Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Problem z blokujacym sie pasem tylnym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#16 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 17:14, 07.12.2014

Hej :-)

karutkowski, co to znaczy, że chcesz odblokować?

Jak Koledzy wyżej napisali - nie ma innej możliwości na odblokowanie jak pozwolenie na zwinięcie do końca...

 

Pozdrawiam

Tomek

 

P.S. aby to zmienić musiałbyś ingerować w mechanizm pasów, a to raczej chyba nie wchodzi w grę, ze względów bezpieczeństwa


  • 0

#17 karutkowski

karutkowski
  • Forumowicz
  • 396 postów
  • Skąd:Łomża
  • Silnik:2.0
  • Wersja:EXE
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:40, 07.12.2014

W moim przypadku nie było możliwości zwiniecia pasa do końca. Był on już na tyle zwiniety, że zdjęcie go górę przez fotelik było niemożliwe. Znalazłem lepszy sposób. Wyjąłem siedzisko kanapy z zatrzasków, co umożliwiło mi podejście z nasadką na śrubę trzymającą pas pod siedziskiem. Następnie w nasadkę od góry włożyłem przedłużkę, a następnie grzechotkę i odkręciłem bez problemu. To był chyba jedyny sposób na odblokowanie pasa.

 

p.s. Nasadka 14


Użytkownik karutkowski edytował ten post 17:41, 07.12.2014

  • 0

JVC KD-SH1000 -> Prolink Exclusive -> Audio Art 200.2 + Sony XM6020 -> Phase Evolution CFS 165.25 + tw Mission


#18 Rob76

Rob76
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2,0
  • Wersja:es
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:35, 01.11.2017

Cześć!

może uda mi się trochę wyjaśnić ten temat na podstawie własnych doświadczeń:

blokujące się tylne pasy, jak to już koledzy wyjaśnili, nie są żadną usterką, a dodatkową ich funkcją.

Blokowanie ma zastosowanie do przypinania fotelików w przypadku, gdy dzieciak korzysta z pasów fotelika, lub do blokowania większych przedmiotów przewożonych na tylnej kanapie.

Założenie jest takie, aby blokada była aktywowana po całkowitym wyciągnięciu pasu, a zwalniania przy prawie całkowitym jego zwinięciu.

Problem polega na tym ( z własnego doświadczenia 3 hondy), że każdy pas działa inaczej, to znaczy ta blokada aktywuje się przy różnym stopniu wysunięcia pasu i tu może powstać problem typu - większe dziecko w foteliku przypięte bezpośrednio pasem samochodowym przy każdym ruchu jest coraz bardziej blokowane tak ,że w końcu prawie nie może się ruszyć.

Diagnoza:

system blokady znajduje się na wierzchu, z boku kasety z pasem - po stronie gdzie znajduje się system przeciążeniowy z kulką.

Można go wypiąć i pozbawić pas tej funkcji bez wpływy na jego prawidłowość funkcjonowania w kwestii blokowania się przeciążeniowego (kulka - działa przy przeciążeniach i nienaturalnych przechyłach pojazdu) i dynamicznego (szybkie, dynamiczne rozwinięcie).

Po wypięciu tego systemu, można spróbować ustawić go w takiej pozycji, aby aktywował się tuż przed całkowitym rozwinięciem pasu, a nie jak to często bywa wcześniej. Dokładnie oglądając to ustrojstwo stwierdzam, że takie ustawienie jest możliwe, ale ja po prostu całe to dziadostwo wypiąłem i jest ok - to znaczy jak w samochodach bez tego systemu.

Aha jeśli ktoś chciałby podjąć próbę regulacji to proponuję zaznaczyć lub jakoś sobie narysować pierwotne ustawienia, bo potem to będzie ustawianie metodą prób i błędów. System blokujący to taka plastikowa półprzezroczysta nakładka z trybikami. Wypina się go poprzez podważenie śrubokrętem, albo ma noski zatrzaskowe dokładnie już nie pamiętam, ale nie jest to skomplikowane.

 

Jeśli ktoś przewozi dzieci w nosidełku lub w foteliku w którym dzieciak korzysta z pasów fotelika, to jednak nie polecam usuwania tej funkcji.

Pozdrawiam!

 

Zapomniałem dodać, że moje doświadczenia pochodzą z CRV II i Civic VII, więc jest możliwe, ale mało prawdopodobne, że w accordzie wygląda to inaczej.


Użytkownik Rob76 edytował ten post 11:51, 01.11.2017

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq