Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Spryski reflektorów. V gen. 93'


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:27, 17.02.2012

Mam pytanko. Kupiłem honde tydzień temu, wszystko git zadowolony jestem itp ale dzisiaj pojawił się problem spryskiwaczy reflektorów. Na początku działały normalnie naciskałem guzik i psikały jakieś 2 sekundy ale dziś wciskając guzik nic sie nie dzieje ale ustawiając włącznik lamp na pozycje światła mijania zapsika też jakieś 2 sekundy. Może ja je jakoś niechcący rozprogramowałem albo coś, jest taka opcja? Dodam że spryski oczywiście oryginalne.
  • 0

#2 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 22:30, 17.02.2012

Spryskiwanie reflektorów działa tylko wtedy kiedy załączone są światła mijania.
  • 0

#3 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:31, 17.02.2012

Na początku działały normalnie naciskałem guzik i psikały jakieś 2 sekundy


dziś wciskając guzik nic sie nie dzieje ale ustawiając włącznik lamp na
pozycje światła mijania
zapsika też jakieś 2 sekundy




spryski pewnie działają tylko jak światła są włączone
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#4 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2652 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 23:03, 17.02.2012

wszystko działa prawidłowo tylko jak uzywasz sprysków to szybko ubywa płyn w zbiorniczku spryskiwacza dlatego ograniczyli to do 2 sekund.
  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:40, 18.02.2012

tzn źle się wyraziłem. Chodziło o to że teraz przycisk jest tak jakby pusty,bez żadnej funkcji. I spryskiwacze włączają się czy ja tego chce czy nie chce. I za każdym razem gdy tylko włączę światła one same pryskają bez mojej ingerencji. Przycisk wciskam i wciskam i żadnej reakcji z jego strony nie widać , tak jakby jakiś krasnal wciskał go gdy tylko włączę światłą. Jeżdżę dużo po mieście i tak jak piszecie będe musiał płynu dolewać co tydzień :(
  • 0

#6 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:47, 18.02.2012

przycisk zabezpiecza bezpiecznik nr 5 - sprawdź go

nie wiem, czy powinno psikać na reflektory po włączeniu świateł (nic o tym nie piszą w owner's manual), ale po schemacie widać, że powinno wystarczyć zastąpienie modułu (który wygląda na zwykły przekaźnik z 5-cioma nóżkami) przekaźnikiem załączającym psikanie tylko przyciskiem

Dołączona grafika
  • 0
AK

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:03, 18.02.2012

Dzięki Panowie za opinie :) na szczęście samo się naprawiło. Kto wie może sniegu nawaliło tam gdzie nie trzeba i coś im się pomyliło, jakieś zwarcie albo coś. Narazie nic nie będę z tym poczyniał jak się powtórzy to wtedy trzeba będzie.
A co do fotki od koliberek-ak to mam tam w tej skrzynce bezpieczników kabelek z taką wtyczką małą kwadratową (kolory szarego jak pozostałe) ale nigdzie nie moge jej wpasować. Grzanie szyby,kierunki i dmuchawa wsztstko działa, od czego ona może być? Raczej wątpie że to jakieś gniazdo diagnostyczne bo tylko jeden kabelek z tej wtyki wychodzi.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq