: 24
Super

Napisano 16:13, 13.11.2018

Jeszcze WIOŚ zawiadom że pali takim olejem lub przynajmniej straż miejską jak jest
  • 0

#84 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2022 postów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:42, 13.11.2018

piec ma jakiś niby profesjonalny, więc chyba nie ma się do czego przyczepić, tylko czasami śmiać mi się chce jak ktoś pisze na forum że on to ma igiełkę z niemiec, bo znajomy handlarz mu sprowadził, a on by go przecież nie oszukał :)

Użytkownik Maxell edytował ten post 19:45, 13.11.2018

• 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq