Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

LPG i świece irydowe - dylemat


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 16:24, 23.04.2009

Szybkie pytanie :mrgreen:
Czy ma ktoś założone świece irydowe i instalację gazową??
czy mogą popsuć cos czy polepszyć.

Jeżeli tak to jak sie zachowuje silnik?? równo pracuje czy nie?? czy jest kangurek czy stabilnie... proszę o rady i propozycje które pomogą mi znaleść odpowiedz na to pytanie oraz podjąć decyzje czy założyć takie :-) :-) :mrgreen:

#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:28, 23.04.2009

Czy ma ktoś założone świece irydowe i instalację gazową??

Jak wiesz moja 2.4 ma fabryczne świece irydowe i jeżdże na Lpg.Gaz mam założony od początku zakupu Hani i nic się nie dzieje,a silniczek pracuje miodzio.Powiem więcej i jak pewnie czytałeś o spocie mazowieckim to brałem tam czynny udział w powiedzmy paleniu gumy i to z całkiem niezłym skutkiem (na razie 8.08 do setki na pb,ale będzie lepiej :mrgreen: ).Po takiej ostrej jeździe sprawdziłem poziom oleju i o dziwo nie ubyło nic,a co za tym idzie silnik wydaje się być w należytej kondycji.

#3 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 17:14, 23.04.2009

moja 2.4 ma fabryczne świece irydowe i jeżdże na Lpg

Stary właśnie wiem ze nowe mają ale tu pojawia się zonk bo Marek powiedział ze moge mieć problemy po założeniu świec irydowych i że nie powinno się zmieniać z fabrycznych..ciekawe czy ktos z VI gena ma to zrobione??

#4 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 17:39, 23.04.2009

proszę o rady i propozycje które pomogą mi znaleść odpowiedz na to pytanie oraz podjąć decyzje czy założyć takie


hmmm to ja zapytam w jakim celu planujesz taką zamianę ?? Masz problemy z obecną pracą silnika na LPG czy problem jest na LPG i PB ?? Tak dla ciekawości ja mam zwykłe NGK i jest :ok

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#5 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 18:09, 23.04.2009

Nie mam problemu ale zaraz bede musiał zmieniać świeczki wiec jak cos moge zaszalec bo dostalem nagrodę małą i pomyślałem ze przeznacze ją na świeczki nowe dla KoHanki :-P

#6 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:12, 23.04.2009

To tak czy inaczej polecam Tobie standardowe świece np.NGK i takie wkręć :!:

#7 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 18:38, 23.04.2009

Tak jak pisał Glinuś a za to co zostanie przeznacz np. na dobry olej lub kosmetyki do Hani ;-)

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#8 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 18:40, 23.04.2009

hyh to jest problem bo juz kupilem i sa w drodze do mnie.... zanim zapytalem zrobilem i chyba błąd popełniłem mały. :-( :-(

#9 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:00, 23.04.2009

tu pojawia się zonk bo Marek powiedział ze moge mieć problemy po założeniu świec irydowych i że nie powinno się zmieniać z fabrycznych.

Mimo wszystko Marek może mieć rację,a Ty swoje i na przekór :bicz: a teraz będziesz się :puknijsie: co zrobić.Co zrobisz spróbujesz i założysz?a nóż się uda :?:

#10 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 19:02, 23.04.2009

Nie rozpaczaj kolego, nie będzie źle załóż i już. Jeżeli się pogorszy praca silnika na gazie, to zmniejszysz przerwę o 0.1mm i tyle. Nie powinno być źle. Przecież na pierwszy montaż są dawane irydowe i jest dobrze. Założysz irydowe i wymienisz je za 5-6lat. Przy sekwencji świece nie mają takiego znaczenia jak przy instalacji mikserowej. Jak ich nie chcesz, możesz podarować potrzebującemu (czytaj mnie). Ja mam auto prawie 8 letnie z gazem, i jakoś nie czuje, żeby było źle. Świece to na pewno w fabryce były zakładane. Zwykłe też dobre tyle, że potrzymają 2-3 lata. Nie przejmuj się pierdołami, tylko ciesz się jazdą. Uszy do góry, wypij browar, a życie będzie piękne. :-D

#11 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 19:11, 23.04.2009

Nie wiem panowie musze sie przespać z tym tematem.Poczekam jak wątek się rozwinie, zapytam się Blade'a czy widac bylo roznice po założeniu irydowych czy nie. jak nie założe sprzedam je napewno wystawiając u nas w dziale sprzedam lub na allegro..

#12 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:19, 23.04.2009

Z tym,że Blade mówił,że miał lepsze od irydowych bo platynowe,a po założeniu irydowych to był tylko na spocie,a później to już wiecie :-(

#13 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 19:52, 23.04.2009

dzis sie dowiedzialem no i szkoda mi sie zrobiło blade'a bo tyle pracy i serca wsadził ze masakra. ale jak platynowe lepsze od irydowych to irydowe lepsze od standardowych na to wychodzi.. pozatym firmy nie zmieniam tylko rodzaj swiec a dokładnie sam rdzeń swieczki.. A tak mówiąc poważnie głupi jestem i nie wiem co zrobić.

#14 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:08, 23.04.2009

wolek, jak kupiles "zdalnie" to przeciez mozesz je zgodnie z polskim prawem odeslac w ciagu 10 dni nieuzywane w oryginalnym opakowaniu.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#15 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 20:09, 23.04.2009

kurde zadeklarowalem odbior osobisty....bo to z plocka i kolege mam co mieszka niedalego tego typa i ma mi odebrac osobiscie. W sumie jeszcze moge powiedzieć ze kolega nie wraca do domu i kazać typowi wysłać potem ja mu odeśle i bedzie ganianie dookoła tu 11 zł potem 11 w drugą strone. to wole kupić i pomyśleć nad tym a jak nie to sprzedam je spowrotem na allegro np 155zl i wysyłka gratiss ;d;d;d




IPB Skin By Virteq