Skocz do zawartości


RODO w HAKP

VI

sprzęgło - problem

VI

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:55, 04.05.2009

Mam pytanie: czy ktoś się może orientuje co może być przyczyną tego że sprzęgło "łapie" gdy już je prawie puszczam. Tak jest przy ruszaniu ale też i na każdym biegu. Auto jeździ bez problemów ale boję się że np. kiedyś w trakcie jazdy może mi paść sprzęgło. Czy to są może tarcze sprzęgłowe? Z góry dzięki za pomoc.



#2 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 08:27, 04.05.2009

Po prostu kończy się już sprzęgło, zużyło się. Mam podobnie bierze mi na samym końcu, i tak przejechałem już 15tys km i dalej działa i nie ma problemów, poza właśnie tym że bierze na samej górze.
Ja tam jeżdze dopuki nie zacznie się coś dziać.
To też zależy jak jeździsz, jak spokojnie to powinieneś jeszcze sporo pośmigać, ale jak będziesz ostro je traktował to szybko padnie ;-)

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:12, 04.05.2009

e sprzęgło "łapie" gdy już je prawie puszczam

Mam podobnie bierze mi na samym końcu

Wysoksoc brania pedalu sprzegla nie swiadczy o jego zuzyciu. To nie jest usterka.Nowe sprzeglo ma ledwo 3mm okladzin, to nie to co klocki ze jest ich centymetr i "ubywa" plynu hamulcowego wraz z ich zuzyciem.
Sprawdzanie sprzegla metoda czy bierze przy podlodze czy w polowie itd swiadczy raczej o niefachowosci kupujacego.
Cos jak odkrecanie wlewu oleju i sprawdzaniu czy dmucha i mowienie "Ooo Panie silnik ma pan dojechany juz" :k tak samo wysokosc brania sprzegla.

#4 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:23, 04.05.2009

Jeżeli "bierze wysoko" to do wymiany jest docisk.Podciągnięcie linki może nic nie dać.Poza tym każdy szanujący się mechanik powie,że jak rozbierze skrzynię to to wolałby wymienić komplet bo za chwilę może paść łożysko oporowe bądź tarcza(nie ma na to reguły)i kolejne rozbieranie auta i kolejne koszty.

#5 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 10:30, 04.05.2009

namlooc moze i masz racje, tylko na tej podstawie dwa razy w ASO słyszałem że już sprzęgło mi się kończy, więc coś w tym jest nie uważasz? A jeśli nie to wysokie branie sprzęgła jest niby czym spowodowane?

Glinuś masz racje to docisk raczej za to odpowiada, ale w VI chyba nie da się podciągnąc linki, przecież sprzęgło jest hydrauliczne więc jak ty chcesz tą linke podciągać :roll:

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#6 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:34, 04.05.2009

sprzęgło jest hydrauliczne więc jak ty chcesz tą linke podciągać :roll:

Ok niedopatrzenie,ale tak czy inaczej nie ma co się bawić w uzdrawianie sprzęgła,trzeba zacisnąć pasa i wydać parę zł. :mrgreen:

#7 kamilnurek

kamilnurek
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:54, 16.05.2009

trzeba zacisnąć pasa i wydać parę zł


A ile kosztuje kompletne sprzęgło dobrej firmy do Accorda VI? Jakie firmy produkują sprzęgła godne polecenia?

#8 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:46, 16.05.2009

Zadzwoń tutaj:
http://moto.allegro....nda_accord.html
jest to sklep z częściami i obywatel jak nie ma na miejscu to na drugi dzień ma.Ja u niego zamówiłem i osobiście odebrałem,a z firmy Aisin jestem b.zadowolony.

#9 kamilnurek

kamilnurek
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:39, 16.05.2009

Dzięki Glinuś.

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:56, 06.07.2009

To ja się podepnę żeby nie zakładać nowego wątku. Objawy u mnie sa dokładnie takie jak u mchojnacki23, więc wygląda na to że niedługo też czeka mnie wymiana. Z powodu dziury budżetowej będę musiał to jednak trochę odłożyć, i jeździć na razie tak jak jest.

Jak bardzo złym objawem jest to że nie da rady ruszyć z piskiem? Jest to dosyć upierdliwe bo czasami trzeba gdzieś szybko wystrzelić, a auto na początku dosłownie się toczy, dopiero jak ruszy z metr, dwa zaczyna jechać. Zaraz po kupnie próbwałem ruszyć z piskiem, skończyło się na lekkim przpaleniu sprzęgła.

#11 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 09:03, 06.07.2009

No to jest źle :-P
Tzn już ledwo dyszy tarcza :)
U mnie naprzykład przypala się jak zmieniam biegi powyżej 6k obrotów, dlatego już jeżdze spokojnie :)

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:20, 06.07.2009

Ja 3 dni temu wymieniałem sprzęgło. Kupłem je w JAPANMOTO sprzedaz@japanmoto.pl tel. 058 771-21-80 lub kom. 790-638-991, 880-266-299 za 499zł AISIN. Cena chyba przyzwoita.Objawy miałem następujące:
-ślizganie się sprzęgła, czyli gaz do dechy a Honda jakby spała, a obroty rosły
-zapach palonego sprzęgła przy ruszaniu
-brało przy górze
Po wymianie jakby diabeł wstąpił, zapierdziela aż miło. Jak zobaczyłem stare sprzęgło to się dziwiłem, że jeszcze na tym jeździłem, wytarte do zera.

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:10, 06.07.2009

To jeszcze tylko dwa pytanka.

Czy jest możliwa jakaś regulacja sprzęgła, kombinacje z linką itp.? Wiem że jest to sprzęgło hydrauliczne, ale może można coś przy nim troche poregulować, żeby troche się polepszyło.

I druga sprawa. Jak bardzo praco/czaso hłonna jest wymiana takiego sprzęgła? Pytam bo mam kumpla mechanika, z tym że jeśli jest to bardzo skomplikowana sprawa to nie będę mu chyba zawracał tym głowy.

#14 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 12:13, 06.07.2009

Czy jest możliwa jakaś regulacja sprzęgła, kombinacje z linką itp.? Wiem że jest to sprzęgło hydrauliczne, ale może można coś przy nim troche poregulować, żeby troche się polepszyło.


Nie da się, sprzęgło jest hydrauliczne

I druga sprawa. Jak bardzo praco/czaso hłonna jest wymiana takiego sprzęgła? Pytam bo mam kumpla mechanika, z tym że jeśli jest to bardzo skomplikowana sprawa to nie będę mu chyba zawracał tym głowy.


Trzeba wyjmować skrzynie biegów.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:21, 07.07.2009

I druga sprawa. Jak bardzo praco/czaso hłonna jest wymiana takiego sprzęgła? Pytam bo mam kumpla mechanika, z tym że jeśli jest to bardzo skomplikowana sprawa to nie będę mu chyba zawracał tym głowy.

- zlac olej ze skrzyni
- wyjac polosie ze skrzyni (czyli rozebrac troszke zawieszenie)
- odkrecic ciegna i czujniki
- odkrecic poduszki skrzyni




IPB Skin By Virteq