Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Biały osad po polerce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#46 MaLyNsS

MaLyNsS
  • Forumowicz
  • 61 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.2
  • Wersja:TRAKTOR SPORT
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CoffiN2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:05, 21.10.2019

Zapomniałem dodać że lakierowali drugi raz bo poprzedni lakier nie trzymał dobrze.


A co masz na mysli mowiac ze stary lakier nie trzymal sie dobrze? Jezeli lakier sie luszczyl zaraz po malowaniu izamalowali na nowo, bez uprzedniego rozszlifowania i zapodkladowania to o kant dupy takie malowanie, bedzie luszczyl sie dalej
  • 0

#47 mjazwinski

mjazwinski
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Pruszków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:24, 22.10.2019

MaLyNsS niestety nie wiem mam pewności co dokładnie zostało zrobione. Kierownik/właściciel powiedział że lakier który położyli nie spolerował się dobrze, wyczyścili do podkładu i polakierowali. Dziwne że za pierwszym razem musiałem auto zostawić na 5 dni i lakier nie stwardniał dobrze. Poprzednil cała akcja w innym miejscu zajęła 2 dni i było git. Odcięcie zrobili ładnie. Teraz odciecie miało być z początku na wytłoczeniu nad nakolem. Potem bez konsultacji pojechali aż nad okno. Bo to najwęższa płaszczyzna. Wrzucę zdjecia na jakąś usługę chmurową i podeślę linka.

Lakierowanie poprawkowe było 7 października. Teraz zastanawiam się czy nie poczekać do wiosny.
  • 0

#48 mjazwinski

mjazwinski
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Pruszków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:31, 22.10.2019

https://drive.google...rc2KFJsMGOo4VQ9 - wszystkie zdjęcia. Dzięki za pomoc ;)
  • 0

#49 MaLyNsS

MaLyNsS
  • Forumowicz
  • 61 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.2
  • Wersja:TRAKTOR SPORT
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CoffiN2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:36, 22.10.2019

Pomijajac to, ze upier.....li Ci cale auto w srodku i powinni wszytko pomyc i posprzatac, to co kierownik mial na mysli mowiac

 

lakier który położyli nie spolerował się dobrze, wyczyścili do podkładu i polakierowali.

Czyli mam rozumiec ze chcac poprawic malowanie starli caly lalkier do podkladu papierami sciernymi i pomalowali na nowo?? :bojesie: Watpie,ze tak zrobili poniewaz oddali Ci auto na drugi dzien, albo na trzeci, czyli w dzien w ktorym oddales im auto na poprawki, musieliby rozebrac elementy tam gdzie mialo byc malowane, rozmatowac, umyc, okkleic, odtluscic, i pomalowac. Na moje oko pomineli wszystko oprocz ostatniego pktu. Ale zdjecia nie oddaja stanu faktycznego, na zywo pewnie jest gorzej.

 

 

Teraz odciecie miało być z początku na wytłoczeniu nad nakolem. Potem bez konsultacji pojechali aż nad okno

To akurat dobrze, koniec malowania tzw przejscia powinno sie konczyc w mozliwie w najwezszych miejscach na karoserii, takim miejscem jest slupek nad tylnymi drzwiami. Myk polega na tym, ze pradopodobnie zle albo nie zmatowali powloki przed malowaniem, a do tego odkleili przejscie tasma i widac linie odciecia, widac ze byla proba odpolerowania bo lakier w tym miejscu blysczy sie jak lustro.

 

i Teraz tak, poprosilbym o opinie bieglego rzeczoznawcy, aby ocenil jak zostala wykonana naprawa i czy zgodnie ze "sztuka". Skotaktowalbym sie z prawnikiem w celu uzgodnienia mozliwosci naprawy w innym warsztacue niz ten i pokrycia kosztow w ramach reklamacji. Ewemtualnie ubiegalbym sie o zwrot kosztow za spie.....a robote i wiecej tam nie wracal.

 

Wiem, ze dzisiaj ciezko znalezc dobrego fachure, ale zanim sie zdecydujesz, popytaj  na forum, poszukaj wsrod znajomych, moze ktos robil lepsze auto i poleca.

 

A w sumie to co bylo malowane za pierwszym podejsciem, co za drugim i ile zabóliłeś??


  • 0

#50 mjazwinski

mjazwinski
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Pruszków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:35, 23.10.2019

Za pierszym podejsciem miały byc malowane podrdzewiałe nadkola. Za drugim tez. Bóg jeden wie co im sie tam wydziało. Porozmawiam dziś z kierownikiem tego warsztatu. Swoją drogą to polecany tu warsztat, mój błąd ze nie spytałem czy jeszcze dobry. Ludzie sie zmieniają albo dostał mi sie praktykant. Zobaczymy jak skonczą sprawę. Kłopotów narobili. Miałem dać 1500, ale jako ze potrzebne były poprawki to sami powedzieli że wezmą 1000. 1500 to prawie tyle samo co w auto plaza.

Podjade do dwoch lakierników w okolicach WPR, auto plazy moze a potem na do nich.
  • 0

#51 MaLyNsS

MaLyNsS
  • Forumowicz
  • 61 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.2
  • Wersja:TRAKTOR SPORT
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CoffiN2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:06, 11.11.2019

Za pierszym podejsciem miały byc malowane podrdzewiałe nadkola. Za drugim tez. Bóg jeden wie co im sie tam wydziało. Porozmawiam dziś z kierownikiem tego warsztatu. Swoją drogą to polecany tu warsztat, mój błąd ze nie spytałem czy jeszcze dobry. Ludzie sie zmieniają albo dostał mi sie praktykant. Zobaczymy jak skonczą sprawę. Kłopotów narobili. Miałem dać 1500, ale jako ze potrzebne były poprawki to sami powedzieli że wezmą 1000. 1500 to prawie tyle samo co w auto plaza.

Podjade do dwoch lakierników w okolicach WPR, auto plazy moze a potem na do nich.

i jak sytuacja na froncie??


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq