Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Przerywa/szarpie/gaśnie na gazie!!! HELP


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:16, 11.05.2009

Ehhh mam pewny dyzu klopot z moja haliną. Otóż mam w niej (Accord Coupe CD7 2.2 150 KM) zamontowaną sekwencje STAG 200.

OD czasu kupna auta przerywa mi na gazie, tzn przy ok. 2000 oborotw potrafi szarpnąc (ale tylko, kiedy powoli przyspieszam, przy gazie wcisnietym mocniej tego problemu nie ma), czasami potrafi kangurka odstawic.

myslalem ze to zaplon, mialem swiece zalane olejem, wiec wymianilem odpowiednio:

Całą listwę wtryskową... wszystkie filtry od gazu...
kable, kopułkę + palec, świece, ustawiłem zapłon, wyregulowałem zawory, wyczyściłem krokowy.

Problem jest nadal, mało tego dzisiaj jak po całej nocy odpaliłem autko na benzynie, włączyłem odrazu gaz, to miałem takie objawy jakby mi palil na 3 gary, wciaskajac gaz w ogole obroty sie nie podnosily, tak jakby byl moooocno zadlawiony... po paru sekundach zgasł... odpalilem znowu na benzynie i znowu na gazie sie sytuacja powtorzyla. przelaczylem na benzynie, przejechalem moze na niej z 2 km, wrocilem na LPG i OK.

dodam oczywiscie, ze obydwa objawy pojawiaja sie tylko na LPG, benzyna działa elegancko.


Magicy od LPG poszukiwani HELP !!!!!!

#2 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 17:43, 11.05.2009

Jaki masz reduktor i jakie wtryskiwacze? W sumie to bez różnicy, wykop dziurę w ziemi i zakop. Reduktor i wtryskiwacze do wymiany, prawdopodobnie padnięty wtryskiwacz/wtryskiwacze. Do tego może być zalewanie gazem. Niepotrzebnie tyle rzeczy wymieniłeś, straciłeś tylko pieniądze. Podaj szczegóły instalacji, dobrze by było zobaczyć zdjęcia tego bałaganu.
Kup na allegro kabelek do staga i będziemy działać.

Całą listwę wtryskową...

- od LPG? Jaki model?

Do zobaczenia na trasie.


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:43, 12.05.2009

wymienilem cala liste wtryskowa do gazu... porobie fotki, zobacze co tam siedzi to podam pozniej jakiej firmy to wszystko jest...

co masz na mysli kabelek do staga? jakas serwisówka czy co??

dzieki za zainteresowanie tematem... :)

#4 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 14:56, 12.05.2009

co masz na mysli kabelek do staga? jakas serwisówka czy co??


Koledze chodziło o interface do połączenia elektroniki LPG z komputerem.
np. taki http://moto.allegro....00_4_diego.html

Wtedy uruchamiasz program do obsługi LPG i zamieszczasz tu screeny z ustawieniami a my postaramy się podpowiedzieć co dolega LPG.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:05, 13.05.2009

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

hmmm fotki robione na szybko, nie bylem w stanie odczytac co to za wtryski ale chyba to są Vatlek 30 ohm.

a tu baaardzo ciekawe poglady na forum accord-strefa. Jak to się okaże prawdą to szlag mnie trafi.

Witam .U mnie również szarpało w okolicach 2000-2500 obr.na gazie .Okazało się , że mam złą listwę wtryskową firmy Valtec 3 ohm ,którą trzeba często kalibrować i ogólnie nie nadaje się do mojej instalacji. Wymieniłem listwę na Magic Jet i jak ręką odjął .Tak na marginesie
wymieniając listwę trzeba w sterowniku przestawić jaką listwę mamy zamontowaną ,ale chyba wszyscy o tym wiedzą.Pozdrawiam.


Listwy Valtek są za wolne do silników Hondy .



co powiecie ??

#6 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 16:13, 13.05.2009

Te "waldemary" możesz śmiało wyrzucić. Na wolnych obrotach czas wtrysku jest na tyle krótki, że jest poza zasięgiem tych wtryskiwaczy.
Nie napisałeś jaki masz reduktor.

Teraz pytanie. Chcesz instalację poprawić tanio czy dobrze?

Do zobaczenia na trasie.


#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:16, 13.05.2009

przedstaw dwie opcje :)

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:26, 13.05.2009

Te "waldemary" możesz śmiało wyrzucić. Na wolnych obrotach czas wtrysku jest na tyle krótki, że jest poza zasięgiem tych wtryskiwaczy.
Nie napisałeś jaki masz reduktor.

Teraz pytanie. Chcesz instalację poprawić tanio czy dobrze?


możesz rozwinąć swoją myśl ?

twierdzisz, że co się będzie działo na biegu jałowym po zastosowaniu tej listwy?

#9 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 16:49, 13.05.2009

nosql, w najlepszym przypadku, lekkie falowanie obrotów i drżenie silnika, w średnim przypadku skoki obrotów na jałowym 500-1500rpm, gaśnięcie silnika przy dojazdach na światłach. W najgorszym to co ma kolega _drobny - szarpanie, gaśnięcie, złe obroty jałowe. Silniki Hondy mają czasy wtrysku na poziomie 1-3ms (obroty jałowe), te "zaworki" zaczynają w miarę dobrze pracować od 6-7ms.

_drobny,
taniej:
-reduktor Europegas EG200 235zł
-wtryskiwacze Magic Jet 220zł

dobrze:
-reduktor Europegas EG200 235zł
-wtryskiwacze Matrix Hd344 385zł

Sterownik można zostawić. Do sprawdzenia średnica dysz, powinna być 2,8mm. Przeniesienie trójnika pomiarowego za filtr fazy lotnej. Potem autoadaptacja ECU silnika, zrobienie nowych map gazu oraz ustawienie mnożnika. Się zdziwisz jak Ci auto będzie śmigać, a spalanie zmaleje.

Do zobaczenia na trasie.


#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:53, 13.05.2009

_drobny,
taniej:
-reduktor Europegas EG200 235zł
-wtryskiwacze Magic Jet 220zł

dobrze:
-reduktor Europegas EG200 235zł
-wtryskiwacze Matrix Hd344 385zł

Sterownik można zostawić. Do sprawdzenia średnica dysz, powinna być 2,8mm. Przeniesienie trójnika pomiarowego za filtr fazy lotnej. Potem autoadaptacja ECU silnika, zrobienie nowych map gazu oraz ustawienie mnożnika. Się zdziwisz jak Ci auto będzie śmigać, a spalanie zmaleje.

ok, rozumiem, ze zestaw nr 1 gorszy? skarzyl sie ktos? pod jakim wzgledem opcja nr 2 lepsza?


pzdr

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:58, 13.05.2009

pablo.see, pytam bo też mam tą nieszczęsną listwę ale żadnych z wymienionych objawów przez Ciebie nie ma. Auto jeździ normalnie w całym zakresie obrotów.

powiedz mi jeszcze jedną rzecz, jaki mnożnik jest optymalny?

dysze mam 2,9mm, było 2,7 ale mi na 2,9 zrobili bo stwierdzili, że za mało... może mieć to na coś jeszcze wpływ ?

na gazie jeździ podobnie jak na benzynie, lekko zamulony jest (bez względu na rodzaj zasilania) ale wydaje mi się, że to przez strumienice naddzwiękową w miejscu kata (wymysł poprzedniego właściciela) i dziurawy wydech..

aa auto to accord CD7 f22b5

pozdr

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:26, 13.05.2009

http://allegro.pl/it..._na_matrix.html

cos takiego bedzie jeszcze potrzebne przy montazu ewentualnym?

oreitnuje sie ktos moze jaka mniej wiecej bedzie cena montazu?

#13 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:05, 13.05.2009

cos takiego bedzie jeszcze potrzebne przy montazu ewentualnym?

Przy zastosowaniu listwy Matrix i sterownika Stag naturalnie,że będzie to potrzebne bo inaczej tych elementów nie połączysz,a co do samej ceny za montaż to jest taka różnorodność,że to trudno zdefiniować.Dużo zależy od województwa,a w szczególności od instalatora.Można sobie orientacyjnie obliczyć:
-sterownik Stag ok.600-700 zł
-

-reduktor Europegas EG200 235zł
-wtryskiwacze Matrix Hd344 385zł

a przyjmijmy,że instalator weźmie za całość ok.2800-3000 zł to różnica wyniesie.......zł.

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:19, 13.05.2009

szczerze mówiąc doradzam wymontowanie gazu w mojej hani miałem gaz jechałem sobie spokojnie jeszcze na nie rozgrzanym silniku potrzebowałem troche depnac i .... panewki poszły...teraz dałem jej nowe serce o 4 lata młodsze bez gazu zimny nie zimny nic sie nie dzieje

#15 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:30, 13.05.2009

szczerze mówiąc doradzam wymontowanie gazu w mojej hani miałem gaz jechałem sobie spokojnie jeszcze na nie rozgrzanym silniku potrzebowałem troche depnac i .... panewki poszły.

Skąd wiesz,że komponenty instalacji miałeś poprawnie dobrane i zestrojone.Przy poprawnie założonej instalacji i użytych do niej gratach nie ma prawa dojść do tak poważnej awarii.
Bo instalację Lpg trzeba umieć tuningować-prawda Siwy :mrgreen:




IPB Skin By Virteq