Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Bagażnik dachowy i na tylną klapę na rowery - prośba o pomoc


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 telko

telko
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • SkÄ…d:warmiÅ„sko-mazurskie\Kentaki ;-)
  • Silnik:1,8
  • Wersja:s
  • KM:134
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:hatchback
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:41, 02.09.2012

1.Cześć chciałbym zakupić bagażnik, znalazłem: http://www.e-bagazni...pra-2,3327.html
Potrzebuje tego raz w roku i nie chcę bez potrzeby inwestować. Co do bagażnika (belek) to nie mam wątpliwości, będzie taki jak wkleiłem, ale chciałbym od użytkowników usłyszeć w jaki sposób dobrać BOXA do tego, czy wszystkie BOXY mają uniwersalne miejsca montażowe, czy można brać używany i na co zwrócić uwagę. Jeśli chodzi o BOXA tez najważniejszym kryterium jest cena. Kto może niech doradzi.
2. Czy ktoś może testował uchwyt rowerowy na tylną klapę np: http://allegro.pl/po...2576344405.html czy jest to praktyczne, poręczne, bezpieczne i czy nie niszczy z zewnątrz auta? Tego też potrzebuję na 1,2 wyjazdy w roku.
Doradźcie ;-) Pzdr i thx
  • 0

#2 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8883 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 20:09, 02.09.2012

Co do boxa, to ja właśnie zakupiłem coś takiego:
http://allegro.pl/bo...2602961760.html
Nie ma wzmocnień na podłodze, ładowność tylko 50kg, ale cena bardzo dobra. Ja planuję zrobić małe usprawnienie i dołożyć wzmocnienie na podłodze i całość matą z włókna szklanego i żywicy pokryć. Czekam tylko na płaskowniki (50x10cm) i zabieram się do roboty.
  • 0

#3 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • SkÄ…d:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:16, 02.09.2012

Czy ktoś może testował uchwyt rowerowy na tylną klapę np: http://allegro.pl/po...2576344405.html czy jest to praktyczne, poręczne, bezpieczne i czy nie niszczy z zewnątrz auta? Tego też potrzebuję na 1,2 wyjazdy w roku.
Doradźcie ;-) Pzdr i thx

Ja miałem bagażnik padova alu na 3 rowery. Założyłem tylko raz na próbę. Zamontowałem dwa rowery i klapa wyginała pod ich ciężarem. Obawiałem się, że przy większej prędkości mogłaby się odkształcić. Mimo, iż to jeden z najlepszych (podobno) bagażników nie ryzykowałem przewiezienia na nim sprzętu. Dwa stopy opierające się o elementy karoserii zostawiły ślad a przejechałem się może 3km. Trzeba by dociąć np z folii reklamowej coś pod te stopy. Jego plusem było to, że jest do każdego auta i może na kombiaku było by to pewniejsze.
Ostatnio u spurka tykałem OEM bagażnik do VI i do tego stojaki. Fajnie dopasowany na słupkach i rowery stały dość stabilnie i na takie rozwiązanie też się decyduję. Co jakiś czas pojawiają się OEM do VI na allegro (ostatnio KPL był za 150zł).
  • 0

#4 mlody2v8

mlody2v8
  • Forumowicz
  • 55 postów
  • SkÄ…d:Bielsko-BiaÅ‚a
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:03, 07.08.2017

Cześć,

szukam bagażnika rowerowego montowanego na klapę (Honda Accord VIII Tourer). Orientuje się ktoś może czy są w ogóle takie dostępne?

Pozdrawiam


  • 0

#5 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • SkÄ…d:ÅšlÄ…sk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 21:42, 07.08.2017



Pozdrawiam
- Artur
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#6 grzybu

grzybu
  • Forumowicz
  • 145 postów
  • SkÄ…d:wrocÅ‚aw
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VII
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:31, 07.08.2017

Co do bagażników rowerowych - mieliśmy kiedyś taki montowany na klapę - dwa rowery dawało radę przewieźć (fakt lekkie szosówki) przez pół Polski. Teraz bym się chyba na to nie zdecydował - szkoda było by mi lakieru. Do rowerów najlepszym rozwiązaniem jest bagażnik montowany na hak. Kumpel wozi tak rowery zjazdowe, zarówno w vanie jak i hatchbacku. Jest stabilnie i nic nie obciera lakieru. Mogę się go podpytać co za bagażnik.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#7 toki

toki
  • Forumowicz
  • 1532 postów
  • SkÄ…d:Lublin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 24
Super

Napisano 23:23, 07.08.2017

Cześć,

szukam bagażnika rowerowego montowanego na klapę (Honda Accord VIII Tourer). Orientuje się ktoś może czy są w ogóle takie dostępne?

Pozdrawiam

daj sobie spokój z bagażnikiem na klapę, odkształci się, szkoda samochodu


  • 0

#8 misk

misk
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • SkÄ…d:PuÅ‚awy
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S Tourer
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:40, 08.08.2017

Potwierdzam, że jak już to na hak. Ja mam interpack quatrro. Są i wersje na dwa, trzy rowery. Jest odchylany. Natomiast w Accordzie (sedan) klapę bagażnika otwieram bez odchylania.

 

http://www.interpack...owy-na-hak.html

 

Sprawuje się świetnie. Założenie na hak i montaż czterech rowerów to około 10min.


Użytkownik misk edytował ten post 08:43, 08.08.2017

  • 0

#9 Egonix

Egonix
  • Forumowicz
  • 46 postów
  • SkÄ…d:WLKP
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:01, 08.08.2017

To ja dodam od siebie ciekawostkę, którą usłyszałem podczas zakupu bagażnika dachowego w interpacku. Podobno weszły w życie przepisy, wg których bagażniki rowerowe montowane na hak muszą być wyposażone w światło cofania. Gość mówił, że dlatego starsze serie tych bagaznikow są przecenione i trzeba sobie dorobić światło cofania. Nie wiem ile w tym prawdy, nie sprawdzałem.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#10 misk

misk
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • SkÄ…d:PuÅ‚awy
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S Tourer
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:07, 09.08.2017

Akurat w mojej wersji bagażnika, którą kupiłem chyba 3-4 lata temu światło cofania jest. Wydaję mi się, że każdy bagażnik również innych firm takowe posiada.


  • 0

#11 lobuzek

lobuzek
  • Forumowicz
  • 117 postów
  • SkÄ…d:Tarnów
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:52, 17.08.2017

Światła cofania mają wszystkie bagażniki typu platforma na hak. Problem jest z wiązką - jeśli w samochodzie jest 7 pinowa (tak jak u mnie) to nici ze światła cofania, nawet jak bagażnik ma 13 pinową wiązkę (tak jak u mnie) i choćbyś miał przejściówkę do podłączeniu to nie masz światła cofania. Świeci się wszystko inne poza wstecznym, po prostu brakuje pinu i aby to zmienić musisz wymienić wiązkę w samochodzie do haka, koszt ok. 200 zł. Użytkuję bagażnik Peruzzo Como w wersji na 4 rowery i jestem zadowolony, mam trzecią tablicę i jest ok. Ostatnio przejechałem z 4 rowerami kawał świata i nie było żadnych problemów. Nawet nie myśl o bagażniku na klapę, to jest totalna porażka, a jeśli już to zamów w pakiecie z lakierowaniem klapy po każdym wyjeździe.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq