Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Szarpanie przy ruszaniu, cieżko wchodzą biegi


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#46 pomor

pomor
  • Nowy
  • 9 postów
  • SkÄ…d:WÄ…growiec
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:02, 01.10.2016

Witam wszystkich jednak powodem szarpania bylo winne sprzeglo,do hondy sprzeglo powinno byc zalozone orginalne lub firmy exide ja mam takie wlasnie i dziala jak orginal.mialem na poczadku valeo i szarpalo,potem zalozylem aisin tez szarpalo, terz moge powiedziec ze hondy sie nie oszuka musi byc pozadnej firmy.
  • 0
pomor

#47 Thunder

Thunder
  • Forumowicz
  • 275 postów
  • SkÄ…d:Opolskie
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 18:08, 04.11.2016

uaz555, na pedale jest trzpień, który wchodzi w pompę sprzęgła. Między jego końcem a pompą sprzęgła powinno być 1-2mm luzu. Jeśli jest więcej, to nie wciskasz wystarczająco głęboko sprzęgła i to może być powodem zgrzytania.
Chodzi o luz między nr 22 a 12
http://www.japancars...&nplblk=B__2321

Luzujesz nakrętkę 46, wykręcasz trzpień tak, żeby luzu było jak napisałem, kontrujesz i sprawdzasz czy się poprawiło.

 

Może mi ktoś zobrazować gdzie znajdę tą nakrętkę w CG8 ? Patrzyłem pod pedał i nic szczególnego do regulacji nie znalazłem. Na japancars.ru nie ma już tego schematu :(


  • 0

#48 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8863 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 18:40, 04.11.2016

http://japancars.ru/...e=catalog/honda

Wyszukaj po modelu lub vin i znajdziesz

Wysłane z mojego ALE-L21
  • 0

#49 punisher_33

punisher_33
  • Nowy
  • 5 postów
  • SkÄ…d:Åšlask
  • Silnik:2,2
  • Wersja:type-r
  • KM:212
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:09, 08.11.2016

Witam.Mam podobny problem od tygodnia.Honda zaczęła nagle szarpać,szarpie nie w trakcie jazdy tylko jak się już zwalnia ,hamuje wciskam sprzęgło i trach,bum łup wali coś jakby młotem w coś przywalił,straszne głośno i słychać że to jakiś mechanizm się strasznie ociera o inny mechanizm który tak jakby stał w miejscu.Nawet na postoju cofne do tyłu 2 metry trach bum i do przodu 2 metry i wciskam sprzęgło i to samo,nie za kazdym razem ale na 6 prób to ze 4 więc jest dramat.Dodam ze nic nie piszczy nic nie śmierdzi,mechanior chce 400zł za sprawdzenie czy to sprzęgło bo obstawia na 80%.Biegi trochę ciężej chodzą ale na postoju i jak ruszam 1...2,jak już ruszę to biegi wchodzą tak jak wcześniej a sprzegło-pedał tak jak do tej pory dość twardy.Proszę o pomoc


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq