Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Problem z instalacją LPG


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:56, 15.04.2009

Witam wszystkich wielbicieli Accorda :lol: !Jestem nowym użytkownikiem więc proszę o wyrozumiałość.
Kilka miesięcy temu założyłem w swoim Accord'zie instalację LPG i od samego początku mam z nią mały lecz uporczywy problem.Mianowicie auto nie jedzie płynnie tylko delikatnie przerywa.Dzieje się tak wtedy gdy np.przyspieszam po czym puszczam nogę z gazu.Najbardziej odczuwalne jest to przy około 2000 obrotów/min.Po wizytach u gazownika nic nie zmieniło sie na lepsze.Za każdym razem gość ustawiał mi mapy(które były rozregulowane)lecz zbyt wiele to nie pomagało.Obecnie jestem z nim umówiony na wymianę wtryskiwaczy na( jak to określił)jedno-omowe.Proszę,doradźcie mi co mam zrobić,bo wydaje mi się że facet nie ma pomysłu na usunięcie usterki.
Podaję model mojego Accorda i instalacji LPG
Accord2.0iLS,
96 kw
1996/1997 rok
Instalacja gazowa:
Reduktor;TOMASETTO
Zawór gazowy:TOMASETTO
Wielozawór:TOMASETTO
Obudowa wielozaworu:STAKO
Zawór tankowania:TOMASETTO
Układ elektroniczny:STAG300
(Dane o instalacji podałem z książki gwarancyjnej)
Kable są w porządku a świece niedawno wymieniałem.
Pozdrawiam

#2 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 11:05, 15.04.2009

Szanowny kolego witamy się w dzile Powitania
co do gazu to nie pomogę bo go nie mam, ale dziwię się że od samego początku masz problem i po kilku miesiącach omawiasz problem na forum. Przede wszystkim trzeba gnębić instalatora, przecież masz gwarancję i niech to instalator spróbuje rozwiązać dolegliwości. No chyba że rozłozył ręce z niemocy :))
Myślę że koledzy posiadający lpg coś poradzą.

#3 suchy

suchy
  • Forumowicz
  • 27 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:53, 15.04.2009

u mnie jak szukali rozwiązania zupełnie innego problemu to w którymś momencie ze złego miejsca pobrali obroty (jakkolwiek by tego nie nazwać prawidłowo)... strasznie szarpał przy przyspieszaniu, tak jakby przerywał dopływ gazu na ułamek sekundy.

#4 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 14:18, 15.04.2009

Pierwsza i podstawowa sprawa-reduktor jakiej mocy bo jak zbyt małej to nie daje rady.Druga sprawa domyślam się,że masz listwę wtryskową typu Valtec(która nie jest najlepsza i nie zbyt wydajna,mało precyzyjna).Masz gwarancję w związku z powyższym tak jak mówiłeś zobacz jak instalka będzie się spisywała po wymianie listwy na 1 Ohm.Załóżmy,że reduktor daje radę,a nie ma poprawy po zmianie listwy,to nie pozostaje nic innego jak kolejna wymiana listwy na firmę typu Matrix HD344(lub Magic Jet).Jeżeli masz możliwość zrobienia fotek i zapodanie ich(wygląd silnika z instalką)to poprosimy gdyż są gazownicy i gazownicy,którzy zakładają gaz i modlą się do ....i mówią powinno być dobrze,a najlepiej co potrafią to inkasować kasę.

#5 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 14:22, 15.04.2009

Powodem szarpania są zbyt wolne wtryskiwacze. Jedyny słuszny wybór to Magicjet.

Obecnie jestem z nim umówiony na wymianę wtryskiwaczy na( jak to określił)jedno-omowe.

czyli żółte valteki, więc to nie pomoże. Problem pozostanie. Wstawiaj wtryskiwacze Magicjet, albo Matrix HD344. Ja bym jeszcze zmienił reduktor Europegas EG200 lub w ostateczności Zavoli Zeta N.

Do zobaczenia na trasie.


#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:34, 15.04.2009

Dziękuje za pomoc, postaram się wkleić parę fotek z listwą wtryskową. Pozdrawiam!

[ Dodano: 2009-04-15, 19:53 ]
Przesyłam kilka fotek mojej instalacji gazowej i proszę o analizę.
http://img12.imagesh.../img1000bos.jpg
http://img12.imagesh...48/img1001p.jpg
http://img12.imagesh...79/img1004n.jpg
http://img12.imagesh...51/img1005k.jpg

#7 radek81

radek81
  • Forumowicz
  • 31 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:40, 15.04.2009

Cześć,

na podstawie tych foto nie wiele można powiedzieć... na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że zbyt długie masz przewody od dysz przy listwie do kolektora. Jak instalator nie radzi sobie z tym ustawieniem szukaj w swojej okolicy bardziej wykwalifikowanego zakładu i jedź niech ocenią co jest do wymiany/zmiany. Jak masz na gwarancji to wracasz po ekspertyzie do instalatora i mówisz co jest nie tak i powinien w ramach gwarancji doprowadzić auto do poprawnej pracy. Na forum firmy AC producenta Staga znajdziesz sporo cennych informacji i między innymi adresy warsztatów być może nie daleko Ciebie:
https://www1.ac.com.pl/autogaz/forum/



.

Pozdrowienia z kresów wschodnich :]
 


#8 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:24, 15.04.2009

Przesyłam kilka fotek mojej instalacji gazowej i proszę o analizę.


ooooo siet :k człowiek chyba się uczył instalacji na Twoim Acco, kurde NIESTARANNIE !!!! - listwa po prostu wisi na przewodach a przewody przy wtryskiwaczach "wyłażą" ze zbyt krótkiej izolacji :shock:

Kolego poczytaj trochę mojej historii tutaj http://www.accordklu...der=asc&start=0
bo mam/miałem identyczną instalację tylko elektronikę Sirocco.

Tak jak piszą koledzy jedź niech zmienia listwę wtryskiwaczy i chociaż centralkę starannie ustawi bo masz dobrą. :ok

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:56, 16.04.2009

Dzięki za opinie!Teraz jestem trochę mądrzejszy i wiem czego mam oczekiwać od kolesia :-o .Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie!

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:07, 16.04.2009

W mojej CC7 mam BLOSa tanio i skutecznie, pali ok 0,8-1.0l mniej niż na normalnym mikserze, Ty masz na wtrysku i mój brat w Civice ma podobny problem na wtrysku okazało się, że listwa była źle dobrana i cewka na wykończeniu.

#11 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:14, 16.04.2009

Za długie i nie równe rurki gumowe z listwy.Nawet gdy wymienią Tobie listwę na żółte Valteki niewiele to da.Zastosuj się do propozycji Pablo See,a kłopoty znikną :!:




IPB Skin By Virteq