Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Problem z blokujacym sie pasem tylnym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 radam5

radam5
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:WWY
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:34, 03.05.2012

Mam problem z tylnym prawym pasem.
Wiadomo, że przy mocniejszym pociągnięciu pas się blokuje, ale po puszczeniu pas powinien się odblokować.
U mnie tak nie jest, bo gdy pociągnę go za mocno (a jest bardziej czuły niz przednie) i się zablokuje to już nie można go odblokować przez lekkie cofnięcie tylko trzeba go puścić żeby się zwinął do końca i dopiero wtedy mogę znowu próbować go zapiąć.

Problem jest na tyle istotny gdyż ostatnio myślałem, że będę musiał przeciąć pasy żeby wyciągnąć fotelik z dzieckiem z samochodu :k

Macie jakieś pomysły co z tym fantem zrobić?

P.S.
Nie sprawdzałem jak zachowują się pozostałem tylne. Może później to obadam.
  • 0

#2 mic

mic
  • Forumowicz
  • 118 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:58, 03.05.2012

U mnie jest identycznie z tylnym prawym pasem (też wożę tam dziecko). Sprawdzę dzisiaj czy drugi z tyłu działa tak samo.
  • 0

#3 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 15:27, 03.05.2012

Cześć :-)
Potwierdzam - prawy tył na pewno się blokuje (ja też tam wożę dziecko w foteliku), a lewy tak na 99% (z tego co pamiętam, to kiedyś musiałem przełożyć fotelik na drugą stronę i było tak samo).

Pozdrawiam
  • 0

#4 radam5

radam5
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:WWY
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:58, 03.05.2012

Sprawdzilem pasy dokladnie i jest dzialaja tak:
Wszystkie tylne pasy blokuja sie i odblkowuja dobrze do momentu rozwiniecia ich do konca. Jezeli je rozciagne do konca to juz nie da sie ich popuscic i spowrotem rozwinac bo sie blokuja. Trzeba zwinac do pozycji wyjsciowej i dopiero znowu mozna rozwijac :evil:
  • 0

#5 mic

mic
  • Forumowicz
  • 118 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:32, 04.05.2012

Sprawdzilem pasy dokladnie i jest dzialaja tak:
Wszystkie tylne pasy blokuja sie i odblkowuja dobrze do momentu rozwiniecia ich do konca. Jezeli je rozciagne do konca to juz nie da sie ich popuscic i spowrotem rozwinac bo sie blokuja. Trzeba zwinac do pozycji wyjsciowej i dopiero znowu mozna rozwijac :evil:


Wczoraj sprawdziłem u siebie i potwierdzam, wszystkie pasy z tylu maja taka blokadę.

edit: Tak mi się cos kojarzylo, ze gdzies juz o tym czytalem. W tym temacie (Link) na pierwszej stronie jest mowa o tej blokadzie i wychodzi na to ze tak ma byc specjalnie zeby fotelik byl stabilnie zamontowany.
  • 0

#6 radam5

radam5
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:WWY
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:32, 04.05.2012

To może jest jakiś sposób żeby po zablokowaniu pasa można było go odblokować i rozwinąć?
W temacie który podałeś kolega 50M pisze o jakiejś dźwigni, tylko nie wiem czy chodziło o dźwignie w foteliku czy może w samochodzie jest jakaś.
  • 0

#7 timur

timur
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:13, 05.05.2012

ja z cholerstwem tez walczyłem nawet rozebrałem pasy -za blokowanie odpowiedzialna jest kulka

która blokuje pas przy mocnym pociagnieciu-do tej pory nie wiem co z nia jest nie tak (rozebralem,sprawdzilem wszystko całe nie naruszone,nie pekniete,nie wyrobione :k i u mnie wszytko działało jak mialem w domu a jak zamontowałem dalej jest to samo(pas sie blokuje),jedynie co zauwazylem ze wystarczy delikatnie przechylic kanape a wszystko jest w porzadku :k :k )tak jakby kulka w srodku sie delikatnie odchylala i w tedy jest dobrze
a i najlepsze kolega mial pas wymontowany od toyoty auris i pasy wygladaja tak samo!!!!!nawet mocowania sa podobne!!! Dołączona grafika
  • 0

#8 artur

artur
  • Forumowicz
  • 127 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:09, 05.05.2012

Czy Wy przypadkiem nie mówicie o fabrycznej blokadzie pasów specjalnie pod fotelik/dziecko? Tożto specjalnie jest zrobione. I to nie tylko acco/honda, inne marki też.
  • 0

#9 olek1305

olek1305
  • Forumowicz
  • 404 postów
  • Skąd:NWW
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:30, 05.05.2012

Zgadza się to co pisze artur. To jest fabryczna blokada i wszystko działa prawidłowo. Przeczytajcie instrukcję montażu fotelika w Acco. Blokada odpuszcza dopiero po zwinięciu pasa.
  • 0

#10 radam5

radam5
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:WWY
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:26, 06.05.2012

Zobaczę w instrukcji.
Być może jest to dobre rozwiązanie ale powinna być możliwość jakiegoś odblokowania pasa.
Wyobraź sobie, że wkładasz fotelik (mówię tu o takim dla niemowlaka do 9kg czyli tyłem do kierunku jazdy) i żeby go zapiąć musisz pas przełożyć przez cały fotelik i przeciągnąć przez uchwyty co powoduje konieczność rozciągnięcia pasa do końca (akurat taki mam foteli gabarytowo). W tym momencie pas się blokuje i pozwala już tylko na zwijanie. Oczywiście po montażu pas zwija się na tyle na ile pozwala fotelik. Teraz jest "najśmieszniej" bo nie można fotelika wypiąć z pasa, bo jest on za krótki i nie pozwala się rozwinąć. Co wymusza stosowanie jakiś kombinacji w stylu przekręcania fotelika, podnoszenia go a same dziecko jest ciężko wyciągnąć bo jest za małe np na podnoszenia pod paszki.

P.S. ja już się nauczyłem wyciągać fotelik ale nie jest to proste.


W instrukcji jest napisane:
"Aby wyłączyć mechanizm blokujący i wymontować fotelik dziecięcy, należy odpiąć pas, wyjmując płytkę pasa bezpieczeństwa z zatrzasku, zdjąć pas z fotelika i pozwolić na samoczynne wciągnięcie pasa bezpieczeństwa przez mechanizm zwijający'

Czyli nic tylko wyciągnąć pas z tylnego mocowania fotelika i na siłę przeciągnąć nad fotelikiem.
  • 0

#11 artur

artur
  • Forumowicz
  • 127 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:10, 06.05.2012

Nie wiem jak wygląda mocowanie takiego fotelika. Odpinasz pas z zatrzasku i mimo to że jest "luźny" nie możesz go zdjąć? Może rozważ zastosowanie jakiegoś ogranicznika który nie pozwoli wyciągnąć pasa do końca, zostawi 3cm i wtedy blokada się nie załączy. Tylko przemyśl czy to aby na pewno jest dobre rozwiązanie, gdy maluch zacznie się bujać w foteliku albo inne wertepy jest szansa że sobie rozwinie pas i może być problem.
  • 0

#12 radam5

radam5
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:WWY
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:50, 06.05.2012

Pas nie jest luźny bo jak zaskoczy blokada to nie da się go już rozwinąć. No może z 1cm max.
Muszę wytrzymać jeszcze te 2-3 miesiące i później wpadnie fotelik z isofixem.
  • 0

#13 olek1305

olek1305
  • Forumowicz
  • 404 postów
  • Skąd:NWW
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:02, 07.05.2012

Znam twój problem. Też kląłem na to rozwiązanie w przypadku mocowania nosidełka, było to jeszcze bardziej irytujące że nosidełko często było wyciągane z auta. Teraz w przypadku fotelika nie ma problemu bo nie jest tak duży jak nosidełko (nie potrzeba aż tak wyciągać pasa). Nie mam isofixa w obecnym foteliku i nie ma problemu z pasem.
  • 0

#14 ELF

ELF
  • Forumowicz
  • 149 postów
  • Skąd:Warmińsko-mazurskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:42, 07.05.2012

Potwierdzam u mnie jest to samo ,i w tedy dziecko jedzie na tzw. OSZUKAŃCA !!
  • 0

#15 karutkowski

karutkowski
  • Forumowicz
  • 396 postów
  • Skąd:Łomża
  • Silnik:2.0
  • Wersja:EXE
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:11, 07.12.2014

Witam. Właśnie stałem się ofiarą blokującego się pasa tylnego z wpiętym fotelikiem. Wie już może ktoś jak go odblokować?


  • 0

JVC KD-SH1000 -> Prolink Exclusive -> Audio Art 200.2 + Sony XM6020 -> Phase Evolution CFS 165.25 + tw Mission





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq