Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Proszę o opinię, praca łańcucha ICTDI 2004 praca słupka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 kmd2004

kmd2004
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:Sieradz
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:25, 16.08.2012

Witam

Nowy nabytek.

Poprzedni właściciel sprzedając auto przekazał informację, że do wymiany jest łańcuch od rozrządu. (taką informację przekazał mu serwis)

Podczas zakupu praca wydawała mi się normalna. Mam takie w domu i wiem, że ten silniki mają to do siebie i taka jest ich kultura pracy. Dodatkowo słychać było pukanie na 2 tłoku. Na początku myślałem, że to zawory jednak przy zdejmowaniu pokrywy i wyciąganiu wtrysków okazało się że komory były tak zasyfione a końcówki wtrysków były brudne. najgorszy był właśnie ten na 2 tłoku. Wylądowały na 24 h w nafcie następnie wyczyściłem komory wtryski zamontowane pukanie ustało.

Dziś zdjęty był pasek, dodatkowo napinacz i rolka prowadzącą mam do wymiany. Ale to jest pikuś.


Podczas jazdy auto zbiera się prawidłowo, przyśpieszenie, praca turbiny rewelacja.

Posłuchajcie na filmiku jaka jest praca samego słupka, co o tym myślicie ? Ewidentnie rozrząd ?





  • 0
Accord i-CTDi Sport Sedan 2004
Accord i-CTDi Sport Sedan 2005
Accord i-CTDi Sport Kombi 2004

#2 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:16, 16.08.2012

rozrzad jest bardziej metaliczy,a u ciebie slychac zwykly dieslowski klekot ;-)
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#3 tedmajer

tedmajer
  • Forumowicz
  • 86 postów
  • Skąd:ITA
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EXE
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2003
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:29, 17.08.2012

jak dla mnie jeszcze nie słychać oznak łańcucha a wiem coś o tym bo niedawno wymieniałem,
żeby się upewnić odkręć pokrywę rewizyjną napinacza na osłonie rozrządu, zobaczysz czy napinacz jeszcze pracuje czy tłoczek już jest wychylony na maksa
  • 0

#4 kmd2004

kmd2004
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:Sieradz
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:48, 22.08.2012

Silnik rozebrany, rozciągnięty łańcuch od rozrządu podobnie od pompy olejowej, robię komplet.

Zrobię całość dodam film z pracą silnika.

Pozdro

Michał
  • 0
Accord i-CTDi Sport Sedan 2004
Accord i-CTDi Sport Sedan 2005
Accord i-CTDi Sport Kombi 2004

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:43, 01.09.2012

u mnie też jest taki metaliczny dzwięk i dieselowski klekot , właśnie jestem w trakcie wymiany rozrządu , wieczorem się okarze czy wszystkie bolączki ustaną ,napewno rzęszenia łańcuch ustanie , ale czy klekot typowego diesela też okarze się wieczorem bo odbieram hanie z warsztatu .pozdrawiam

[ Dodano: 2012-09-03, 19:43 ]
witem forumowiczów . morze mi ktoś podpowie co morze jeszcze być , bo łańcuch wymieniony i jest lepiej ale wciąż jest głośne klekotanie , ma ktoś jakiś pomysł?
  • 0

#6 kmd2004

kmd2004
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:Sieradz
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:05, 22.09.2012

U mnie jest wszystko ok, DZIEKI WIELKIE dla tedmajera za podesłane zdjęcia i za instrukcje.

2 tyś przejechało auto i jest ok, nowe łańcuchy i rolka napinająca i powiem, że tak ciechego diesla jeszcze nie słyszałem.

Auto zdałem do rodziny już pojawi się u mnie za tydzień...dwa max to dodadam film będzie porównanie, i naprawde jest róznica.

Pozdro

Michał

[ Dodano: 2012-10-24, 20:02 ]
Trochę nie jestem słowny, te dwa tygodnie o których pisałem przeciągły się... no ale teraz nadszedł czas film do wglądu.

Jedyne co słychać to szum z rolki.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Michał

http://www.youtube.com/watch?v=7g-v4NtEZg0
  • 0
Accord i-CTDi Sport Sedan 2004
Accord i-CTDi Sport Sedan 2005
Accord i-CTDi Sport Kombi 2004




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq