Skocz do zawartości


RODO w HAKP

sposób na skrzypiące drzwi !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#31 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:19, 10.11.2011

czy ograniczniki są jednakowe do wszystkich drzwi?

W przedlifcie skrzypiały mi jak drzwi od stodoły, w obecnym po lifcie nie skrzypią. Porównywałem obydwa ograniczniki i zmieniła się ich budowa.
  • 0

#32 _user

_user
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:04, 16.11.2011

koledzy wiem, ze nie ten temat, ale innego nie znalazłem...

otóż moje przedni drzwi od strony pasażera stukają w czasie jazdy po nierównosciach... stukot jest w okolicach zamka drzwi, jak je otworze i potrzese tez cos tam stuka... stukot taki w czasie jazdy, że myslałem, ze cos mam w kieszonce w drzwiach i lata... to cos typowego? dodam, ze te drzwi sie najlżej zamykają i wszyscy nimi strasznie trzaskają!(zwłaszcza teściowa :killer: )

zamek jest dobrze przkrecony, centralny działa, tapicerka drzwi dobrze przymocowana... spotkał sie ktoś z podobnym problemem? albo jest gdzies na forum instrukcja jak "rozebrać drzw"?

z góry dzięki za odpowiedź 8-)
  • 0
jeszcze nic nie wiem, ale staram się dużo czytać ;)

#33 olek1305

olek1305
  • Forumowicz
  • 404 postów
  • Skąd:NWW
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:20, 16.11.2011

U mnie w polifcie skrzypiały tylne drzwi. Zastosowałem, tak jak ktoś wcześniej pisał, smar w sprayu Motul Chain Lube bezbarwny i od kilku miesięcy mam ciszę i drzwi płynniej chodzą. Nie wiem jak to jest z tymi poliftami bo nie jestem odosobnionym przypadkiem z tym skrzypieniem. Może w modelach z 2006r. zdarzały się jeszcze przedliftowe ograniczniki.
  • 0

#34 radam5

radam5
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:WWY
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:26, 16.11.2011

Czy ktoś potrafi po zdjęciu rozpoznać czy ogranicznik jest po FL? Jest kilka na aukcjach ale oczywiście w opisie 02-08r. :k
  • 0

#35 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
  • Skąd:Polska
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:27, 16.11.2011

U mnie w polifcie skrzypiały tylne drzwi. Zastosowałem, tak jak ktoś wcześniej pisał, smar w sprayu Motul Chain Lube bezbarwny i od kilku miesięcy mam ciszę i drzwi płynniej chodzą. Nie wiem jak to jest z tymi poliftami bo nie jestem odosobnionym przypadkiem z tym skrzypieniem. Może w modelach z 2006r. zdarzały się jeszcze przedliftowe ograniczniki.


Dokładnie zrobiłem to samo i jest cisza :ok

W poliftach te ograniczniki są inne, ale niestety też po jakimś czasie "odzywają się".

[ Dodano: 2011-11-16, 14:29 ]

Czy ktoś potrafi po zdjęciu rozpoznać czy ogranicznik jest po FL? Jest kilka na aukcjach ale oczywiście w opisie 02-08r. :k


Na pewno w polifcie jest z takim wyżłobieniem (wzdłuż). Z tego co pamiętam to w przedliftach jest całkowicie płaski.
  • 0

#36 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:11, 16.11.2011

Pawelsky, odwrotnie:) w poliftach jest plaski a w przedliftach z tym wyzlobieniem:) niestety w 2006 jeszcze sie trafiaja niektore modele ze starymi ogranicznikami - np ja:)
  • 0

#37 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
  • Skąd:Polska
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:56, 16.11.2011

Pawelsky, odwrotnie:) w poliftach jest plaski a w przedliftach z tym wyzlobieniem:) niestety w 2006 jeszcze sie trafiaja niektore modele ze starymi ogranicznikami - np ja:)


Ano widzisz, to ja mam widocznie tak samo jak Ty, dlatego popier.liłem :mrgreen:
  • 0

#38 olek1305

olek1305
  • Forumowicz
  • 404 postów
  • Skąd:NWW
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:20, 16.11.2011

Podpowiedź blackfly wyjaśniła wszystko. Mam przedliftowe ograniczniki :-( tzn. z wyżłobienieniem.
  • 0

#39 Arti

Arti
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • Skąd:Racibórz
  • Silnik:2,4
  • Wersja:executive
  • KM:226
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:14, 24.04.2012

Witam odswierze troche temat bo wydaje mi sie ze znalazlem rozwiazenie.
Wyciagnelem ogranicznik i go otworzylem(srubokret i mlotek) w srodku znajduja sie 2 sprezyzyny ktore dociskaja takie biale plastiki w ktorych to osadzone sa kulki( takie jak w łożyskach) ktore z dwoch stron przylegaja do tej prowadnicy. W moim ograniczniku jedna kulka byla ok a druga prawie kwadrotowa, nie wiem dlaczego ale pewnie z stad ten przerazliwy dzwiek przy otwieraniu po prostu sie wytarla. Ja rozwiązalem to w ten sposob, ze ta kwadratowa kulke po prostu wyrzuciłem zostawilem tylko jedna. Drzwi chodza elegancko blokuja sie tak jak powinny nie ma obawy ze beda zbyt lekko chodzic.

[ Dodano: 2012-04-24, 15:20 ]
Poprzedni post dot skrzypienia... w 2 drzwiach mialem taki stuk w 2 miejscach gdzie drzwi sie blokuja przy otwieraniu. rozwiazalem to w to podobny sposob: wyrzucilem ta juz zniszczona kulke, nic to nie zmienilo wiecd spilowalem troche ten bialy plastikktory dotyka prowadnicy przy wpadani w te zglebienia z stad ten stuk jak w tico przy otwieraniu drzwi. Smary sylikony etc nic nie pomagaja probowalem wszystkiego, nie ma wyjscia trzeba otworzyc ograniczniki i troche przerobic. Mam nadziejeze troche Wam pomoglem jakby co to pisac na priv to dokladnie wytlumacze
  • 0

#40 olek1305

olek1305
  • Forumowicz
  • 404 postów
  • Skąd:NWW
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:34, 24.04.2012

Skoro temat odżył to podpowiem że zastosowałem zgodnie z czyjąś radą smar w spray do łańcuchów Motul Chain Lube i jak na razie od prawie roku cisza. Psikałem na te plastikowe prowadnice i w środek. Później kilkanaście ruchów drzwiami. Na początku jeszcze popiskiwały ale po kilku dniach nastała cisza.
  • 0

#41 Kryss

Kryss
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Toruń
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 07:25, 28.04.2012

Witam sposób sprawdzony na skrzypienie ograniczników w drzwiach SMAR SILIKONOWY Z TEFLONEM kupiony w elektronicznym do smarowania prowadnic mechanizmów wypiera wodę konsystencja gęsta wypas nie wyciera się pozostaje na plastiku
  • 0

#42 Spikeeltorro

Spikeeltorro
  • Forumowicz
  • 319 postów
  • Skąd:Sokolniki Małe
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:157
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 18:00, 13.06.2012

Kryss, czyli trzeba rozebrać obudowę drzwi, czy wystarczy okręcić te dwie śruby mocujące?
  • 0

Cogito ergo sum.

Mój wóz:

http://www.accordklu...p=441904#441904

rumcajsmobile.jpg


#43 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:06, 13.06.2012

podaj jakas konkretna firme tego smaru
  • 0

#44 Gilotyn@

Gilotyn@
  • Forumowicz
  • 526 postów
  • Skąd:Łochów
  • Silnik:K20
  • Wersja:Custom-R
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 12:28, 14.06.2012

Dajcie namiar na ten smar. Upały przychodzą i aż mnie rzuca odnośnie tego skrzypienia.

Motul Chain Lube padło coś takiego naprawdę jest to warte uwagi ?
  • 0

#45 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
  • Skąd:Polska
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:47, 14.06.2012

Motul Chain Lube padło coś takiego naprawdę jest to warte uwagi ?


Ja uważam, że jest warte uwagi, choć niektórzy twierdzą, że niekoniecznie.
U mnie dosłownie po dwóch przesmarowaniach drzwi raz na zawsze przestały skrzypieć.

Załatwiłem też raz na zawsze tym smarem skrzypiący pedał sprzęgła, ale nie o tym tutaj :-)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq