Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Polerowanie samochodu - czy się opłaca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#31 movies25

movies25
  • Forumowicz
  • 191 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:57, 25.05.2012

http://www.honda.gda.pl/s...ic,35100.0.html


ale efekt :shock:
  • 0
:))"Samochód, którym jazda nie sprawia przyjemności, nie zasługuje na miano samochodu."
Soichiro Honda

#32 Trivet

Trivet
  • Forumowicz
  • 107 postów
  • Skąd:Stalowa Wola
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:20, 18.10.2012

Zrobiłem polerkę w zadbaneauto.pl jakieś 3 miesiące temu. Ogólnie wszystko ładnie zrobione poza tym, że pod klamkami nic nie zrobili. Auto było myte ręcznie, ale dziś byłem w salonie na przeglądzie i po umyciu auta zauważyłem strasznie dużo swirlów. Zastanawiam się czy to swirle powstałem po myciu na wosku który jeszcze pozostał czy może wosk się zmywa i wychodzą od nowa? Może firma tylko wywoskowała samochód a nie zrobiła mu polerki?
  • 0

#33 shine

shine
  • Forumowicz
  • 426 postów
  • Skąd:WZ
  • Silnik:1,2
  • Wersja:zen
  • KM:130
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:45, 18.10.2012

powiedz ile zaplaciles to wszystko bedzie jasne :roll:
  • 0

#34 Trivet

Trivet
  • Forumowicz
  • 107 postów
  • Skąd:Stalowa Wola
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:24, 18.10.2012

Ale gdzie, kiedy i przez kogo?

przed domem szamponem Meguiars przeze mnie:)

Ale kto umył auto, pracownicy ASO po przeglądzie?

dokładnie tak, po zauważeniu tych rys zawołałem tego Pana z ASO i powiedział, że myją ręcznie, ale jak się domyślam karcherem.

Równie ważną zasadą w tym kontekście jest to, by przy oddawaniu auta do ASO np. na przegląd WYRAŹNIE zaznaczyć i żądać by było to na piśmie, by pod żadnym pozorem przypadkiem nie ważyli się myć karoserii (!)

Teraz to już po zawodach:/ jak rozumiem rysy te mogły powstać po myciu w ASO czy też porysować mogli tylko wosk?
Rozumiem, że w trakcie polerki zdzierają wierzchnią warstwę lakieru więc rysowania lakieru po polerce powinno następować wolno, a nie nagle tyle swirlow.
  • 0

#35 shine

shine
  • Forumowicz
  • 426 postów
  • Skąd:WZ
  • Silnik:1,2
  • Wersja:zen
  • KM:130
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:21, 18.10.2012

Trivet, po pierwsze wosk nie daje Ci ochrony na wieki. Wosk jest osłabiany przez deszcz, soki z drzew, mycie nawet ręczne i nawet szampon Meguiars wosk osłabia. Po trzech miesiącach to juz pewnie wosku na aucie nie bylo, by mieć dalej jakąkolwiek ochronę lakieru trzeba nawoskowac auto ponownie.
Mycie Karcherem nie powoduje powstawania rys.
Powody są dwa. Miałeś byle jak zrobioną polerkę (szybko i tanio) i rysy nie zostały usunięte, a tylko zamaskowane lub przez te trzy miesiące po polerce rysy powstały na nowo, mogło to byc spowodowane zlą technika mycia. Niestety lakier w hondzie jest bardzo miekki i wymaga wyjątkowej dbałości. Ja robiłem polerkę w maju i nadal lakier jest w dobrym stanie.
  • 0

#36 Trivet

Trivet
  • Forumowicz
  • 107 postów
  • Skąd:Stalowa Wola
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:09, 18.10.2012

Polerka zrobiona w firmie wybranej po konsultacjach z kolegą z forum. Koszt 500 zł i 2 dni robocizny w zadbaneauto.pl obok Rzeszowa, poza niewypolerowaniem pod klamkami wszystko wyglądało ok. Najbardziej widoczne rysy po umyciu pojawiły mi się na tylniej klapie możliwe, że po podkładce magnesowej z anteny cb, którą zostawiłem na tylniej klapie podczas wizyty w ASO. hym... jaką pastę polerską polecacie aby usunąć te ryski?
  • 0

#37 bender26

bender26
  • Forumowicz
  • 842 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 16
Dobra

Napisano 18:09, 18.10.2012

a co powiecie na temat stosowania takich rzeczy po polerce i na to dodatkowo jeszcze wosk :?:
http://www.pielegnow...i-coat-2-0.html
  • 0

#38 shine

shine
  • Forumowicz
  • 426 postów
  • Skąd:WZ
  • Silnik:1,2
  • Wersja:zen
  • KM:130
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:58, 18.10.2012

Trivet, skoro bylo tak jak opisujesz to na bank od anteny, mialem to samo u siebie, a reszta od mycia, wycierania.
bender26, probuj, ogolnie powloka bardzo polecana, ale wypadaloby najpierw pozbyc sie rys z auta :roll:
  • 0

#39 bender26

bender26
  • Forumowicz
  • 842 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 16
Dobra

Napisano 21:07, 18.10.2012

bender26, probuj, ogolnie powloka bardzo polecana, ale wypadaloby najpierw pozbyc sie rys z auta :roll:


no wlasnie napisalem.. ze po polerce :)
  • 0

#40 Wala

Wala
  • Forumowicz
  • 230 postów
  • Skąd:Wwa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:38, 18.10.2012

Polerka zrobiona w firmie wybranej po konsultacjach z kolegą z forum. Koszt 500 zł i 2 dni robocizny w zadbaneauto.pl obok Rzeszowa, poza niewypolerowaniem pod klamkami wszystko wyglądało ok. Najbardziej widoczne rysy po umyciu pojawiły mi się na tylniej masce możliwe, że po podkładce magnesowej z anteny cb, którą zostawiłem na tylniej klapie podczas wizyty w ASO. hym... jaką pastę polerską polecacie aby usunąć te ryski?



Nie podjąłbym się zrobienia auta w dwa dni. Moim zdaniem to trochę za mało, chyba, że dwóch lub trzech ludzi pracowało non stop przy aucie...... Koszt 500 pln jak Ci już pisałem wcześniej jest do przyjęcia.

Rozmawiałem z nimi telefonicznie i jak wiesz wydawało się w porządku, znali się się generalnie na rzeczy. co nie zmienia faktu, że nawet znając się na rzeczy można zrobić robotę na szybko.

Klamki - błąd w sztuce wynikający właśnie z chęci zrobienia auta na szybko.

Spróbowałbym teraz przelecieć auto średnio ścierną pastą, a potem wykończeniową. Ale sam to chcesz zrobić?

P.S wolę, żeby mi auta w ASO nie dotykali ich zapiaszczonymi gąbkami.... Ostatnio byłem na przeglądzie i zakazałem. Powiedziałem, że auto świeżo nawoskowane i sam sobie je ogarniam.
  • 0
GLOSS FABRIKA - Auto-detailing
Warszawa i okolice
516 444 894 lub PW
http://www.accordklu...pic.php?t=32636

#41 bender26

bender26
  • Forumowicz
  • 842 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 16
Dobra

Napisano 23:45, 18.10.2012

to oni w tych aso nie myją karcherem?
  • 0

#42 Trivet

Trivet
  • Forumowicz
  • 107 postów
  • Skąd:Stalowa Wola
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:53, 19.10.2012

Klamki - błąd w sztuce wynikający właśnie z chęci zrobienia auta na szybko.

Niestety nie ja odbierałem auto, gdybym ja to odbierał to bym go nie przyjął. Dzwoniłem po jego odbiorze przez kilka dni i niestety się nie dodzwoniłem.

Spróbowałbym teraz przelecieć auto średnio ścierną pastą, a potem wykończeniową. Ale sam to chcesz zrobić?

Pomyślałem aby te rysy z klapy usunąć preparatem MEGUIARS SwirlX. Choć wolałbym tego nie robić sam. Powiedz mi jak to wygląda ceno i czasowo u Ciebie, na ile musiałbyś mieć auto?

P.S wolę, żeby mi auta w ASO nie dotykali ich zapiaszczonymi gąbkami.... Ostatnio byłem na przeglądzie i zakazałem. Powiedziałem, że auto świeżo nawoskowane i sam sobie je ogarniam.

Już teraz też sam wolę myć auto, niestety mądry polak po szkodzie. Nie ma co się zadręczać tylko trzeba teraz działać na nowo i tyle.
  • 0

#43 Wala

Wala
  • Forumowicz
  • 230 postów
  • Skąd:Wwa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:28, 19.10.2012

Szkoda, że sam nie odebrałeś samochodu. To podstawa. Trzeba pracę sprawdzić, ocenić od razu. Potem może być już za późno. Każdy może Ci zarzucić, że porysowałeś auto sam. Wiesz jak jest.

Ale teraz to już after the birds, rzeczywiście, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

Meg's Swirlx jest dość delikatny, nie wiem, czy sobie poradzi. Ciężko mi jest cokolwiek więcej powiedzieć, jeśli nie widzę samochodu. Wrzuć choćby zdjęcia - będzie jakaś wyjściowa pozycja do oceny.
  • 0
GLOSS FABRIKA - Auto-detailing
Warszawa i okolice
516 444 894 lub PW
http://www.accordklu...pic.php?t=32636

#44 kolargol

kolargol
  • Forumowicz
  • 79 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:1.8
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:54, 19.10.2012

to oni w tych aso nie myją karcherem?

myją, tylko później takie "umyte" auto wycierają brudnymi szmatami - efekt łatwy do przewidzenia ;-)
  • 0

#45 Trivet

Trivet
  • Forumowicz
  • 107 postów
  • Skąd:Stalowa Wola
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:21, 19.10.2012

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq