Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Telepie samochodem przy puszczaniu sprzęgła

all_gen

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#16 soul87

soul87
  • Forumowicz
  • 127 postów
  • Skąd:Lublin/Łęczna
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:11, 27.04.2012

mi sie raz tak zrobiło samo z siebie ... przy kolejnym ruszeniu z kolei nagle zaczely sie objawy bardzo mocnego skakania silnika przy probie ruszenia, w momencie puszczania pedalu sprzegla. jezdzilem tak 2 dni nie wiedzialem o co chodzi... w koncu pomoglo pare razy "podjechanie" sprzeglo na polsprzegle i obrotach ... i juz nie szarpie.. dziwne
  • 0

#17 drypaul

drypaul
  • Forumowicz
  • 79 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:32, 27.04.2012

No właśnie już czytałem jakieś opinie, że może trzeba by trochę "podjechać" sprzęgło. Komuś też to pomogło z tego co pamiętam...
  • 0

#18 Roni0127

Roni0127
  • Forumowicz
  • 55 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:59, 27.04.2012

Przyznam że i ja idąc za radą jednego ze znajomych próbowałem metody pokręcania na pół sprzęgle na poprzednim komplecie. Poczułem jedynie delikatny smród czegoś palonego i dałem sobie spokój a sprzęgło jak poszarpywało tak poszarpywało dalej. A wczoraj dokonałem ponownego testu sprzęgła :-) . Tym razem w Madzi 626. Ludu co je bym dał żeby w mojej Hance tak sprzęgło chodziło.
  • 0

#19 drypaul

drypaul
  • Forumowicz
  • 79 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:56, 27.04.2012

Dziś odebrałem z warsztatu Del Sola po wymianie sprzęgła. Pojeździłem pół dnia i potem wsiadłem do Acco. No rzesz k....a! Poza tym szarpaniem, to miałem wrażenie jakbym ledwo mógł ten pedał wcisnąć... :evil:
  • 0

#20 snickers1975

snickers1975
  • Forumowicz
  • 200 postów
  • Skąd:kujawsko-pomorskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:32, 29.04.2012

Dzieki za podpowiedź, zapomnialem jednak wspomnieć że to telepanie wystepuje ewidentnie w okolicach poł sprzegła. Na w pełni wcisnietym sprzegle i pełnym puszczonym pedale sprzegła te drgania ustepują, nawet jak wykonywałem wspomniany wczesniej test to gdy juz po "trzesieniu ziemi" udało mi sie puscic do końca sprzegło to samochod bez gazu normalnie sie toczył. Czy elementy które opisałes mogą mieć wpływ na takie zachowanie, tzn na pełnym puszczonym sprzęgle jest git a na poł sprzegle koszmar?


ewidentnie tak, bo jak piszesz najgorzej jest na półsprzęgle, a to właśnie wtedy jest ten moment kiedy może 'telepać'
bo to jest początek przekazania napędu, a gdy sprzęgło puścisz to prędkości są już wyrównane no i ewentualne luzy się kasują
i jeśli istnieją to pojawiają się przy zmianie prędkości obrotowej(stuki, puknięcia, etc.).Co Ci zależy położyć się pod auto :mrgreen:(tylko nie w ruchu)i sprawdzić czy te luzy są????nie twierdzę ,że na 100% są, to jedna z hipotez,ale sprawdzić nie zaszkodzi prawda?? :B
  • 0

#21 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2652 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 07:06, 29.04.2012

w sumie to powinno się wymieniać kompletne sprzęgło czyli tarcza, docisk i łozysko (wymiana samej tarczy to troche taka partyzantka ale wiadomo kazdy liczy się z groszem), za szarpania przy ruszaniu to najwiekszy wpływ bedą miały tłumiki drgań skretnych i nierówna powierzchnia docisku sprzęgła i "zła praca" docisku sprzegła, krzywe koło zamachowe tez , ale równiez takie szarpanie to może byc wina jakiejs uszkodzonej poduszki pod silnikiem (sprawdził bym mocowanie całego silnika) i nie wiem czy skrzynia biegów ma jakies mocowanie to tez bym to sprawdził.
  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#22 drypaul

drypaul
  • Forumowicz
  • 79 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:34, 29.04.2012

Jak pisałem na początku, wszystkie poduszki zostały obejrzane i to nie jest ich wina, więc tak jak piszecie musi to być sprzęgło. No nic, będę musiał w niedługim czasie wymienić...
  • 0

#23 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
  • Skąd:Zakopane
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:12, 29.04.2012

moze zamach :?: :idea:
  • 0
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#24 Owak

Owak
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Płock
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Hatchback
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:44, 02.06.2014

Witam

Czy doszliście co było powodem tych szarpnięć? Borykam się z tym samym problemem szarpie tylko gdy jest zimna i wylacznie podczas ruszania. Kiedy sprzegło puszcze już całkowicie ustępuje i jedzie normalnie. Po zmianie na  2 bieg  brak tego efektu. Po rozgrzaniu silnika nie ma już takiego efektu


  • 0

#25 cacek

cacek
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:łódzkie
  • Silnik:2.3
  • Wersja:es
  • KM:154
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:53, 14.06.2014

witam.mam problem z hondą accord 6 gen.silnik 2.3 a mianowicie chodzi o bicie na prawym kole przy zmianie bieg z 1 na 2 i przy przyspieszaniu to jest w zakresie prędkości pomiędzy 30 a 60 km/h mój mechanik skłania się że jest uszkodzona półoś wewnętrzna a na mój rozum to bardziej coś ze sprzęgłem.Dzięki za wszelkie info Pozdrawiam.


  • 0

#26 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5249 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 08:06, 01.07.2014

Witam
Czy doszliście co było powodem tych szarpnięć? Borykam się z tym samym problemem szarpie tylko gdy jest zimna i wylacznie podczas ruszania. Kiedy sprzegło puszcze już całkowicie ustępuje i jedzie normalnie. Po zmianie na 2 bieg brak tego efektu. Po rozgrzaniu silnika nie ma już takiego
efektu

Początki końca tarczy sprzęgłowej.
  • 0
                       

#27 Zbrza

Zbrza
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Kielce
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:10, 22.12.2014

Witam
Wymieniłem sprzęgło około 3tyg na nowe(komplet) i mam problem z szarpanie podczas ruszania na ciepłym silniku. Jak jest zimny to ideał a jak zagrzeje szczególnie w korku to tragedia telepie jak szalony podczas ruszania. Miał ktoś taką sytuacje??


  • 0

#28 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5249 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 15:19, 22.12.2014

Pojeździj jeszcze trochę może się ułoży.Możesz spróbować lekko je przypalić jak jest ciepłe


Użytkownik Wlodar edytował ten post 20:37, 22.12.2014

  • 0
                       

#29 Pawełeł

Pawełeł
  • Forumowicz
  • 82 postów
  • Skąd:Zamość
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Type's
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:19, 06.03.2015

Panowie czy opanowaliście te szarpania podczas ruszania???

Mam dokładnie to samo. Jest to strasznie irytujące w mieście. Podczas ruszania telepie całym samochodem i podczas jazdy przy zmianie biegu (nie zawsze) najczęściej z 3 na 4 pojawia się delikatna wibracja, która jest odczuwalna na pedale sprzęgła. Dodam iż sprzęgło się nie ślizga, podczas płynnej jazdy na jakimś biegu nie szarpie, tylko to ruszanie. Pomocy....


  • 0

#30 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 21:18, 06.03.2015

Panowie czy opanowaliście te szarpania podczas ruszania? ??

 

Masz nowe sprzęgło czy jeszcze fabryczne ?


  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq