Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

wygłuszenie auta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
362 odpowiedzi w tym temacie

#346 jelennn

jelennn
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:24, 18.07.2017

Carlos, bo wyciszenie wnętrza auta to nie ilość zużytych materiałów, bynajmniej. Liczy się przede wszystkim odpowiednie zaprojektowanie w tunelu aerodynamicznym, kiedyś inżynier z Mercedesa w wywiadzie tłumaczył, że istotna jest szerokość słupków A - im szersze tym lepiej dla wyciszenia. Potem mamy spasowanie karoserii czy grubość blach. Do tego dodaj odpowiednią ilość, układ i jakość uszczelek i okazuje się, że pianki czy maty są zbyteczne. W Lexusie wbrew pozorom też nie ma tony pianek i mat, a mimo tego są to auta ciche. Dlatego uważam, że auto albo kupuje się ciche i można jeszcze to poprawić albo kupujesz głośne i bujaj się. 

Ja zastanawiam się jeszcze nad tym: 

Po Świętach podjadę do budowlanego i kupię uszczelkę małą typu D. Do tego dam ją pionowo na linii łączenia drzwi przednich z tylnymi. 

W ogóle zauważyłem coś dziwnego, otóż przy słupku B, tylko nie wiem czy przez uszczelkę drzwi czy okien czy może przez sam słupek, ale przedostaje się hałas np. rozbryzgującej się pod oponą wody. 

 

Ktoś robił w ten sposób jak na tym filmiku z tą uszczelką typu D? Jeżeli tak to jaki jest efekt i jaki rozmiar tej uszczelki jest najlepszy?

Poza tym to czym najlepiej "wypchać" uszczelki szyb? Też te najmniejsze uszczelki typu D w rozmiarze 9x7,5mm? Wejdzie tam w ogóle taka? Jeżeli nie to co najlepiej kupić, aby ładnie tą uszczelkę szyby uzupełnić/wypełnić? Przeczytałem dwa razy ten wątek i koniec końców żadnych konkretnych wymiarów/materiałów nie znalazłem.

Z góry dziękuję za pomoc ! :gitara:


Użytkownik jelennn edytował ten post 17:24, 18.07.2017

  • 0

#347 sumek3

sumek3
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:Działdowo
  • Silnik:2.0
  • Wersja:es
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:34, 03.08.2017

Mam pytanie jak i gdzie zamontować wykluczenie od diesla do benzyniaka
  • 0

#348 markoluk

markoluk
  • Forumowicz
  • 154 postów
  • Skąd:Lubartów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 14:45, 21.09.2017

Hej!

 

Jakby ktoś z Was jeszcze walczył z wygłuszeniem i stracił już pomysły to dobrym rozwiązaniem ( sprawdzonym u siebie ) jest użycie opalarki i podgrzaniu wszystkich uszczelek, zwłaszcza przy środkowym słupku. Uszczelki są raczej wytrzymałe i chwilowe ich podgrzanie nie spowoduje przepalenia, no ale wiadomo trzeba to robić z głową.


  • 0

#349 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5249 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 18:07, 21.09.2017

...ale co ? pęcznieją ..czy robią się bardziej elastyczne ? ..bo nie napisałeś jak ma to pomóc
  • 0
                       

#350 kuba_ce

kuba_ce
  • Forumowicz
  • 220 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:43, 21.09.2017

Zaciekawił mnie ten post. Poczytałem co nieco na necie i chyba jednak lepiej pójść w kierunku gliceryny farmaceutycznej o stężeniu ok 85%. Kosztuje grosze i w sobotę będę smarować wszystko co jest uczelką :)

 

https://kosmetykaaut...acja-uszczelek/


  • 0

#351 markoluk

markoluk
  • Forumowicz
  • 154 postów
  • Skąd:Lubartów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 19:16, 21.09.2017

Podgrzanie uszczelek powoduj ich delikatne wybrzuszenie i ułożenie do stanu jakby były nowe, staja się też bardziej elastyczne. Mogą się wtedy znowu dobrze ułożyć w nadwoziu i na drzwiach, mi pomogło.


Użytkownik markoluk edytował ten post 19:16, 21.09.2017

  • 0

#352 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5249 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 20:06, 21.09.2017

Oczywiście uszczelki szyby bocznej masz ciasno ?..bo tamtędy dużo idzie do wnętrza acco.Po latach już są wygniecione i tylko miziają szybę :-) zamiast do niej dolegać.

Użytkownik Wlodar edytował ten post 20:07, 21.09.2017

  • 0
                       

#353 markoluk

markoluk
  • Forumowicz
  • 154 postów
  • Skąd:Lubartów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 14:19, 22.09.2017

Raczej siedzi ciasno, robiłem test i je zaklejałem taśmą i nie było różnicy więc u  mnie to nie było to...


  • 0

#354 Carlos123

Carlos123
  • Forumowicz
  • 224 postów
  • Skąd:poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:13, 01.10.2017

@Wlodar, kojarzę, że kiedyś pisałeś o dodatkowym wyciszeniu/osłonie, którą dorzuciłes w okolicach pedałów, która występuje tylko w dieslu. Jak to wygląda, nazywa się i gdzie to można znaleźć? Po stronie pasażera też coś takiego jest?

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Carlos123 edytował ten post 08:14, 01.10.2017

  • 0

#355 macko

macko
  • Nowy
  • 11 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:?
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:06, 01.10.2017

Hej, ja postanowiłem oddać mojego Accorda do wyciszenia wnętrza profesjonalistom. 

Zrobiono: wszystkie drzwi, podszybie, podłogę, bagażnik i klapę bagażnika. Koszt prawie 5 tys. 

3 dni pracy. 
Efekt: dupa nie urwana  :dobani:.

Tzn. jest trochę lepiej, zwłaszcza mniejszy hałas od kół. Chyba z tyłu najbardziej się poprawiło - tam wydech

dosyć hałasował. Mam wrażenie, że teraz akustyka jest trochę inna - czasem jest wrażenie czegoś co określiłbym

jako hałas błądzący gdzieś po samochodzie - przytłumione dźwięki, które jakby odbijały się po różnych częściach samochodu.

Z ciekawostek: trzeba uważać z klapą bagażnika. Jest ciężka. Myślę, że palce spokojnie by obcięła. Za to odgłos zamykania

jest przyjemniejszy niż był. 

 

Trudno całość jest ocenić, może spodziewałem się zbyt wiele. 

Panowie w serwisie bardzo reklamowali swoją usługę. Miało się jeździć jak samochodem elektrycznym. Nie wiem, 

nigdy nie jechałem, nie licząc Melexa ;)

 

Czy to warte tych pieniędzy i władowania w samochód +- 80 kg jakiegoś dziadostwa? 

Na szczęście tego balastu nie odczuwam. Specjalnie nie żałuję. 

Wg serwisu zrobiono najważniejsze elementy, w kolejnym etapie mogę ewentualnie zrobić: maskę (+- 800 zł), 

dach i nadkola (tu cen nie pamiętam). Nie wiem czy w to iść. 

 


  • 0

#356 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5249 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 18:29, 01.10.2017

maskę to sam zrób za 100 zł


@Wlodar, kojarzę, że kiedyś pisałeś o dodatkowym wyciszeniu/osłonie, którą dorzuciłes w okolicach pedałów, która występuje tylko w dieslu. Jak to wygląda, nazywa się i gdzie to można znaleźć? Po stronie pasażera też coś takiego jest?

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

jest po stronie pasażera ...Trzeba dzwonić tam gdzie acco w dieslu na części i pytać .Inaczej tego nie znajdziesz ..W ASO nawet nie pytaj .

http://www.accordklu...wkiem-pasażera/


Użytkownik Wlodar edytował ten post 18:32, 01.10.2017

  • 0
                       

#357 kuba_ce

kuba_ce
  • Forumowicz
  • 220 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:07, 01.10.2017

Ktoś z was demontował deskę w acco VII?

Tak na prawdę to ostatnie miejsce gdzie mogę coś podziałać u mnie w samochodzie :D W trasie dalej jeszcze hałas męczy i coraz bardziej się przekonuję żeby deskę sciągnąć i napchać tam pakuł :)

Tutaj akurat filmik po demontażu deski w mazdzie 6

Podejrzewam że w hondzie będzie niemal identycznie.


  • 0

#358 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5249 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 22:12, 01.10.2017

deska z bliźniaczej acury TSX

http://www.flokowani...n/49_accord.jpg


  • 0
                       

#359 Carlos123

Carlos123
  • Forumowicz
  • 224 postów
  • Skąd:poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:22, 02.10.2017

Dzięki @Wlodar!

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka


Edit: @Wlodar, a mógłbyś wrzucić foty tych osłon nad nogami kierowcy i pasażera?

Użytkownik Carlos123 edytował ten post 18:03, 11.10.2017

  • 0

#360 markoluk

markoluk
  • Forumowicz
  • 154 postów
  • Skąd:Lubartów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 13:41, 18.10.2017

Hej!

 

Jakby ktoś jeszcze miał problem z nadmiernym szumem w aucie w swoich acco to polecam zajrzeć w okolice lusterka, u mnie poprzedni właściciel gdzieś przytarł obudowę lusterka, która miała niewielkie pęknięcie. Po wyjęciu wkładu lusterka było widać pod światło że jest szpara. Na początku zakleiłem ją taśmą od zewnątrz aby się tylko upewnić czy tu oby tu leży problem. Pomogło bardzo dlatego zakleiłem ją klejem od środka a w okolice składania się lusterka też zauważyłem małą szparę i włożyłem tam kawałek gąbki. Jest duża poprawa. Już tak nie rośnie szum wraz ze wzrostem prędkości i nie ma już tak znaczenia z której strony wieje wiatr.

 

wAN6V9N.jpg

 


Użytkownik markoluk edytował ten post 13:49, 18.10.2017

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq