Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

wyrobione drazki i koncowki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 BartekHONDA

BartekHONDA
  • Forumowicz
  • 187 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iLS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG85 B77P
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:08, 09.07.2012

panowie niestety mam luz na drazkach i przy okazji chce wymienic drazki i koncowki, teraz moje pytanie jaki gwinty powinen miec drazek i jakiej byc dlugosci bonie wiem jakie mam kupic :( w sklepach jest sporo roznych. i jakie koncowki drazkow polecacie? wdzieczny bym byl za podanie jakis numerow i srednic gwintow. dziekuje z gory
  • 0

#2 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 08:29, 09.07.2012

jakie koncowki drazkow polecacie?


yamato
555
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#3 BartekHONDA

BartekHONDA
  • Forumowicz
  • 187 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iLS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG85 B77P
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:39, 09.07.2012

a co myslicie o moogu??? i przedewszystkim te drazki bo nie wiem jakie zamowic chodzi o srednice z dwoch stron i dlugosc?
  • 0

#4 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 15:32, 09.07.2012

Bartek nie ma co kombinowac. Bierz yamato czy 555. Przy yamato są pomylone oznaczenia- prawy, lewy- z tego co kojarzę. Więc przy wymianie sprawdzaj który jest który.
  • 0

#5 Godar

Godar
  • Forumowicz
  • 543 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 15:53, 09.07.2012

Ja na wiosnę wymieniałem jedną końcówkę i jeden drążek - wziąłem Yamato. Kosztowały odpowiednio coś około 50 i 70 zł .
  • 0
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma ...

#6 Malyndm

Malyndm
  • Forumowicz
  • 859 postów
  • Skąd:WND
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:01, 09.07.2012

a co myslicie o moogu????

Masz japońskie auto to kupuj japońskie części. Mój mechanik powiedział mi wprost - ja nie chce nic innego tylko 555 ponieważ jest to japońska część. Wyjmuje starą, zakłada drugą i zrobione. Zamienniki mówił że trzeba przerabiać np w przypadku sworznia. Co z tego że zaoszczędzisz parę groszy jak napier... się mechanik i podliczy Cię solidnie za wykonaną robotę :k
  • 0
<p><span style="font-size:18px;"><span style="font-family:'comic sans ms', cursive;"><span style="color:#FFA500;"><em>Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów...</em></span></span></span></p>

#7 BartekHONDA

BartekHONDA
  • Forumowicz
  • 187 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iLS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG85 B77P
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:13, 10.07.2012

zmierzyłem drazek i od stony koncowki drazka ma 14, ale nie wiem czy od strony magla tez ma 14 czy 16, bo sa takie dwa rozwiazania. Wie może ktoś?
  • 0

#8 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:54, 10.07.2012

Moog możesz śmiało brać.
  • 0

#9 Malyndm

Malyndm
  • Forumowicz
  • 859 postów
  • Skąd:WND
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:45, 10.07.2012

To tak samo jak kupić rozrząd 4max-a...
  • 0
<p><span style="font-size:18px;"><span style="font-family:'comic sans ms', cursive;"><span style="color:#FFA500;"><em>Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów...</em></span></span></span></p>

#10 pawpor

pawpor
  • Partner HAKP
  • 1276 postów
  • Skąd:Rybnik/ Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Alfa 159
  • KM:200@230
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sportwagon :)
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:27, 10.07.2012

To tak samo jak kupić rozrząd 4max-a...


OMG :k O czym ty piszesz, porównujesz Moog'a do 4max'a? To tak jakbyś porównywał Hondę do Taty (oba z dalekiego wschodu..)

Produkty Moog'a można śmiało zakładać, są to jedne z lepszych częsci aftermarket dostępnych na rynku. Końcówki drążka pasują w 100% (sam mam założone) i nic nie trzeba przerabiać. Błąd jest natomiast w katalogu jeżeli chodzi o sworzeń górnego wahacza - Moog jest za mały.

Nie widzę też zależności, żeby do japońskiego auta kupować tylko japońskie części - przecież to bez sensu (szczególnie, że ta "japońska" Honda produkowana była w UK :-P )

[ Dodano: 2012-07-10, 19:33 ]

zmierzyłem drazek i od stony koncowki drazka ma 14, ale nie wiem czy od strony magla tez ma 14 czy 16, bo sa takie dwa rozwiazania. Wie może ktoś?


Nr Moog'a
Końcówka drążka
lewa - HO-ES-2554
prawa - HO-ES-2555

Drążek prawy/lewy
HO-AX-5447
:B
  • 0

Jeżeli długo nie odpisuję proszę pytania kierować na info@brakeparts.pl :)

 


#11 Malyndm

Malyndm
  • Forumowicz
  • 859 postów
  • Skąd:WND
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:59, 10.07.2012

Nie widzę też zależności, żeby do japońskiego auta kupować tylko japońskie części - przecież to bez sensu (szczególnie, że ta "japońska" Honda produkowana była w UK :-P )

Prawdą jest że była składana w UK ale skoro niema różnicy między częściami to załóż do swojego japońca niemieckie części. Dla mnie to jest nieporozumienie. Po coś chyba Japończycy wyprodukowali części zamienne do swojego dzieła by je kupować :k
Jeśli uważasz że niema różnicy między japońskimi częściami wyprodukowanymi w Japonii dedykowane do konkretnego modelu od części wyprodukowanymi przed firmę tworzącą zamienniki no to gratuluje posiadania składaka a nie japońskiego auta :mrgreen:

[ Dodano: 2012-07-10, 22:25 ]
PS. Yamato- nie dość że wyprodukowana w Japonii to jest tańsza od amerykańskiego zamiennika...
  • 0
<p><span style="font-size:18px;"><span style="font-family:'comic sans ms', cursive;"><span style="color:#FFA500;"><em>Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów...</em></span></span></span></p>

#12 BartekHONDA

BartekHONDA
  • Forumowicz
  • 187 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iLS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG85 B77P
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:40, 10.07.2012

za czasów kiedy accord był moim swierzym nabytkiem byłem za niemieckimi czesciami bo były dostepne (czyt. lemforder, febi) teraz niestety ludzie wybrali to zmagazynów i nad tym ubolewam. Dostepny jedynie moog, yamato, 555, blueprint, ctr...moim zdaniem chyba 555 i moog najlepiej wypadaja. zamowilem do sklepu moog i 555 po obejrzeniu "pomacaniu" i "oblukaniu" wybrałem łaczniki stab przód i koncówki kierownicze mooga, bede mogl sie o nich wypowiedziec za jakis czas. Z doswiadczenia moge powiedziec raz jeszcze ze szkoda ze nie ma osiagalnego lmi nigdzie. drazek o ktorym byla mowa wyzej, z mooga niestety tez nie osiagalny. Mam mozliwosc wziecia 555 od strony drazka 14 a od strony magla 16 dlugosc 161mm. Myslalem ze telefon do hondy mi pomoze i po vin-ie wyspiewaja mi numer orygianłu i cos po tym dobiore ale niestety rozkladaja rece i proponujacaly magiel za 6 tys :) prosba do kolegów ktorzy handluja czesciami i maja mozliwosc sprawdzenia czy dana dlugosc i gwint od strony magla bedzie ok.
  • 0

#13 pawpor

pawpor
  • Partner HAKP
  • 1276 postów
  • Skąd:Rybnik/ Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Alfa 159
  • KM:200@230
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sportwagon :)
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:42, 10.07.2012

no to gratuluje posiadania składaka a nie japońskiego auta

A dziękuję bardzo :-D

Zobacz czy przypadkiem z Twojego typowo japońskiego auta nie odpadają brytyjskie zaciski TRW/LUCAS :-P

[ Dodano: 2012-07-10, 22:44 ]

PS. Yamato- nie dość że wyprodukowana w Japonii to jest tańsza od amerykańskiego zamiennika...

Nie przeczę, ale nie mozna mieć klapek na oczach, że tylko Japonia...
  • 0

Jeżeli długo nie odpisuję proszę pytania kierować na info@brakeparts.pl :)

 


#14 BartekHONDA

BartekHONDA
  • Forumowicz
  • 187 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iLS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG85 B77P
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:51, 10.07.2012

pracuje w sklepie motoryzacyjnym i mechanicy smieja sie z yamato ze jest fabrycznie wybite, wiekszosc mowi ze lubia ta firme bo ludzie do nich wracaja zeby z powrotem naprawiac auta. niestety nawet po obejrzeniu sworznia kulowego ktorejkowiek czesci z yamato okazuje sie ze ma wiekszy luz niz dopuszczalny ( (40%przypadkow tak ma) no i te pomylki katalogowe, moze winny jest dystrybutor na pl (intercars) czesto takie czesci trafiaja do lini no name carsu, niestety takowe wystepuja :(do mooga tez zbytnio niejestemprzekonany, no ale zobaczymy. koledzy pomozcie z ta srednica :) bo nie chce rozbebeszyc acco i byc niemile zaskoczony przy składaniu.
  • 0

#15 Malyndm

Malyndm
  • Forumowicz
  • 859 postów
  • Skąd:WND
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:10, 10.07.2012

Zobacz czy przypadkiem z Twojego typowo japońskiego auta nie odpadają brytyjskie zaciski TRW/LUCAS :-P

Pracuję w Inter Carsie i mam dostęp do tego czego chcę - jak niema na stanie to opiekun towaru zamawia i nie kupuję innych części jak Made in Japan...

BartekHONDA, jak masz dostęp to wybieraj 555.

PS. Co do Federala to nie jest taka zła firma bo raz w tygodniu przyjeżdża dostawa ponad 80 palet więc schodzi na pewno :j
Są gusta i guściki - jeden lubi ORI a drugi składaki i zamienniki :lol:
  • 0
<p><span style="font-size:18px;"><span style="font-family:'comic sans ms', cursive;"><span style="color:#FFA500;"><em>Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów...</em></span></span></span></p>




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq