Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Demontaż i montaż słupka lewego i prawego przedniej szyby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 16:33, 11.07.2012

Witam serdecznie, mam klika pytań:
1) jak rozebrać te osłony z tych słupków?
2) jak są mocowane? jest co uszkodzić i potem po złożeniu będzie lekko skrzeczeć na dołkach itp?
3) Czy w waszych autkach te słupki tak się uginają i jak mocniej przycisnąć to słychać stuknięcie o szybę lub ramę?

Pytam bo jestem po wymianie przedniej szyby i nie zwróciłem na to uwagi przed wymianą a teraz jak wracałem to troszkę w prawym słupku mi coś trzeszczało. Jak pisałem wyżej jak lekko przycisnę to wydaj się być słabo przymocowany i się rusza.

Dodam jeszcze że jest to strasznie irytujące w aucie w którym nic nie trzeszczy i jest cicho (o prócz tego słupka teraz)

Pozdrawiam.
  • 0

#2 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 16:52, 11.07.2012

Witaj mogłeś pierw napisać która wersia accorda
ale domyślam sie że 7
wiec słupek trzyma sie na 3 spinkach górna jest zaślepiona gdzie pisze aire back i ona głownie trzyma ten słupek pośrodku jest klip biały taki pół okrogły na końcu czesto sie wyrabia przy ściaganiu lub nieudolnym zakładaniu na hama słupka i wtedy może trzeszczeć , cza ściagnać słupek i zobaczyć jak wygladaja spinki

Dołączona grafika

masz zaznaczone ta górna zaślepke podwarzasz bardzo cienkim płaskim śrubokretem i delikatnie ja wyciagasz zaślepka jest z bolcem

dwa kolejne niebieskie punkty to sa spinki pod plastikiem słupkiem , jak ściagniesz słupek to je zobaczysz na słupku

aha jak wyciagniesz ta zaślepke zbolcem to szarpiesz słupek w prawo lub w lewo zalerzy która strone ściagasz , popuśc se uszczelke koło słupka bedzie łatwiej sciagnac słupek
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#3 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 17:00, 11.07.2012

oo dzięki za szybką odp, co do auta to accord VII 2007 rok.
Czy jak jest tam coś urwane czy wyrobione to mogę sobie coś tam dokupić, wymienić czy muszę kupić cały ten plastik?

Rozebrałem, u mnie jest jeszcze inaczej, na środku jest tylko jedna czarna spinka wciskana w ramę.

Wszystko wygląda ładnie a przy zdejmowaniu to nic prawie nie musiałem używać siły. Tak więc zakładam że nie była dobrze dociśnięta.


Honda 1
Honda 2
Honda 3
Honda 4
Honda 5
  • 0

#4 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 17:35, 11.07.2012

taka spinke zakupisz w aso hondy za pare złoty

[ Dodano: 2012-07-11, 18:39 ]
P.s spinki wygladaja na całe i dobre , ale może wymiana pomorze warto sprawdzić , lub może zle była zamocowana i dlatego obcierała o szybe lub szyba jest zanisko wklejona i teraz obciera ciekawe czy dali na góre spinki i uszczelki koło kleju
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#5 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 17:44, 11.07.2012

szyba wygląda ok tak mi się wydaj wszystko wygląda spoko identycznie jak było wcześniej a to "obcieranie" słyszałem tylko od czasu do czasu z prawej strony. Wypiąłem włożyłem z powrotem i zobaczę jak będę jechał. Dzięki z apomoc
  • 0

#6 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 17:45, 11.07.2012

jeżeli ci pomogłem możesz kliknać pomógł :-P
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#7 mickry

mickry
  • Forumowicz
  • 990 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 11:01, 05.01.2018

kolego a może podpowiesz jak zdemontować plastik gdzie są pasy ten z którego wychodzą pasy jak i ten który jest poniżej pasów? też mi cos tam trzeszczy i zamierzam to pokonać:D


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq