Skocz do zawartości


RODO w HAKP

sposób na skrzypiące drzwi !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#16 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:23, 17.08.2010

olek1305, ja wczoraj zupelnie przez przypadek odkrylem ze to zawiasy skrzypia a nie ten kawalek metalu ktory odpowiada za max otwarcie drzwi. wczzesniej cudowalem z tym wlasie elementem bo byl lekko chropowaty ale zaden smar nie pomagal. wczoraj kupilem silikon do uszczelek bo ciezej mi bylo zamknac drzwi kierowcy (stwardnialy uszczelki) i tak sobie mysle popsikam to "cos" i nadal nic wiec psiklem w zawiasy od strony drzwi tylnych - zamykam otwieram i duzo ciszej to popsikalem jeszcze troche pozniej psiknalem od przodu od strony przednich drzwi i calkowita cisza!!! zobacze jak dlugo ten silikon sie bedzie trzymal a jak nie to wstrzyken tam jakiegos oleju strzykawka.
  • 0

#17 krzepa_s

krzepa_s
  • Forumowicz
  • 137 postów
  • Skąd:Starachowice
  • Silnik:2,2
  • Wersja:prelude IV ,CRV
  • KM:200
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:coupe. suv
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:04, 14.09.2010

w ograniczniku nie za bardzo ma co skrzypieć(jak post wyżej)
jak już to zawiasy przez to że nie używane polecam wd40 żeby wypłukać syf(pomachać drzwiami kilkadziesiąt razy) a potem smar silikonowy bo się go piach słabo czepia w porównaniu z jakimiś tawotami
  • 0

#18 jablonvioline

jablonvioline
  • Forumowicz
  • 66 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL 7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:02, 10.04.2011

znalazłem metodę na skrzypiące ograniczniki i to wcale nie związaną z wymianą na nowe !

skrzypią nie ze względu na złe smarowanie ale "zmęczenie" materiału z którego są wykonane to jakiś rodzaj ebonitu.
Wymontowałem i dokładnie usunąłem z powierzchni ogranicznika wszelkie nierówności rysy etc papierem ściernym o gradacji ca.100. Szczególnie dokładnie wypolerowałem miejsce w którym porusza się kulka dociskana sprężynami i efekt jest fantastyczny PRZESTAŁO SKRZYPIEĆ


Wiem, że sporo czasu uplyneło od tego posta, ale jak mógłbyś napisać w jakim stopniu pomogła ta Twoja metoda na skrzypienie tylnich drzwi to będę wdzięczny. Więc na jak długo po wyczyszczeniu i wypolerowaniu tych ograniczników drzwi przestały skrzypieć??
  • 0

#19 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:04, 10.04.2011

Więc na jak długo po wyczyszczeniu i wypolerowaniu tych ograniczników drzwi przestały skrzypieć??

Chyba jednak na niewiele to się zda.Ja również ograniczniki kiedyś zdjąłem i spolerowałem.Pomogło na chwilę.
  • 0

#20 Tommsonn

Tommsonn
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:05, 21.04.2011

Ja w zeszłym roku rozebrałem ograniczniki na czynniki pierwsze,nawaliłem smaru do wewnątrz oporowo, ale niestety po jakimś tygodniu skrzypienie powróciło.Beznadzieja.Nowych nie kupie za takie pieniądze. Może jest ktoś zaufany kto ma części z poliftowej?
  • 0

249,4 KM @5944 rpm; 337,0 nm @4259


#21 Kondzio

Kondzio
  • Forumowicz
  • 514 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:36, 22.04.2011

mi do zeszlego lata tez skrzypialy tylne drzwi. ale wzielem zlalem wodo z butelti ograniczniki i zawiasy, potem poczyscielem je stara szczoteczka do zebow potem jnapsikalem na to smar 007 ( cos w stylu WD40 tylko lepszy moim zdaniem ) i nalozylem dodatkowo troszke zwyklego zmaru ale nie za duzo i od roku mam spokoj :mrgreen:
  • 0

#22 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:19, 29.06.2011

Miałem ten sam problem, skrzypienie tylko tylnich drzwi, na pewno ograniczniki, nie żadne zawiasy..

Rozebrałem drzwi, wykreciłem ograniczniki i starłem papierem ściernym - u mnie pomogło na miesiąc, dwa..

Kolejne lato i znowu skrzypienie.. tym razem ze zdwojoną złością rozebrałem drzwi ponownie, wykręciłem ograniczniki, pożądnie starłem papierem ściernymi i uwaga ZALAŁEM JE KLEJEM SUPER GLUE (czy jakąś inną badziewną kropelką), oczywiście zalałęm same pręty z prowadnicami, bez zalewania środka ogranicznika coby za dużo nie skleić ;-) . Po zalaniu ich klejem materiał zupełnie zmienia właściwości i co ciekawe przestaje skrzypieć. Robiłem to ponad rok temu, do dziś dnia mam święty spokój :mrgreen:.

PS. Jeszcze jedna sprawa, żadne oleje nie pomagają, a wręcz przeciwnie, pogarszają sprawę. KLEJ Twoim przyjacielem jest!
  • 0

#23 Kryss

Kryss
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Toruń
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:43, 29.06.2011

Panowie mój sposób jest dość śmieszny ale u mnie działa. Przeczyścić szmatką z brudu ograniczniki idealnie i uwaga !!!! Wziąć świeczkę i wcierać ją w ogranicznik na całej długości nie dość że nic się do tego nie klei to jeszcze jest dobry poślizg i gra muzyka cisza jak nic !!! Pozdrawiam
  • 0

#24 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:35, 01.07.2011

Wziąć świeczkę i wcierać ją w ogranicznik na całej długości

No ze świeczką pomysł też wydaje się ciekawy.. tylko pytanie na jak długo to pomogło.. no i czy testowałeś to na VII? Ograniczniki w siódemce to specyficzny wrzód na d**ie..
  • 0

#25 Kryss

Kryss
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Toruń
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:11, 01.07.2011

Na razie robiłem około 10 dni temu auto już było myte i nic nie skrzypi jest git . Testowałem tylko na VI Generacji.
  • 0

#26 galibaldik

galibaldik
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:śląsk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:47, 09.11.2011

kilka miesięcy upłynęło, czy świeczkowa terapia nadal działa?
zpaćkałem różnymi mazidłami ogranicznik i nic nie pomagało, ale pod świeczkę muszę to wszystko wyczyścić - warto?
  • 0

#27 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:17, 09.11.2011

Po wymianie dwa lata temu ograniczników z Acco po FL (używane z rozbitego) cisza i spokój.
  • 0

#28 galibaldik

galibaldik
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:śląsk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:22, 09.11.2011

czy ograniczniki są jednakowe do wszystkich drzwi?
  • 0

#29 Darog

Darog
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Tarnów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Exe
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:14, 09.11.2011

U mnie w poliftowym to samo. Tylnych drzwi praktycznie nie używam a skrzypia jak wrota od stodoły :k a przednie drzwi cisza.
W poprzednim aucie miałem zużyty ogranicznik ale tam bardziej było słychac jakby tarcie metalu i zużycie ogranicznika było widoczne wyraźnie nie ryski ale szlif .
W accordzie próbowałem smarować ograniczniki ale efekt zerowy pierwsze otwarcie drzwi po kuracji smarem i dalej skrzypia,
Nie próbowałem narazie rozbierac zawiasów ale mi wyglada na to ze to one odpowiadaja za to skrzypienie a nie ograniczniki
  • 0

#30 cthsqd

cthsqd
  • Forumowicz
  • 1111 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 17
Dobra

Napisano 02:02, 10.11.2011

Rzuccie okiem na ten temat ->
www.accordklubpolska.pl/viewtopic.php?t=22928
tam kolega Rolek wyjal caly ogranicznik i widac, ze to kulki sie zacieraja i to je trzeba czyscic i smarowac, a nie szyne po calej dlugosci. Ja od czasu do czasu napuszczam tam troche plynnego smaru brunox i mam spokoj.
  • 0

eac2eccb9fc62cfe.jpg





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq