Skocz do zawartości


RODO w HAKP

all_gen

Uwaga nie rób tego sam - Odgrzybianie klimatyzacji

all_gen

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
316 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:24, 02.09.2008

Chciałbym ostrzec wszystkich którzy chcą sami coś takiego wykonać.
Niestety nigdzie nie jest napisane czym to grozi.
Kupiłem w Norauto środek który wpuszcza się do wlotów powietrza w kabinie samochodu.
Następnego dnia autko zaczęło się krztusić, dławić. Po dwóch dniach autko stanęło.
Okazało się że pianke którą wpryskałem skropliła się i zalała instalacje. Po wyczyszczeniu całej instalacji samochód dalej niej jeździł. Okazało się że zalało komputer który znajduje się w środkowej części pulpitu. Niestety tego typu środki są bardzo silne i delikatnie mówiąc zeżarło mi dużą iloś przelotek i styków na płytce kompa. Płytka jest dwuwarstwowa więc praktycznie nie do naprawienia. Musiałem szukać komputera (ciężko dostać) koszt 600zł do tego kodowanie immobilaizera 150zł + czyszczenie instalacji 200zł.
Wniosek
Lepiej jechać do serwisu klimy i zapłacić 100zł a nieoszczędzać na środku za 30zł

Dużo wydzwaniałem za komputerami i sprzedawcy mówili że bardzo dużo osób ma takie przygody, także po myciu silnika.

Środek jest tak silny że jak kapnie na radio i się dostanie do środka to praktycznie radio do wywalenia.
Teraz słyszałem o przypadkach kiedy po takim odgrzybianiu potrafiło wszystko w kabinie paść (komp,klimatronik,radio)

Pisze o tym bo naprawde zwykły użytkownik samochodu nie wie o takich konsekwencjach.
Jak jeździłem po elektromechanikach to się zemnie śmiali że nie wiedziałem - tylko skąd?

Pozdrawiam i licze że nie popełnicie tego samego błędu.

Może moderator przykleji ten temat aby każdy przeczytał
  • 0

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:17, 04.09.2008

A to samo mówili o odgrzybianu jak środek sie wtryskuje przez rurke którą sie skroplona woda wydostaje?? (tak apod spodem auta zazwyczaj)
  • 0

#3 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:26, 05.09.2008

nie od dziś wiadomo że do nawiewów nic nie wpuszczamy tylko bezpośrednio do parownika.
  • 0

#4 tomazi78

tomazi78
  • Klubowicz
  • 752 postów
  • Skąd:Bełchatów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort +
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 17
Dobra

Napisano 16:47, 11.09.2008

w takim razie jak odgrzybić parownik w modelu po `03 :?:

dzisiaj się za to zabrałem, ale udało mi się tylko filtr wymienić, parownik wiem gdzie jest, ale jest tak obudowany, że chyba musi być jaiś łatwiejszy sposób niż demontaż całej tapicerki z przodu -

może ktoś podpowiedzieć?
  • 0

#5 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:34, 11.09.2008

rozwinę temat...
do parownika dostajemy się zdejmując mały dekiek przy nogach pasażera po lewej stronie potem odginamy tapicerkę i już mamy dostęp do wężyka i parownika. zdejmujemy wężyk odprowadzający skropliny na zewnątrz i aplikujemy rurką piankę.
W niedzielę wyjełem komputer ze swojego samochodu, odkręciłem puszkę i się przeraziłem... płytka kompa cała zalana i zasyfiona pianką od ogrzybiania która po zaschnięciu ma konsystnecję powłoki gumowej... płytkę wymontowałem i całą wykąpałem w preparacie Kontakt do poprawiania kontaktów elektrycznych usuwania tlenków z metali itd potem całą płytkę kompa wypędzelkowałem z tego syfu następnie suszarka w dłoń i ciepłe powietrze żeby dobrze wygrzać płytkę z pozostałości preparatu. w większości się go pozbyłem całość złożyłem do kupy no i wszystko gra teraz mam pewność że coś mi nie nawali od tego syfu co tam był.
Puszka od kompa nie jest chermetyczna i zastanawia mnie jedna rzecz którędy tam się dostaje pianka a raczej jej pozostałości w postaci skroplin?? napewno nie przez parownik przecież ten powienien być szczelny... może przez nawiewy które idą na nogi gdyż kanały są zbudowane z kilku elementów są one ze sobą łączone i te połączenia nie są szczelne bo na łączeniach jest jedynie gąbka z tego powodu żeby dało się to wszystko rozmontować.
Także przestrzgam wszystkich i proszę o uwagę. ja następnę odgrzybiaie również będę robił przez rurkę odprowadzającą skropliny z parownika bo to jedyna skuteczna metoda ale do tego czasu wykombinuję jakąś obudowę na kompa żeby go osłonić od góry... ew nawet zakryć szmatą na czas całej operacji i kilka chwil potem po to żeby go osłonić i co najważniejsze zlokalizować źródło wycieku . pozatym do obudowy kompa przykręcony jest jakiś element elektroniczny (nie znam się na tyle) dla którego obudowa komputera jest poprostu radiatorem więc jak coś radzę na to zwrócić uwagę.
No to tyle :)
  • 0
F1

#6 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:40, 11.09.2008

Malin to ja zamawiam u Ciebie odgrzybianie,kiedy możemy się spotkać :lol:
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:19, 05.01.2009

Witam.
Ja zastosowałem preparat firmy NIGRIN ,którego nie trzeba wpuszczać w kanały wentylacyjne. Dobre rozwiązanie do Hond.

http://allegro.pl/it...rki_nigrin.html

Dobry efekt i bezpieczny.
  • 0

#8 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 14:21, 05.01.2009

też go używałem, pomógł u mnie na tydzień i dalej smierdzi, ale tylko jak się rano wchodzi i tylko jak jest wilgotno albo pada deszcz :-/ Nie mogę się pozbyć tego zapachu,juz drugi raz odgrzybiałem i wymieniałem filtr kabinowy.
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#9 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:00, 05.01.2009

musisz odgrzybić parownik inaczej nie pozbędziesz się smrodu musisz go odgrzybić a potem porządnie wysuczyć na zamkniętym obiegu na max ogrzewaniu i dmuchawie. w lato prosta sprawa, teraz niewykonalne.
Co do tego nigrina stosowałem go raz... pierwszy i ostani po nim 2x bardziej śmierdziało nie polecam tego wynalazku. porządne odgrzybianie to odgrzybianie parownika z racji na porę roku efektu dobrego raczej nie będzie, ale można to zrobić...
  • 0
F1

#10 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 16:02, 05.01.2009

No dobra ale gdzie jest ten parownik i jak go dokładnie wyczyścić i osuszyc? To ta chłodnica przy filtrze kabinowym??
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#11 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:57, 05.01.2009

tak to TA chłodnica instrukcje masz wyżej / czytaj ze zrozumieniem :-)
  • 0
F1

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:58, 05.01.2009

Panowie ja powiem tak wszystkie te preparaty są g...o warte Seth jak chcesz to na spocie zrobię ci to profesjonalnie,
  • 0

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:42, 06.01.2009

serth u mnie koleś odgrzybiał urządzeniem wytwarzającym ozon( takie jak mają w szpitalach) załączył klimę i odbyło się to w dwóch fazach po 30 min. autko nie śmierdzi
  • 0

#14 cmsydney

cmsydney
  • Forumowicz
  • 207 postów
  • Skąd:polska
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 23:16, 02.08.2009

do parownika dostajemy się zdejmując mały dekiek przy nogach pasażera po lewej stronie potem odginamy tapicerkę i już mamy dostęp do wężyka i parownika.

Dekielek zdjety ale nie mam pojecia co odgiac. Poza tym nie moge zlokalizowac zadnego wezyka, jedynie wiazki kabli. Gdzie dokladnie znajduje sie parownik? Zamieszczam zdjecia.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

VII gen., i-ctdi, 2005r., 5,12l/100km a na co dzień w korkach 0l/100km :-)
Spalanie długodystansowe: 124700 -> 5,78l/100km. Wcześniej było: 39134km -> 6,46l


#15 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:35, 03.08.2009

wykładzinę odchyl :k
nie zapomnij zasłonić kompa kilkoma ręcznikami papierowymi i zostaw je na jeden dzień dla świętego spokoju
  • 0
F1





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq