Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Tourer - skraplacz i osuszacz

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 10:01, 12.04.2012

Cześć :-)
Wymieniał ktoś może w karawanie skraplacz lub/oraz osuszacz?
Prawdopodobnie czeka mnie wymiana i wolałbym być przygotowany (wcześniej kupić, żeby udało się w ciągu jednego dnia wymienić), a z tego co czytałem to nie zawsze dane katalogowe się sprawdzają. Znalazłem coś w katalogu 4Cars na miejscu (w Łodzi) LINK (NISSENS 94732 oraz NRF 35559/35780), ale czy to na pewno będzie pasować?
Wiem, że po wymontowaniu mogę sobie sprawdzić, ale "specyfika sposobu naprawy" jest taka, że jak nie będę przygotowany to naprawa zamiast 1 dzień potrwa 3.
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.
Jeśli bym się decydował i oba by pasowały to co lepiej wybrać Nissens czy NRF ?

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie konstruktywne uwagi
Tomek
  • 0

#2 Adamur

Adamur
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:53, 01.05.2012

Właśnie jestem na etapie szukania chłodnicy... i to nie jest takie proste...
Mamy takie same Accordy i problem jest w dolnym przyłączu, w naszej wersji chłodnica ma oby dwa przyłącza pionowo i osuszacz.
Wersje chłodnic ogólnie dostępne na rynku albo są z osuszaczem i górnym przyłączem pionowo a dolnym poziomo lub przyłączami pionowo ale bez osuszacza. Wersja która do nas pasuje dostępna jest tylko na allegro... (używana).
Jak byś coś wykombinował to daj znać :-)
Proponuję abyś sprawdził u siebie done przyłącze, widać je przez dolną atrapę, może tylko ja mam taki problem.
  • 1

#3 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 13:24, 03.05.2012

Cześć :-)
Napisz dokładnie co i jak to zrobię fotkę...
U mnie sprawa się ostatecznie wyjaśni za 1,5 m-ca (od listopada do połowy kwietnia w układzie zostało tylko ok 250 g czynnika - 300g trzeba było dobić), jak będę wymieniał olej i tarcze/klocki z tyłu to wtedy przy okazji sprawdzę czy dalej ucieka. Na razie po dobiciu jest OK (ale skraplacz jest w kiepskim stanie, więc to tylko kwestia czasu; w kwietniu dodano więcej barwnika, więc może będzie widać, gdzie ucieka).
Brałem pod uwagę zakupy w 4Cars (na miejscu w Łodzi i na dodatek tanio), dokładnie
LINK

Pozdrawiam
Tomek

P.S. Dzisiaj przy okazji wizyty u mechanika wyszło, że skraplacz jednak do wymiany... także zaczynam się rozglądać...

[ Dodano: 2012-05-22, 22:39 ]
Problem skraplacza w karawanie rozwiązany, także dzięki pomocy kolegi Adamura.
Otóż w karawanie (przynajmniej przed liftem) z racji pionowo umieszczonego dolnego przyłącza (w odróżnieniu od sedana, gdzie jest ono poziomo) jednym z nielicznych, dostępnych u nas dobrych zamienników jest skraplacz NRF 35780, dostępny m.in. w sklepie 4cars.
Katalogi błędnie podają, iż ten skraplacz jest bez osuszacza, gdyż obecnie osuszacz jest również w komplecie, co zostało praktycznie sprawdzone przez co najmniej 2 osoby ;-)

Także podsumowując i dla potomnych - skraplacz do Honda Accord Tourer VII: NRF 35780 (osuszacz w zestawie).

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#4 Orion

Orion
  • Forumowicz
  • 30 postów
  • Skąd:Oleśnica
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Exe
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:58, 12.08.2015

[ Dodano: 2012-05-22, 22:39 ]

Otóż w karawanie (przynajmniej przed liftem) z racji pionowo umieszczonego dolnego przyłącza (w odróżnieniu od sedana, gdzie jest ono poziomo) jednym z nielicznych, dostępnych u nas dobrych zamienników jest skraplacz NRF 35780, dostępny m.in. w sklepie 4cars.
Katalogi błędnie podają, iż ten skraplacz jest bez osuszacza, gdyż obecnie osuszacz jest również w komplecie, co zostało praktycznie sprawdzone przez co najmniej 2 osoby ;-)

Także podsumowując i dla potomnych - skraplacz do Honda Accord Tourer VII: NRF 35780 (osuszacz w zestawie).

Pozdrawiam
Tomek


 

 No to dla potomnych - NRF 35780 rzeczywiście pasuje do Tourera, przyłącze dolne jest ok. Ale OSUSZACZA NIE MA W ZESTAWIE.

Dla potomnych. Właśnie odebrałem przesyłkę, i gruby zonk. Wymiana przełożona.


  • 0

#5 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 16:32, 12.08.2015

Hej :-)
No to ciekawe - u mnie, zresztą tak samo jak u co najmniej jeszcze dwóch Kolegów, miało osuszacza nie być (a przynajmniej nic o tym nie pisali w opisie w sklepie), a w rzeczywistości był i to na pewno fabrycznie zamontowany, nawet sprzedawca w sklepie (przy mnie otwierał i sprawdzał) był zdziwony faktem jego obecności...
Gdzie zamawiałeś i czy pudełko było fabrycznie zamknięte, czy może ktoś otwierał po drodze?
Wytłumaczenia mogą być 2: albo ktoś 'przycwaniakował' i zdemontował, albo w fabryce przestali do skraplacza dokładać... naprawdę ciekawe (chociaż nie dla Ciebie, bo przez to kolejne problemy)...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#6 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 11:21, 13.08.2015

Przy okazji wymiany oringów wymieniałem też u siebie osuszacz, mogę polecić Nissens 95351, który ma w komplecie nowy korek z oringami (jest taki sam w benzyniakach i dieslach), np:

 

http://motoshop.euro...UpOSVM5NTM1MQ==

http://e-katalog.int...imatyzacji.html


Użytkownik Pejot edytował ten post 14:08, 13.08.2015

  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#7 Orion

Orion
  • Forumowicz
  • 30 postów
  • Skąd:Oleśnica
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Exe
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:32, 14.08.2015

Hej :-)
No to ciekawe - u mnie, zresztą tak samo jak u co najmniej jeszcze dwóch Kolegów, miało osuszacza nie być (a przynajmniej nic o tym nie pisali w opisie w sklepie), a w rzeczywistości był i to na pewno fabrycznie zamontowany, nawet sprzedawca w sklepie (przy mnie otwierał i sprawdzał) był zdziwony faktem jego obecności...
Gdzie zamawiałeś i czy pudełko było fabrycznie zamknięte, czy może ktoś otwierał po drodze?
Wytłumaczenia mogą być 2: albo ktoś 'przycwaniakował' i zdemontował, albo w fabryce przestali do skraplacza dokładać... naprawdę ciekawe (chociaż nie dla Ciebie, bo przez to kolejne problemy)...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona

 

Zamawiałem w Iparts, koszt to 344pln. Pudełko oryginalnie zamknięte, łącznie z nienaruszonymi (nie rozgiętymi) miedzianymi zszywkami. Koszt osuszacza, również NRF to 98pln.

 

P.S. A o problemach to mi nawet nic nie mów... Zamawiając osuszacz tłumaczyłem i prosiłem tumana (inaczej nazwać nie mogę, sorry) o wysyłkę do oddziału DPD w Strykowie pod Łodzią - jestem przez kilka dni niedaleko Łodzi u rodziców, znajomy od klimy umówiony na dziś rano - pomyślałem, że nie będę czekał na kuriera do 15-tej, odbiorę o ósmej w DPD, o dziewiątej zaczynamy montaż. Po rozmowie z tumanem wysłałem maila z przypomnieniem i ponowną prośbą o wysyłkę do oddziału DPD w Strykowie. Melduję się o 8 w Strykowie, no i wkur...... na maxa. Gdzie wysłali? Oczywiście do Oleśnicy k/Wrocławia, na adres domowy.... Usłyszałem, że "kolega się pewnie pomylił".... I tyle. No i rano miałem wycieczkę Poddębice - Stryków DPD - Łódź - Oleśnica k/Wrocławia (tam był kurier z paczką) - Poddębice. 440km, prędkości mocno nieprzepisowe. A sklep ma mnie w d....., żadnej propozycji rekompensaty za ewidentny błąd pracownika, ot, pomyłka po prostu. NIE POLECAM.

A klima i tak nie działa - jak już jest szczelna, nabita, to sprężarka się nie włącza. Ręką ją spokojnie obracam, wiatrak chodzi, napięcie podaje, czyli czujnik ok, sprężarka stoi. Obstawiamy cewkę, i gdybym odebrał paczkę rano, to może skołowałbym ja na dziś. A tak - dalej piekarnik.


  • 0

#8 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 08:28, 15.08.2015

Normalnie maskara Orion ... a jak podasz 12V na wtyczkę sprężarki to na pewno się nie załącza ?

 

Wentylatory i sprężarka mają osobne przekaźniki i obwody ale jak się włączają wentylatory to czujnik ciśnienia jest OK bo panel próbuje uruchomić klimę.


  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#9 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 09:46, 15.08.2015

Mam to samo nowy osuszacz nrf, klima szczelna radio moje od benzyny włącza wiatraki, odpinam czujnik przy lampie wiatraki stają wpinam chodzi. Robie zwarcie na czujniki przewodem wiatraki startują a klima nie chłodzi.
  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#10 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 13:35, 15.08.2015

Hej :-)
Skubiszek, możliwości powoli się wyczerpują - trzeba by się chyba bliżej przyjrzeć samemu kompresorowi...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#11 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 13:52, 15.08.2015

Mam to samo [...]

 

Skubiszek ale Ty pisałeś, że sprężarkę udało Ci się załączyć na krótko ?

 

Odpowiedz w swoim wątku czy sprawdziłeś czy panel daje masę na przekaźnik sprężarki (osobny sygnał jest dla wentylatorów a osobny dla sprężarki) i czy z poziomu puszki pod maską możesz załączyć sprężarkę zwierając styki tak jak to robi przekaźnik (daje 12V na styk podłączony do sprężarki).


  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#12 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 14:22, 15.08.2015

Takie miałem info od mechanika sam nie uruchamialem. Możesz powiedzieć gdzie co zewrzec? Sama sprężarka obracana ręką chodzi ok
  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#13 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 14:49, 15.08.2015

Ale najpierw musisz mieć miernik bo trzeba sprawdzić czy jak jest AC ON to przekaźnik dostaje masę z panelu, przekaźnik ma napięcie na cewce i załącza sprężarkę.

 

Z miernikiem wogóle możesz posprawdzać do akumulatora gdzie jest plus a gdzie masa i zewrzeć odpowiednie styki.

 

Piszę żeby posprawdzać w puszce bo podejrzewam uszkodzenie wiązki a sprężarkę możesz jeszcze łatwiej uruchomić podając plus z akumulatora na wtyczkę 1-pin koło sprężarki (oczywiście tylko testowo bo praca sprężarki musi być kontrolowana przez panel w zależności od temperatury parownika).


  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#14 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 10:25, 27.08.2015

Klima w końcu ruszyła

 

okazało się, że blaszki były źle dogięte przy kompresorze i nie podawało napięcia. 

 

Znów wszystko działa :)


  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#15 thembol

thembol
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:Piła
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:12, 31.08.2015

Tak dla potomnych  - jesli ktos wymienia skraplacz w karawanie to polecam kupic na alegro rurke ktora jest inna pomiedzy sedanem a kombi + skraplacz do sedana. Koszty nieporownywalnie mniejsze od zakupu skraplacza do kombi a ... wsio działa tak samo. Rurka ma tylko inna koncowke i tyle. Ja chyba za 3 dychy kupiłem rurke + niecale 200zł skraplacz z osuszaczem.


  • 1





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq