Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia po zimie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
144 odpowiedzi w tym temacie

#136 Dragon21

Dragon21
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Kujawsko pomorskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:38, 19.11.2022

Witam a jak bym chciał zrobić sam konserwację? Tojakimi środkami polecacie to robic na dzień dzisiejszy? Odpowiadam na pytanie dlaczego sam. Bo lubię mam czas warunki sciagne zderzaki układ wydechowy i będę starał się zrobić to jak nalepiej potrafię. Wiem ze sa tu ludzie co sami robili i mogą się podzielić wiedzą. Czytałem że baranek nie jest polecany bo odpada i nie ma właściwości chroniących przed uderzeniami kamieni np. Są May z domieszką kauczuku ale nie zn nazw. No i jakiego konwentera rdzy używacie.pozdrawiam
  • 0

#137 niemcu

niemcu
  • Moderator
  • 484 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 09:16, 20.11.2022

A wiesz, że na forum byly już takie pytania? I nawet odpowiedzi zostały udzielone. Zajrzyj do wątku naszego partnera Michała.


  • 0

#138 rudi0018

rudi0018
  • Forumowicz
  • 311 postów
  • Skąd:Łódzkie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 22:20, 20.11.2022

Zapraszam do swoich tematów, pisałem szczegółowo w temacie samodzielnej konserwacji. :) 


  • 0

#139 PKO

PKO
  • Auto Roku 2020
  • 433 postów
  • Skąd:Mazowieckie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:244 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan - CL9
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:27, 27.11.2022

Panowie, czy ktoś może polecić jakiś dobry, sprawdzony zakład w Łodzi, ewentualnie okolicach Pabianic, Tuszyna lub Rzgowa ?

Szukaj kogoś kto robi Sandersem albo natrysk ML - to są dobre preparaty i zazwyczaj ten co tym robi powinien się znać na robocie.


  • 1

#140 Wąs

Wąs
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Leszno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:00, 22.02.2023

Tydzień temu miałem robione mycie, usuwanie rudej i konserwacje podwozia oraz profili zamkniętych preparatami Sandersa w Starej Miłosnej ul. Cieplarniana 5b.

Czas wykonania 5 dni. Cena 2700 zł. Gość całkiem rzeczowy, jednak jakość wykonanej roboty będzie można ocenić (rzecz jasna) dopiero po jakimś czasie.

Cena zabiegu też oczywiście jest uzależniona od stopnia skorodowania. W moim tragedii nie było.

Czas oczekiwania na wykonanie takiego zabiegu jest tam dość długi. Ja zapisywałem się chyba już w listopadzie 2022. Teraz zapisuje już chyba na maj.


  • 0

#141 senior

senior
  • Klubowicz
  • 155 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 00:06, 13.03.2023

Tydzień temu miałem robione mycie, usuwanie rudej i konserwacje podwozia oraz profili zamkniętych preparatami Sandersa w Starej Miłosnej ul. Cieplarniana 5b.

Czas wykonania 5 dni. Cena 2700 zł. Gość całkiem rzeczowy, jednak jakość wykonanej roboty będzie można ocenić (rzecz jasna) dopiero po jakimś czasie.

Cena zabiegu też oczywiście jest uzależniona od stopnia skorodowania. W moim tragedii nie było.

Czas oczekiwania na wykonanie takiego zabiegu jest tam dość długi. Ja zapisywałem się chyba już w listopadzie 2022. Teraz zapisuje już chyba na maj.

Byłem następny w kolejce na Cieplarnianej 5b. Operacja trwała 4 dni.  Koszt - 2500 PLN. Kontrola po 3-ch latach. Pan Adam rzeczowy, kompetentny i kontaktowy. Na ocenę zabezpieczenia faktycznie jeszcze za wcześnie. Wstępnie wygląda solidnie. 


  • 0

Z pozdrowieniami,
Senior

HA CU1 Lifestyle  2015


#142 Wąs

Wąs
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Leszno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:47, 13.03.2023

Byłem następny w kolejce na Cieplarnianej 5b. Operacja trwała 4 dni.  Koszt - 2500 PLN. Kontrola po 3-ch latach. Pan Adam rzeczowy, kompetentny i kontaktowy. Na ocenę zabezpieczenia faktycznie jeszcze za wcześnie. Wstępnie wygląda solidnie. 

Jak na kontrolę po 3 latach, 2500zł to trochę dużo ... rozumiem, że poprzednie zabezpiecznie robiłeś gdzie indziej i innymi preparatami tzn. nie na bazie wosku.


  • 0

#143 senior

senior
  • Klubowicz
  • 155 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 18:56, 13.03.2023

Jak na kontrolę po 3 latach, 2500zł to trochę dużo ... rozumiem, że poprzednie zabezpiecznie robiłeś gdzie indziej i innymi preparatami tzn. nie na bazie wosku.

Kontrola po trzech latach (faktycznie za 3 lata)  dotyczy oczywiście stanu zabezpieczenia, które teraz wykonał. Nawiasem mówiąc jest to pierwsze zabezpieczenie od nowości. Trochę z tym zwlekałem. Po siedmiu latach pojawiły się już miejsca (nadkola), gdzie "ruda" rozpoczęła akcję  :cwaniak:


Użytkownik senior edytował ten post 19:14, 13.03.2023

  • 0

Z pozdrowieniami,
Senior

HA CU1 Lifestyle  2015


#144 Wąs

Wąs
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Leszno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:18, 14.03.2023

Kontrola po trzech latach (faktycznie za 3 lata)  dotyczy oczywiście stanu zabezpieczenia, które teraz wykonał. Nawiasem mówiąc jest to pierwsze zabezpieczenie od nowości. Trochę z tym zwlekałem. Po siedmiu latach pojawiły się już miejsca (nadkola), gdzie "ruda" rozpoczęła akcję  :cwaniak:

OK, już rozumiem. U mnie też była to pierwsza konserwacja od nowości. Samochód mam niespełna rok. Poprzedni właściciel serwisował go w ASO. W książeczce podbite są wszystkie przeglądy zabezpieczenia anty-korozyjnego. W praktyce chyba nikt tego nie sprawdzał...

Sam przed zakupem oglądałem samochód od spodu, ale z racji dość "pancernego" obudowania osłonami niewiele było widać i na pierwszy rzut oka wyglądało to dobrze.

Po zdemontowaniu wszystkiego wyszło szydło z worka ;) ale podobno i tak nie było tragedii, jednak rachunek 2700 ... mam jednak nadzieję, że na kilka ładnych lat wystarczy. 

Mi też polecił kontrolę za 3 lata.


  • 0

#145 senior

senior
  • Klubowicz
  • 155 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 20:26, 14.03.2023

ł, już rozumiem. U mnie też była to pierwsza konserwacja od nowości. Samochód mam niespełna rok. Poprzedni właściciel serwisował go w ASO. W książeczce podbite są wszystkie przeglądy zabezpieczenia anty-korozyjnego. W praktyce chyba nikt tego nie sprawdzał...

Sam przed zakupem oglądałem samochód od spodu, ale z racji dość "pancernego" obudowania osłonami niewiele było widać i na pierwszy rzut oka wyglądało to dobrze.

Po zdemontowaniu wszystkiego wyszło szydło z worka ;) ale podobno i tak nie było tragedii, jednak rachunek 2700 ... mam jednak nadzieję, że na kilka ładnych lat wystarczy. 

Mi też polecił kontrolę za 3 lata.

Z przeglądem  zabezpieczenia antykorozyjnego w ASO podzielam Twoją ocenę. Serwisuję swoją HA od nowości w jednym (solidnym) ASO. Wpisy są raczej rutynowe - czyli wszystko OK ("nie ma problemu"). W moim przypadku dopiero pracownik ręcznej myjni (zajmujący się także detailingiem) zwrócił uwagę na źródła korozji na wewnętrznym rancie tylnych błotników. Konstrukcyjnie nie ma tam nadkoli a rant tworzy "półkę" na której zalega błoto. Drugie narażone miejsce to przednia końcówka progu (profil zamknięty). Mam nadzieję, że po akcji p. Adama będzie spokój na te kilka lat.


  • 0

Z pozdrowieniami,
Senior

HA CU1 Lifestyle  2015





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq