Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Układ klimtyzacyjny - accord Tourer 2010 VIII


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:48, 07.05.2012

Mam mały problem,
a accordzie z 2010 (diesel) dwukrotnie juz popsuła sie klimetyzacja, zawsze dzieje sie to po okresie zimowym.
Problem pojawił sie dwukrotnie po zeszłorocznej zimie - wtedy ASO wymieniło jakies czyjniki itp, no i wlasnie tydzień temu - takie same objawy - po prostu dmucha ale nie chłodzi.

Wlasnie teraz samochod jest w ASO i czekam na info co tym razem ale obawiam sie ze to moze byc to samo.

Czy ktos sie spotkał z takim problemem - za 8 miesiecy konczy mi sie gwarancja, a nie chciałbym zeby po sezonie zimowych 2012/2013 pojawił sie znowu ten problem.

z góry dziekuej ze informacje

Pozdrawiam
JacekJJ
  • 0

#2 luq4

luq4
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Polandia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:26, 29.05.2012

siemka, podepnę się pod temat, gdyż mam chyba podobny problem. Otóż z nadejściem wysokich temperatur odkryłem, że moja klima nie chłodzi jak powinna. Ustawiam 16 st. i leci chłodnawe powietrze, ale to nie jest ta "lodowa siekiera", która była dawniej. I zastanawiam się teraz, czy to może być spowodowane np. niedostateczną ilością chłodziwa? Jeśli tak to czy powinienem je uzupełnić w ASO podczas przeglądu, który będę robił za miesiąc, czy po prostu taniej (jak to zwykle bywa) będzie w jakimś zwykłym zakładzie zajmującym się takimi sprawami? Dodam tylko, że auto na gwarancji ciągle. Dzięki za odp., pozdrawiam
  • 0

#3 ariel

ariel
  • Forumowicz
  • 151 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 08:05, 30.05.2012

luq4 ja swoją klime sprawdzałem po 2,5 roku użytkowania (mój błąd) przy okazji przeglądu w ASO i brakowało 300g :/ powinno być 600 z jakimś hakiem (nie pamiętam dokładnie). Teraz mrozi aż miło. możesz sprawdzić w niezależnym warsztacie różnicy nie będzie, żeby tylko nabili odpowiednią ilość czynnika. Zakładam, że filtr masz czysty ;)
  • 0

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:16, 30.05.2012

Witam, Panowie
tak jak pisałem na poczatku zaczynajac ten post, zdarzyło sie to u mnie dwukrotnie ( po sezonie zimowym), po ostatniej wizycie w ASO (auto n a gwarancji) wymienili znowu jakis czujnik i zresetowali centrale. Dodam że rok temu było to samo. Fakt czynnika chłodzącego też brakowało ale to nie była przyczyn braku chłodzenia.

Panowie w ASO (AutoWest Warszawa) poinformowali mnie że w przypadku ponowienia problemu po następnej zimie ( gwarancja sie konczy w grudniu a problem pojawia sie przy pierwczych wyższych temperaturach) Honda Poland jest przygotowana na takie tematy i ma na to fundusze.... mam nadzieje ze nie bede musiał korzystać a jeżeli już to odbedzie sie to w ramach przedłużenia gwarancji na ten element.

Pozdrawiam
...i życze przyjemnych 19 stopni w kabinie :)
  • 0

#5 luq4

luq4
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Polandia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:52, 30.05.2012

ok, dzięki za podpowiedzi. Sprawdzę klimę podczas przeglądu w takim razie, chyba że wcześniej będą potężne upały i dadzą mi w kość. Jeszcze jedno pytanko: czy powinienem przy okazji zlecić jakieś odgrzybianie/ozonowanie czy co tam się robi, czy też oni mi klimę sprawdzą całą "z urzędu"? W poprzednim aucie klimy nie miałem i się nie znam;)
  • 0

#6 ariel

ariel
  • Forumowicz
  • 151 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 14:20, 30.05.2012

"z urzędu" tego nie robią i jak jeszcze nie robiłeś to jak najbardziej warto zlecić czyszczenie. Tylko cena w aso może cię lekko "zmrozić" ;-)
  • 0

#7 luq4

luq4
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Polandia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:22, 30.05.2012

napisałem do ASO i oto odpowiedź:

"Uzupełnienie czynnika w układzie klimatyzacji jest dodatkową czynnością, koszt ok. 250zł
Odgrzybianie klimatyzacji to koszt 165 zł + koszt filtra p/pyłkowego 160zł".

Cena rzeczywiście wydaje się być "lodowata":D Możecie polecić jakiś zakład w Wawie lub okolicy, który robi takie rzeczy dobrze i...trochę "cieplej"?;)
  • 0

#8 ariel

ariel
  • Forumowicz
  • 151 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 19:15, 30.05.2012

Co do serwisu to niestety nie mój region, ale mogę jeszcze pomóc w jednym. Filtr kabinowy do naszych accordów jest taki sam jak do VII. Brałem ostatnio mann'a i kosztował mnie 55 zł - nr CU 2358 - i już trochę cieplej ;)
  • 0

#9 luq4

luq4
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Polandia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:35, 30.05.2012

Co do serwisu to niestety nie mój region, ale mogę jeszcze pomóc w jednym. Filtr kabinowy do naszych accordów jest taki sam jak do VII. Brałem ostatnio mann'a i kosztował mnie 55 zł - nr CU 2358 - i już trochę cieplej ;)


dzięki Kolego, co do filtra to wymieniałem go w listopadzie na taki z węglem aktywnym (50 zł) więc luzik; gorzej z pozostałymi czynnościami;)
  • 0

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:14, 15.06.2012

Mam ten sam problem. Trzecia zima i po raz kolejny klimatyzacja nie chłodzi. Do ASO odstawiam samochód prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Wygląda na to że jest to bolączka tych modeli
  • 0

#11 Sygnettoo

Sygnettoo
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Warszawa / Iława
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:VIII
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:38, 09.07.2012

Panowie, mi w ogóle nie załącza się klimatyzacja, nie daje żadnego efektu, nie włącza się ani sprężarka ani wentylatory ani nic. A na wyświetlaczu pokazuję AC/ON :/
  • 0
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy, że jedziesz za wolno.

#12 dR.LasCa

dR.LasCa
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Jeziora Wielkie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:00, 04.07.2019

mam to samo- ac/on a klima nie chłodzi- może ktoś odpowie? Jeszcze przed wczoraj chodziła:/


  • 0

#13 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • Skąd:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 19:47, 04.07.2019

Przecież urządzenia nie są wieczne.
Poczytaj wątki o niedziałających klimach - przyczyn tego może być wiele.

Rada na odległość (po Twoim niewiele wyjaśniającym wpisie) - podjechać do speca.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq