Skocz do zawartości


RODO w HAKP

VIII

Wymiana żarówek światła mijania (od kierowcy)

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#31 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5247 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 22:10, 04.01.2018

Mało szukałeś na forum .W5W a wogóle to proponuję leda philipsa 4000 lub 6000k
Jeśli od maski ..Zdejmuję sie dekielek z mijania i da się to zrobić...przy wprawie 3 min na obie strony :-)
Druga opcja przez nadkole

Użytkownik Wlodar edytował ten post 16:44, 05.01.2018

  • 0
                       

#32 Bart

Bart
  • Forumowicz
  • 250 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:21, 04.01.2018

Dzięki Włodar już dawno ogarnięte:)


  • 0

#33 Delson

Delson
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:16, 31.05.2018

Wczoraj zwróciłem uwagę, że żarówka od strony pasażera świeci znacznie słabiej i trafiłem na ten temat i myślę sobie 'co za pierdoły tutaj wypisują'. Dzisiaj sam wymieniałem tą żarówkę i potwierdzam, to nie jest łatwe ale do zrobienia. Trochę się mordowałem ale ostatecznie wykonane. Robiłem to trochę od komory silnika i trochę od nadkola (nie zdejmowałem całego tylko lekko 'odchyliłem').


  • 0

#34 schamrock28

schamrock28
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:Ireland
  • Silnik:2.2
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Salon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:57, 19.11.2018

Czy moglby ktos opisac jak wymienic zarowke h1 mijania ale w 2.2 diesel, 2012.Bez sciagania zderzaka. Wymienialem juz raz ale zrzucalem zderzak. Bylem w serwisie Hondy i zarzyczyli sobie 80euro. Nie chce mi sie znowu zrzucac zderzaka. Pomocy
W serwisie irlandzkim stwierdzili ze zderzak Trzeba sciagac....Myslalem ze oni tam maja jakis lepszy sposob.

Użytkownik schamrock28 edytował ten post 17:12, 19.11.2018

  • 0
schamrock28

#35 schamrock28

schamrock28
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:Ireland
  • Silnik:2.2
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Salon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 00:00, 22.11.2018

Zarowki wymienione. Pojechalem do Serwisu Hondy kupic od Nich zwykle zarowki. Nie wiem czy ktos slyszal o takiej firmie Wurth. Tylko takie maja.Wiec kupilem. Pozniej Na garaz do goscia ktory stwierdzil ze da rade wymienic je bez sciagania zderzaka. Samochod Na winde I po dwoch godzinach walki we dwoje zarowki wymienione.Koszt zarowek 10e.Koszt wymiany 30e.Normalnie pod domem bez zrzucania zderzaka nie ma opcji wykonac tej operacji. W benzynowych moze tak ale nie w dieslu.Ten kto wymyslyl te utrudnienie w Hondzie jakim jest wymiana zarowek swiatel mijania powinien dostac nagrode Nobla...
  • 0
schamrock28

#36 Etranger

Etranger
  • Forumowicz
  • 82 postów
  • Skąd:Saint-Yrieix-la-Perche
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:27, 22.11.2018

(...).Ten kto wymyslyl te utrudnienie w Hondzie jakim jest wymiana zarowek swiatel mijania powinien dostac nagrode Nobla...

 

Inżynier, który zaprojektował takie rozwiązanie w innej branży utraciłby prawo do wykonywania zawodu.

 

Moje rozwiązanie, które każdemu zalecam, to prewencyjna wymiana WSZYSTKICH żarówek raz na 2 lata. Robię tak już w kolejnym "współczesnym" samochodzie, w którym wymiana żarówki wymaga przeprowadzenia podobnej ilości operacji, co wymiana synchronizatora.

 

Zlecam tą robotę mechanikowi. On odpina zderzak od góry (tak, zdarza się mu złamać bolce, ale są dostępne w sprzedaży), a następnie zmienia WSZYSTKIE żarówki. Wolę zrobić to raz na 2 lata niż w najmniej oczekiwanym momencie pozostać bez źródła światła.

 

Możecie zapomnieć Szanowni Koledzy o epoce lat 80 czy wczesnych 90. Dzisiejsze samochody projektuje się tak, aby utrudnić wymianę żarówki. Honda przoduje tutaj. A skoro tak się dzieje, więc należy od razu założyć, że żarówka nie jest wymienialna w warunkach "polowych" i wymaga interwencji technika.

 

Dlatego wolę zlecić tą operację w regularnych odstępach czasu. Jeśli problemu nie da się rozwiązać, należy go wyeliminować.


  • 0
Vous vous servez là d'une parole sans le sens m'est resté jusqu'à ce jour inconnu.

#37 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5247 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 13:38, 22.11.2018

Czy ja wiem czy przoduje :)
W VIII trzeba ściągać zderzak ?

Użytkownik Wlodar edytował ten post 13:40, 22.11.2018

  • 0
                       

#38 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 13:57, 22.11.2018

Czy przoduje. Zachęcam do wymiany żarówki i oświetlenie w renault ;) dramat..
  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#39 gerappa1

gerappa1
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Piaseczno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:09, 24.01.2020

Panowie

Czy dekielek po obu stronach odkręca się w ta samą stronę?

Czy dekielek ma jakiś zaczep za który się kręci? Czy te zaczep lub sam dekielek można połamać?

 

chodzi o VIII gen benzyna 2.0 . chciałbym wymienić profilaktycznie obie H1 / mijania/  ale jak czytam posty to widzę że bez czteropaka i 2 godzin nie podchodź.

 

 

 

 

 


  • 0

#40 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 10:46, 24.01.2020

W dekielku nie ma się co połamać, jeśli jest uszczelka to może być trudniej go odkręcić. Dodatkowo jest tam chyba miejsce na wkręcenie małego wkręta, aby unieruchomić wszystko, ale nigdy nie widziałem by był tam wkręcony.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#41 gerappa1

gerappa1
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Piaseczno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:04, 25.01.2020

Witam

Dzięki @Statom za pomoc bardzo mi pomogłeś.

A wiec tak najważniejsze info ; dołączam do osób które piszą że da się wymienić żarówkę światła mijania od strony silnika :) na razie zrobiłem to od strony pasożyta czyli z tej łatwiejszej:)

co potrzebne ? żadnych kluczy tylko dłonie - ważne aby nie były jak bochenki no i dobre oświetlenie+telefon.

 

info co się może przydać w tym wątku to: uwagi dla prawej strony

- dobrze jest zdjąć lejek do zbiornika spryskiwacza. trzyma się na spince.

- dekielek lampy ma jedną wpustkę większą od pozostałych na godzinie 2

- płetwa dekielka  jest na godzinie 5 prawidłowo patrząc od strony dekielka

- kabelki zasilające H1 / u mnie były na malutkiej trytce/ co trochę utrudnia wymianę

- lepiej wyjąć żarówkę nie odpinając zasilania / nie zgubimy jej/ i zobaczymy że wypustka żarówki jest na godzinie 2.

- klamerką trzymającą żarówkę dobrze jest poćwiczyć na starej żarówce jak już czujemy że klamerka zeszła załóżmy jaz powrotem bez opadania do tylu - wyrobimy sobie ruch do zapinania.

- dekielek może ciężko się obracać lepiej natłuścić czymś uszczelkę ale bardzo mało.

- dobrze mieć telefon aby kamerką sprawdzać co i jak.

 

ps.

- całość oceniam na <10  minut.....u mnie zeszło więcej do bałem się połamać dekielek a jakiś grejpfrut wcześniej posmarował  uszczelkę sanitarnym silikonem ....

 

 

 

 

 

 

Z drugiej strony czyli od strony kierownika też to możliwe aczkolwiek trzeba odkręcić obudowę filtra.

reszta to samo.

ps . wyrazy potocznie uważane za wulgarne używamy tylko wtedy gdy dekielek wpadnie nam między zderzak i nadkole. Aby go wyjąć trzeba odchylić nadkole /przepis w książce/  lub jak wpadnie głębiej , rozpiąć osłony od spodu pod zderzakiem. Nie ma szans aby ocalały wszystkie spinki , chyba że jesteście tam w ciągu ostatniego półrocza i spinki mają jeszcze sklepową elastyczność :)

 

ps. czasowo to jakieś pól litra na trzech.....z musztardówki.

 

Pozdrawiam


  • 0

#42 a55a5in

a55a5in
  • Klubowicz
  • 11 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:01, 17.12.2023

Czołem!
Dzisiaj podczas wymiany żarówki od strony kierowcy dekiel poleciał na dół w tą zabudowaną szczelinę od strony błotnika.

Gdzie teraz tego szukać? Osłona silnika na dole, czy jednak zdejmować nadkole?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq