Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Szarpanie przy ruszaniu, cieżko wchodzą biegi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#31 Godar

Godar
  • Forumowicz
  • 543 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 22:24, 29.07.2012

Tragedii z hamowaniem nie ma , tylko ręczny na pewno jest to zrobienia bo to jego "końcówka" i po prostu wcześniej chcę wiedzieć ile co kosztuje i jaka jest dostępność , bo potem przy robocie wiadomo jak jest - różne rzeczy wychodzą , a ja mam trochę nietypowe acco bo 1,6 i do tego odmieńca różnie z dostępnością części od ręki jest ... ostatnio wyczaiłem takie ponoć ori szczęki w przecenie z 300 zł na połowę ceny i się zastanawiam czy łykać na zapas ...
  • 0
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma ...

#32 Malyndm

Malyndm
  • Forumowicz
  • 859 postów
  • Skąd:WND
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:40, 30.07.2012

Pisz do Wołka może załatwi taniej bądź podpowie czy warto wydać kasę czy nie na to co wyczaiłeś. Chłopaczyna ogarnięty w tych tematach ;-)
  • 0
<p><span style="font-size:18px;"><span style="font-family:'comic sans ms', cursive;"><span style="color:#FFA500;"><em>Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów...</em></span></span></span></p>

#33 uaz555

uaz555
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Krosno
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:21, 21.08.2012

Jeśli komuś auto szarpie tak jak opisałem to w tym temacie (założyłem go) to rozwiązaniem u mnie była wymiana poduszki przy ścianie grodziowej:) A rozwiązanie doraźne to spalenie sprzęgła po spaleniu delikatniej sprzęgło łapało i aż takich sił poduszka nie musiała przenosić.
  • 0

#34 Malyndm

Malyndm
  • Forumowicz
  • 859 postów
  • Skąd:WND
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:16, 21.08.2012

Dziwne że poduszka ma na to wpływ. Ja wymieniałem przednią (za chłodnicą) i silnik mi telepie i podejrzewam że i u mnie trzeba będzie ją wymienić. Niby trochę i przyszarpie ale nigdy bym nie powiedział że od tego. Najpierw namierzę czy to ta czy może raczej boczna któraś.
  • 0
<p><span style="font-size:18px;"><span style="font-family:'comic sans ms', cursive;"><span style="color:#FFA500;"><em>Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów...</em></span></span></span></p>

#35 SimRacer

SimRacer
  • Forumowicz
  • 390 postów
  • Skąd:KrK
  • Silnik:K24
  • Wersja:Exec AT
  • KM:210KM 245Nm [reflash by Ralfi]
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:04, 09.11.2012

Panowie, a która poduszka może być odpowiedzialna za drganie nadwozia TYLKO na b. jałowym ??

Po dodaniu choć minimalnie gazu objaw znika.
Dodam, że występuje też pewne szarpanie przy ruszaniu, z którym co prawda można sobie poradzić odpowiednio operując sprzęgłem/gazem. Auto ma także tendencję do ściągania na prawo przy ostrym hamowaniu, co może choć nie musi być połączone.
  • 0

#36 Malyndm

Malyndm
  • Forumowicz
  • 859 postów
  • Skąd:WND
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:43, 10.11.2012

Wydaje mi się że to nie musi być akurat poduszka. Poduszka była by odczuwalna non stop.
Możliwe że dają dupy świece, kable bądź kopułka i palec. Ja mogę gdybać bo nie siedzę w aucie ;-)
  • 0
<p><span style="font-size:18px;"><span style="font-family:'comic sans ms', cursive;"><span style="color:#FFA500;"><em>Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów...</em></span></span></span></p>

#37 SimRacer

SimRacer
  • Forumowicz
  • 390 postów
  • Skąd:KrK
  • Silnik:K24
  • Wersja:Exec AT
  • KM:210KM 245Nm [reflash by Ralfi]
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:00, 12.11.2012

Po poduszkach to są pierwsze rzeczy które podejrzewam. Świece wymieniałem ale reszta może być za to odpowiedzialna.
Sam zapłon też nie jest wzorcowy i mimo doładowanego aku dalej kręci po 6 razy i zwalnia przy spadku temperatury.
  • 0

#38 Malyndm

Malyndm
  • Forumowicz
  • 859 postów
  • Skąd:WND
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:17, 13.11.2012

No to dla samego siebie bym to wymienił. Jak nie starczy kasy na raz to w każdym miesiącu coś i za miesiąc czy dwa będzie z głowy :-P
Mechanik też powie to samo co wypisaliśmy tak więc zacznij od najtańszych rzeczy. Np pożycz od kogoś kabli na dzień czy dwa i sprawdź czy to kable i jak się będzie sprawowało auto.
Metoda prób i błędów popłaca, ale lepiej jest pożyczyć by zbędnie nie wydawać kasy :mrgreen:
  • 0
<p><span style="font-size:18px;"><span style="font-family:'comic sans ms', cursive;"><span style="color:#FFA500;"><em>Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów...</em></span></span></span></p>

#39 SimRacer

SimRacer
  • Forumowicz
  • 390 postów
  • Skąd:KrK
  • Silnik:K24
  • Wersja:Exec AT
  • KM:210KM 245Nm [reflash by Ralfi]
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:44, 13.11.2012

No pożyczenie na pewno lepszym wyjściem niż wybulanie kasy.
Tylko nie wiem czy bawić się w pożyczanie, bo też trzeba mieć od kogo i niczego nie spieprzyć, czy nie pojechać na sprawdzenie auta pod tym kątem. Głównie dlatego, że jeszcze bardziej podejrzewam poduszki, bo koledzy w sąsiednim temacie mają identyczne objawy drgania nadwozia na b.jałowym i po wymianie konkretnej objawy przechodzą.
  • 0

#40 Malyndm

Malyndm
  • Forumowicz
  • 859 postów
  • Skąd:WND
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:45, 16.11.2012

Nie wykluczone że nie, ale czasami nasze typy są błędne dlatego lepiej zgłosić się do kogoś kto się zna i podpowie. Lepiej strzelać nie będziemy tylko warto sprawdzić by mieć pewność aczkolwiek jak cokolwiek wymienisz to masz pewność że nie padnie :mrgreen:
  • 0
<p><span style="font-size:18px;"><span style="font-family:'comic sans ms', cursive;"><span style="color:#FFA500;"><em>Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów...</em></span></span></span></p>

#41 pomor

pomor
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Wągrowiec
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:05, 10.02.2013

witam. szarpanie przy ruszaniu zrobione wymieniłem koło zamachowe i komplet sprzęgła japonskiej firmy.
  • 0
pomor

#42 quality06

quality06
  • Forumowicz
  • 683 postów
  • Skąd:Przemków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-R
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CH1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:52, 12.02.2013

a kolo zamachowe dlaczego wymieniales ?
  • 0

Było CG8 

Było CH1 Type R :oki :D 

Jest .... :slimak: CG8 + LPG :glupek:


#43 pomor

pomor
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Wągrowiec
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:11, 17.02.2013

Ponieważ to właśnie od tego koła zamachowego brało się to szarpanie...
  • 0
pomor

#44 robaczykiewicz

robaczykiewicz
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Stolyca
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:17, 02.07.2013

Panowie mam bardzo podobny problem otóż, sprzęgło wymienione 5tyś km temu i raz, że jest bardzo wysoko i działa jak spiek, czyli albo jedzie albo nie jedzie, i na dodatek szarpie jak sie próbuje ruszyć na pół sprzęgle. Czy to wina całego kompletu? Czy fatal error ze sprzęgłem?
Dodam, że czasami jak przyśpieszam to potrafi być wyczuwalne delikatne drganie silnika...
  • 0

#45 pomor

pomor
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Wągrowiec
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:14, 14.07.2013

Panowie mam bardzo podobny problem otóż, sprzęgło wymienione 5tyś km temu i raz, że jest bardzo wysoko i działa jak spiek, czyli albo jedzie albo nie jedzie, i na dodatek szarpie jak sie próbuje ruszyć na pół sprzęgle. Czy to wina całego kompletu? Czy fatal error ze sprzęgłem?
Dodam, że czasami jak przyśpieszam to potrafi być wyczuwalne delikatne drganie silnika...



witam jakiej firmy założyłeś sprzęgło?
  • 0
pomor




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq