Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

rozpórka

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#31 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 13:40, 08.06.2012

Pniok nie pisz głupot i to jeszcze z błędami. Jak masz założoną rozpórkę to powinieneś wiedzieć że auto się "usztywni". A jak nie wiesz to ją zdejmij i wtedy się przekonasz.
  • 0

#32 ASTERIXMIX

ASTERIXMIX
  • Forumowicz
  • 150 postów
  • Skąd:OKOLICE WARSZAWY
  • Silnik:K24
  • Wersja:MUGEN
  • KM:200 może z plusem
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:02, 10.06.2012

Panowie panowie.
Prosta odpowiedź ale dużo pisania.

Nadwozie jest podpierane przez 4 koła i 4 amortyzatory. Podczas jazdy po wyboistej drodze, wstrząsy absorbowane są przez amortyzatory. Jednak jeśli nadwozie nie jest wystarczająco mocne by wspierać amortyzatory, wstrząsy nie będą skutecznie absorbowane przez amortyzatory, lecz przejdą na nadwozie, powodując jego wyginanie się. To samo będzie się działo w zakręcie. Nadwozie będzie się skręcać poprzez działanie siły przenoszenia ciężaru. Efektem będzie trudne prowadzenie pojazdu oraz jego nieprzewidywalne zachowanie się podczas jazdy. Czyli będzie ciągnąć w koleinach bez rozpórki a z dużo dużo mniej.

Rozpórki dolna i górna:
Przed montażem:
Część wstrząsu przenosi się na nadwozie powodując deformację mocowania koła i dolnej części zawieszenia.
Po założeniu :
Zaopatrzony w rozpórkę górną i dolną oba kierunki wstrząsów
są zneutralizowane.
Podczas wejścia w zakręt
Przed:
przeniesienie ciężaru i inne siły działają na jedną stronę pojazdu powodując niestabilne prowadzenie i zwiększając wychylenie pojazdu.
Po:
siły będą rozproszone przez rozpórkę górną i dolną UR, stabilizując pojazd i zapewniając doskonałe prowadzenie.

Fender Bar (wzmocnienia montowane pod błotnik)
Przed:
Łączenie A-pillar i przedniej części nadwozia jest wypychane i skręcane poprzez zwiększoną siłę wstrząsów, powodując uszkodzenia nadwozia.
Po:
Fender rozproszy siły działające w tym miejscu i wzmocni tą część pojazdu zapobiegając dalszym zniszczeniom, oferując przy tym stabilne prowadzenie. Zalecane użytkownikom sportowych amortyzatorów.
Boczna rozpórka dolna:
Przed:
Na nierównej, wyboistej drodze, centralna część nadwozia będzie wyginać się na różnych poziomach powodując przeniesienie ciężaru pomiędzy przodem i tyłem pojazdu
Po:
Boczna rozpórka stabilizuje przenoszenie ciężaru między przodem i tyłem, a także zminimalizuje potencjalne uszkodzenia przy bocznym uderzeniu (!)

Anti-Roll Bar (stabilizator):
Przed:
Podczas manewru skrętu, przeniesienie ciężaru powoduje niebezpieczne wychylenie się całego pojazdu powodując jego uciekanie w skręcie, co z kolei utrudnia prawidłowe wejście w zakręt oraz osłabia reakcję pojazdu na kierowanie nim.
Po:
Stabilizator doskonale redukuje wychylenie i dodatkowo stabilizuje pojazd.

Wynika z tego jasny wniosek że rozpórka lub rozpórki poprawi lub poprawią nam sztywność ogólną ,stabilność na nierównościach,stabilność skrętu,nie będzie nam wyrywać na nierównościach a przynajmniej dużo mniej kierownice z rąk -szczególnie przy szerokich oponach, a takie tu chyba wszyscy już posiadają .
Jest wiele rodzajów rozpórek i podpórek oraz usztywnień -jednak wiadomo już że nie do każdego auta jest to potrzebne a przynajmniej nie wszystkie. Wszystko zależy od sztywności fabrycznej czyli konstrukcji danego pojazdu.
Może dużo pomóc ,raczej nic nie popsuje,po prostu czasem nie trzeba wszystkiego skręcac i scalac aby fajnie latało.

:fala: :fala:
  • 0
ASTERIXMIX

#33 Jasim

Jasim
  • Klubowicz
  • 292 postów
  • Skąd:Piaseczno / Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:11, 10.06.2012

No, długa i konkretna wypowiedź tylko niebardzo wiem jakie wnioski wyciągnąć z tego wszystkiego ?

napisałeś:
"Wszystko zależy od sztywności fabrycznej czyli konstrukcji danego pojazdu.
Może dużo pomóc ,raczej nic nie popsuje,po prostu czasem nie trzeba wszystkiego skręcac i scalac aby fajnie latało."

wiemy, że Accord to wogóle fajnie lata nawet bez przeróbek, ale jeszcze fajniej jak się coś porzeźbi.
  • 0

Jasim


#34 ASTERIXMIX

ASTERIXMIX
  • Forumowicz
  • 150 postów
  • Skąd:OKOLICE WARSZAWY
  • Silnik:K24
  • Wersja:MUGEN
  • KM:200 może z plusem
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:30, 10.06.2012

Podobno są na tym forum ludzie o wiedzy tak zaawansowanej iż znają meandry niejednego pojazdu jeżeli chodzi sztywność konstrukcji i możliwości i potrzeb usztywniania punktów auta.

No ale do rzeczy -Accord jest dość ciężkim samochodem jak na auto do sportu -jest po prostu limuzyną ,autem rodzinnym do raczej spokojnej aczkolwiek dynamicznej jazdy i jego masa daje się we znaki w czasie jazdy po torze jak i ulicznych harców.
A jeździłem już paroma autami w takich warunkach i wiem co czułem i co czuje jadąc preludą , civikiem i accordem lub bmw M3.
Ciężar+ długość + zwisy nadwozia-to ma duże znaczenie i dlatego żeby uczynić z naszych Accordzików rasowych dzikusów i należeć do plemienia he he
Musimy dłubać i to sporo i niestety mam większy kłopot aniżeli civic lub integra bo do naszych aut jest mniej gratów. i trzeba się napocić nieraz aby było dobrze schludnie i mocno.
Ja dłubie i ciągle mało i ciągle problem z częściami albo nie ma albo drogie jak diabli -bo przecież badziewia nie zniese he he.

Mam teraz plan przez zimę zrobić mały swap kolektora wydechowego ,ssaka,wydechu na 2,5 cala no i potem strojenie ale jeszcze nie wiem na czym stroić i u kogo .Może się jakaś Hondata znajdzie używana na forach albo AEM .
A co do rozparcia i usztywniania to mam górę STAFFA i polecam-mocne draństwo .
A dół -to się zastanawiam mocno i szukam odpowiedzi czy na pewno muszę w accoko.A jeżeli tak to albo Cusco albo ze stanów będe ciągnął . :fala:

[ Dodano: 2012-06-11, 01:01 ]
Tutaj macie parę przykładów rozpórek takie małe kompendium jakie i gdzie i za ile:
http://www.ebay.com/...D-/120791777819

http://allegro.pl/st...2395289988.html

http://www.jdl-perfo...-2003-2008.html

A tutaj chyba wszystkie jakie wymyślono do Accorda czy tam TSX
http://www.heeltoeauto.com/bracing/

Tutaj pre fotek dla zaostrzenia apetytu http://www.tsxclub.c...ique-mod-s.html

Następne:
http://www.advancesp..._36_64_954.html
  • 0
ASTERIXMIX

#35 boxer32

boxer32
  • Forumowicz
  • 225 postów
  • Skąd:Szwablandia
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type R
  • KM:210 mierzone
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:45, 15.06.2012

No i co są chętni na rozpórki do aco.? zróbmy zbiorówkę ze STAFFA :ok
  • 0
Człowiek jest tak zajęty zarabianiem na życie, że zapomina żyć. -Margaret Fuler-

#36 ASTERIXMIX

ASTERIXMIX
  • Forumowicz
  • 150 postów
  • Skąd:OKOLICE WARSZAWY
  • Silnik:K24
  • Wersja:MUGEN
  • KM:200 może z plusem
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 02:18, 16.06.2012

A ile zapłacicie przy grupowym zakupie ??
Ja indywidualnie zakupiłem 2 miesiące temu za 200 zmalowaniem i przesyłką .
Chyba taniej nie zrobi nawet na indywidual ,ale próbujcie !!
Powiem tak warte tej kasy te rozpórki ,polecam mam i fajnie jest !! :ok
  • 0
ASTERIXMIX

#37 MaxOP

MaxOP
  • Forumowicz
  • 1172 postów
  • Skąd:Opole
  • Silnik:3.0
  • Wersja:535D
  • KM:402KM/733Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:E61
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 06:54, 16.06.2012

ASTERIXMIX, ostatnio chłopaki placili cos kolo 160/170 zł ale moge sie mylić bo ja kupowałem indywidualnie za 2stówki ;-)
  • 0

#38 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 07:11, 16.06.2012

A ile zapłacicie przy grupowym zakupie ??
Ja indywidualnie zakupiłem 2 miesiące temu za 200 zmalowaniem i przesyłką .
Chyba taniej nie zrobi nawet na indywidual ,ale próbujcie !!
Powiem tak warte tej kasy te rozpórki ,polecam mam i fajnie jest !! :ok


Było już przecież zamówienie grupowe na takie rozpórki ROZPÓRKI - i było taniej (z wysyłką 175 zł)...

Pozdrawiam
  • 0

#39 ASTERIXMIX

ASTERIXMIX
  • Forumowicz
  • 150 postów
  • Skąd:OKOLICE WARSZAWY
  • Silnik:K24
  • Wersja:MUGEN
  • KM:200 może z plusem
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:18, 16.06.2012

A to przepruuuszam Was !!!
Skoro tak to tanio być .
  • 0
ASTERIXMIX

#40 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 22:06, 16.06.2012

A to przepruuuszam Was !!!
Skoro tak to tanio być .

Spoko, spoko... procentowo to wychodzi jakieś 12,5 %, ale kwotowo to już tylko 25 zł, więc kosmosu nie ma...
Jeśli ktoś chce kupić, to i tak kupi... a była po prostu fajna okazja kupić troszkę taniej, sam się nawet zastanawiałem, ale na razie odpuściłem temat...

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#41 ASTERIXMIX

ASTERIXMIX
  • Forumowicz
  • 150 postów
  • Skąd:OKOLICE WARSZAWY
  • Silnik:K24
  • Wersja:MUGEN
  • KM:200 może z plusem
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:41, 17.06.2012

A czemóż to odpuściłeś ?? To fajny produkt . No chyba że masz inną rozpórkę na oku !
Wstawiłem kilka linków do różnych i różnego typu rozpórek parę wersów wyżej -może coś znajdziesz dla siebie coś co Ci bardziej odpowiada.
  • 0
ASTERIXMIX

#42 MaxOP

MaxOP
  • Forumowicz
  • 1172 postów
  • Skąd:Opole
  • Silnik:3.0
  • Wersja:535D
  • KM:402KM/733Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:E61
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 06:31, 18.06.2012

ASTERIXMIX, wydaje mi sie ze ta nasza forumowska jest naprawde konkretna, oglądając inne np. skręcane z allegro mam wątpliwości co do jej skuteczności
  • 0

#43 ASTERIXMIX

ASTERIXMIX
  • Forumowicz
  • 150 postów
  • Skąd:OKOLICE WARSZAWY
  • Silnik:K24
  • Wersja:MUGEN
  • KM:200 może z plusem
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 09:04, 18.06.2012

Ja wstawiłem linki samych konkretnych pałączków i rombików dolnych i bocznych nie koniecznie z allegro he he .
A nasz forumowa to także moja od Staffa,
  • 0
ASTERIXMIX

#44 MaxOP

MaxOP
  • Forumowicz
  • 1172 postów
  • Skąd:Opole
  • Silnik:3.0
  • Wersja:535D
  • KM:402KM/733Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:E61
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 09:49, 18.06.2012

ASTERIXMIX, Ty pokazałeś juz wyższa szkołe jazdy, jak na polskie drogi myśle ze nasz za staffy wystarczy ;-)
  • 0

#45 boxer32

boxer32
  • Forumowicz
  • 225 postów
  • Skąd:Szwablandia
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type R
  • KM:210 mierzone
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:36, 18.06.2012

Witam, właśnie rozmawiałem telefonicznie z kolesiem od rozpórek STAFFA, i powiedział że przy zamówieniu 10 sztuk będzie zniżka tzn. 160zł aco. VI i 170 zł aco. VII, liczcie kasiore i robimy zbiorówkę ;-)
  • 0
Człowiek jest tak zajęty zarabianiem na życie, że zapomina żyć. -Margaret Fuler-





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq