Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Wymiana klocków, Accord 2004


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
42 odpowiedzi w tym temacie

#31 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:11, 21.12.2009

malin_f1, takie zostaly zalozone jako oryginaly, Sałi w swoim 2.0 tez zmienial w ASO i dostal tez taki zestaw jak napisalem.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#32 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 18:44, 21.12.2009

kurde kto by przypuszczał że ASO aż tak się szarpie na Juridy :mrgreen: ciekawe co wkładali w fabryce w Japonii...

ja mam tez oryginaly z przodu, i napisane jest na nich akebono honda ;-) , zamiennik boscha tez ma w opisie ze jest do systemu akebono http://www.akebonobrakes.com/

pozdr :mrgreen:
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#33 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:44, 21.12.2009

kurde kto by przypuszczał że ASO aż tak się szarpie na Juridy :mrgreen: ciekawe co wkładali w fabryce w Japonii...
Te juridy to miałeś na własne życzenie włożone czy zostały ci założone jako "orginały" :?:


Malin, w fabryce zakładali na przód najpierw ATE, potem przeszli na Juridy. Z tyłu zakładali Textar'a. W Polsce chyba najczęściej ludzie jak sami zakładali to przód i tył ATE (niezłe i przystępne cenowo). Pamiętaj tylko, że te ATE, które są np. na allegro za sto kilka złotych to nie są te same ATE, które oferuje ASO. Co to znaczy nie te same? Ano klocki na pozór są identyczne, w takim samym pudełku i o takim samym symbolu, ale materiały z których są wykonane znacznie odbiegają jakością od tych nazwijmy je "oryginalnych" czyli tych z ASO. Co za tym idzie? Szybciej się zużywają i szybciej się gotują.
Textary są lepsze, ale do CL7 i CL9 ciężko dostać.
A tak w ogóle to polecam Greeny (spokojnie do seryjnej tarczy). Zmieniłem komplet przód i tył i powiem, że..... wreszcie mam heble w aucie :mrgreen:

#34 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:13, 21.12.2009

wg mnie ATE w ASO i ATE w sklepie to ten sam klocek problem ATE to obecnie kilka fabryk i różnie jakościowo materiały w Niemczech/Słowacji/Czechach itd tu należy doszukiwać się różnic dlatego ogólnie jest opinia że ATE się popsuły zwłaszcza jeżeli chodzi o tarcze które obecnie bardzo często się wichrują
F1

#35 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:23, 21.12.2009

To tak trochę jak z oponami, hmmm...
Informację uzyskałem u zaprzyjaźnionego człowieka z ASO. On powiedział, że te klocki, które oni dostają w ogóle nie trafiają do sprzedaży detalicznej. Mówił, że często ludzie kupują poprostu taniej, ale później narzekają i pytają go czemu np. on im zakładał i przejechali tyle km, a jak kupili sami w sklepie (identyczne) to klocki zjechały się po niespełna połowie tych przejechanych km. Coś w tym jest.
Malin, na pewno jest tak, że te materiały w różnych fabrykach są poprostu inne, lepsze i gorsze.
Zapomniałem dodać, że cena tych klocków w ASO jest "nieco większa", ale to chyba oczywiste :mrgreen:

#36 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 17:54, 29.12.2009

ok, bylem na przegladzie, cena za klocki na dzis (ASO Zielona Gora) wynosi ponad 360zl, montaz 120zl, a z wymiany w swojej sie wycofalem bo sa oki, i zalecenie niemieckiego serwisu aby klocki wymienic bylo na wyrost :lol:

pozdr :mrgreen:
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#37 albundy

albundy
  • Forumowicz
  • 103 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:24, 14.03.2010

u mnie tarcza z przodu jest okolo 3-4 mm zebrana ze tak powiem,normalnie jak tarcza jest w miare nowa jest srebrna,na mojej sa jakies plamy brazowe juz,dodam ze auto hamuje dobrze,przynajmniej tak mi sie wydaje,auto ma 132.000 przebiegu,czy te tarcze kwalifikuja sie juz do wymiany ??
Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna,
ale trochę wymagająca, nie robi fochów
o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata...

#38 16v

16v
  • Forumowicz
  • 131 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:08, 14.03.2010

u mnie tarcza z przodu jest okolo 3-4 mm zebrana ze tak powiem,normalnie jak tarcza jest w miare nowa jest srebrna,na mojej sa jakies plamy brazowe juz,dodam ze auto hamuje dobrze,przynajmniej tak mi sie wydaje,auto ma 132.000 przebiegu,czy te tarcze kwalifikuja sie juz do wymiany ??


Chcesz powiedzieć , że masz 3-4mm. rantu?
Nie wiem jaka jest dopuszczalna minimalana grubość tarczy w Twoim acco , ale wydaje mi się , że podobnie jak w 6gen. więc 23mm , a nominalna tarcza ma 25mm , więc może z niej "zejsć" po milimetrze z każdej strony.
Wiec jeśli masz 3-4mm rantu z jednej i drugiej strony ,to tarcze masz cieniutkie ...

#39 albundy

albundy
  • Forumowicz
  • 103 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:30, 14.03.2010

a w VII gen jaka w ogóle ma byc grubosc nowych tarcz?? 25mm??
Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna,
ale trochę wymagająca, nie robi fochów
o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata...

#40 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:22, 14.03.2010

trzeba zdjąć koło i zmierzyć na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać ja teraz przy 81tyś km mam 23,5 więc teoretycznie jeszcze pół milimetra :mrgreen:
F1

#41 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 17:28, 15.06.2010

pytanko za 100 punktow: czy klocki na tyl byly w kazdej VII takie same, czy sie roznily?

pozdr :mrgreen:
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#42 oiko

oiko
  • Nowy
  • 6 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:59, 15.06.2010

Tourer ma inne. Wszystkie sedany mają takie same bez wzg na silnik.

#43 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 16:03, 16.06.2010

Tourer ma inne

a rocznikowo w tourerach VII cos sie zmienialo czy byly caly czas te same?

pozdr :mrgreen:
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC




IPB Skin By Virteq