Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Sondy lambda w Accordzie (1.8/2.0/2.3)

VI

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
317 odpowiedzi w tym temacie

#271 Kallau

Kallau
  • Nowy
  • 3 postów
  • SkÄ…d:Tomaszów Maz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:1998
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:00, 19.12.2018

Bezpiecznik wyjety i nadal to samo. Podpinalem inna sonde i pokazuje to samo napiecie.
  • 0

#272 pawelek782

pawelek782
  • Forumowicz
  • 10 postów
  • SkÄ…d:Mazowieckie WLS
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:22, 02.01.2019

Panowie wywala mi błąd 41 czyli grzałka sondy podstawowej. Silnik f20b6 Sonda dodatkowo stoi cały czas napięcie 3.7v. Kiedyś miałem padniete dwie sondy wymieniłem je od tej pory zrobiłem 150 tys na LPG możliwe że znów sonda padła? Symbol sondy DOX-0307. Czy jest taka możliwość że sonda ma przebicie gdzieś? Na masie i sygnalowym jest to samo napięcie 3.7 v.
  • 0

#273 Rajtek2

Rajtek2
  • Forumowicz
  • 74 postów
  • SkÄ…d:GdaÅ„sk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iLS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:liftback
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:48, 17.01.2019

Witam

OdgrzebiÄ™ troszeczkÄ™ temat.

Przeczytałem go całego ,pacjent Accord 1,8B 2001r liftback (CH6) i mam mały dylemat.

Mianowicie sonda NGK OZA501-H17 odpowiada nr OEM 36531PDAE02

natomiast sonda NGK  OZA569-H1 odpowiada nr OEM 365631PDEE02, który wedÅ‚ug VIN na Japart.ru wÅ‚aÅ›nie jest u mnie .

Napisane jest że zamiennik ma być do tego silnika OZA501-H17 który de facto nie odpowiada nr OEM

Pytanie to w końcu jaką mam kupić (zeby to kosztowało 100zł nie było by problemu ,ale kosztuje pare 100 wiecej )

Czy OZA501-H17 czy OZA569-H1.

Proszę o poradę lub tych co montowali właśnie tę albo tą drugą do silnika 1.8B


  • 1

#274 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • SkÄ…d:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 16:39, 17.01.2019

Witam
OdgrzebiÄ™ troszeczkÄ™ temat.
Przeczytałem go całego ,pacjent Accord 1,8B 2001r liftback (CH6) i mam mały dylemat.
Mianowicie sonda NGK OZA501-H17 odpowiada nr OEM 36531PDAE02
natomiast sonda NGK  OZA569-H1 odpowiada nr OEM 365631PDEE02, który wedÅ‚ug VIN na Japart.ru wÅ‚aÅ›nie jest u mnie .
Napisane jest że zamiennik ma być do tego silnika OZA501-H17 który de facto nie odpowiada nr OEM
Pytanie to w końcu jaką mam kupić (zeby to kosztowało 100zł nie było by problemu ,ale kosztuje pare 100 wiecej )
Czy OZA501-H17 czy OZA569-H1.
Proszę o poradę lub tych co montowali właśnie tę albo tą drugą do silnika 1.8B

Kup tÄ…
https://allegro.pl/o...4-e4-5825928133
https://allegro.pl/n...6914035319.html

No chyba, że chcesz dopłacać parę stów za wtyczkę. Pod pierwszym linkiem nie patrz na foto bo jest nieprawidłowe. To sonda uniwersalna, bez wtyczki. 450 zł zostaje w kieszeni.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#275 Rajtek2

Rajtek2
  • Forumowicz
  • 74 postów
  • SkÄ…d:GdaÅ„sk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iLS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:liftback
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:45, 17.01.2019

Kup tÄ…
https://allegro.pl/o...4-e4-5825928133
https://allegro.pl/n...6914035319.html

No chyba, że chcesz dopłacać parę stów za wtyczkę. Pod pierwszym linkiem nie patrz na foto bo jest nieprawidłowe. To sonda uniwersalna, bez wtyczki. 450 zł zostaje w kieszeni.

Wolałbym mieć już z wtyczką

Na Ebay są te sondy o których pisałem w cenie max 300zł z pzresyłką cłem itp pierdołami. Dlatego pytałem która z tych dwóch bedzie pasowała na 100%. Dlatego odgrzałem temat. Temat troszeczke pieklący ,ponieważ teraz jeżdże na nie czynnej sondzie :-).


  • 0

#276 Rajtek2

Rajtek2
  • Forumowicz
  • 74 postów
  • SkÄ…d:GdaÅ„sk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iLS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:liftback
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:37, 17.01.2019

Czy ktoś może pomóc rozwiązać ten dylemat?

Tak jak pisałem wolę aby sonda miała już wtyczkę ,była dedykowana do tego silnika


  • 0

#277 gons

gons
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • SkÄ…d:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Executive+
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 49
Super

Napisano 23:07, 19.01.2019

II to ma być forum miłośników Hondy Accord :-( człowiek pyta się grzecznie i odpowiedzi nie otrzymuje. aż szkoda słów . Na pewno w Gdańsku wszystkim miłośników Accorda będę odradzał to forum

co tu dużo pisać? :D odpowiedzi już w tym temacie padły, więc nikt więcej nic nie dopisuje ;) na pierwszej stronie są podane zamienniki pierwszej sondy dla 1.8, te które Ty u góry podałeś ;)

obydwie będą działały, ale ich cena jest wyciągnięta z kapelusza i jak już masz zamiar wydać pieniądze na sondę z wtyczką, to kontaktuj się z ASO ;) cena OEM sondy jest w okolicach 600 zł, sonda pomocnicza około 500 zł.

jako, że to auto ma już najlepsze lata za sobÄ…, to ja też siÄ™ doÅ‚Ä…czam do wypowiedzi innych i zalecaÅ‚ bym Ci kupno zamiennika bez wtyczki :D każdy elektryk hobbysta przeÅ‚oży Ci tÄ… wtyczkÄ™ za browara, jak samemu nie chcesz siÄ™ tego dotykać ;) nawet jak kupisz tÄ… sondÄ™ z eBay'a za 300 zÅ‚, to i tak poÅ‚owÄ™ tej ceny bÄ™dziesz w plecy (już nie mówiÄ™ o gwarancji przy takiej transakcji :D ). jak bym mieszkaÅ‚ w Twojej okolicy, to sam bym Ci tÄ… sondÄ™ ogarnÄ…Å‚ (góra 20 minut z wczoÅ‚ganiem siÄ™ pod auto  :diabelgrin: ). zrobisz jak zechcesz, a forum siÄ™ nie czepiaj, bo niewielu posiadaczy VI gen'ów ma czas tu zaglÄ…dać, a te osoby co z VI przesiadÅ‚y siÄ™ do nowszych aut, swoje już napisaÅ‚y i nie widzÄ… sensu waÅ‚kować popularnych tematów w kółko sto razy :D (co jest raczej oczywiste ;) ). sam czÄ™sto przeglÄ…dam tematy VI gen, bo takiego posiadam i inne generacje na ten czas w sumie mnie nie interesujÄ…  :zoltek:


pytanie - z jakiego powodu chcesz tą sondę wymienić i w jaki sposób sprawdziłeś, że sonda wymaga wymiany? :> te sondy nie padają od tak, bo im się życie znudziło i jeżeli nie wiesz z jakiego powodu 'padła', to nowa sonda też za długo nie pochodzi, jeśli problem nie został wyeliminowany.


  • 0

#278 Rajtek2

Rajtek2
  • Forumowicz
  • 74 postów
  • SkÄ…d:GdaÅ„sk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iLS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:liftback
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:42, 20.01.2019

co tu dużo pisać? :D odpowiedzi już w tym temacie padły, więc nikt więcej nic nie dopisuje ;) na pierwszej stronie są podane zamienniki pierwszej sondy dla 1.8, te które Ty u góry podałeś ;)

obydwie będą działały, ale ich cena jest wyciągnięta z kapelusza i jak już masz zamiar wydać pieniądze na sondę z wtyczką, to kontaktuj się z ASO ;) cena OEM sondy jest w okolicach 600 zł, sonda pomocnicza około 500 zł.

jako, że to auto ma już najlepsze lata za sobÄ…, to ja też siÄ™ doÅ‚Ä…czam do wypowiedzi innych i zalecaÅ‚ bym Ci kupno zamiennika bez wtyczki :D każdy elektryk hobbysta przeÅ‚oży Ci tÄ… wtyczkÄ™ za browara, jak samemu nie chcesz siÄ™ tego dotykać ;) nawet jak kupisz tÄ… sondÄ™ z eBay'a za 300 zÅ‚, to i tak poÅ‚owÄ™ tej ceny bÄ™dziesz w plecy (już nie mówiÄ™ o gwarancji przy takiej transakcji :D ). jak bym mieszkaÅ‚ w Twojej okolicy, to sam bym Ci tÄ… sondÄ™ ogarnÄ…Å‚ (góra 20 minut z wczoÅ‚ganiem siÄ™ pod auto  :diabelgrin: ). zrobisz jak zechcesz, a forum siÄ™ nie czepiaj, bo niewielu posiadaczy VI gen'ów ma czas tu zaglÄ…dać, a te osoby co z VI przesiadÅ‚y siÄ™ do nowszych aut, swoje już napisaÅ‚y i nie widzÄ… sensu waÅ‚kować popularnych tematów w kółko sto razy :D (co jest raczej oczywiste ;) ). sam czÄ™sto przeglÄ…dam tematy VI gen, bo takiego posiadam i inne generacje na ten czas w sumie mnie nie interesujÄ…  :zoltek:


pytanie - z jakiego powodu chcesz tą sondę wymienić i w jaki sposób sprawdziłeś, że sonda wymaga wymiany? :> te sondy nie padają od tak, bo im się życie znudziło i jeżeli nie wiesz z jakiego powodu 'padła', to nowa sonda też za długo nie pochodzi, jeśli problem nie został wyeliminowany.

Sond dlatego do wymiany że upierdzielił się kabelek przy samej sondzie i nic z tym nie można zrobić.nie ma ani kawałka kabelka żeby zesztukować :-).

Co do OEMu to w ASO zaśpiewali 1100zł w Gdańsku :-).

Co do mojego pytania o te sondy -na forum piszą że taka a wedle nr OEM powinna byc inna,obydwie dedykowane do Hondy. Czy obydwie bedą działały?

Wiem  że ludzie  majÄ… nowsze auta,ja także mam innÄ… hondÄ™ VII 2.4 B. A ta VI jest do pracy.

Co do EBaya to gwarancja zakupu jest zwrot można dokonac do 30dni ,to przecież jest jak allegro.A co do gwarancji to u nas jak kupiÄ™ i zamontuje to praktycznie już po gwarancji,bo  w razie jakiejÅ› awarii powiedzÄ… że żle użytkowana :-).

WiÄ™c jeszcze raz -czy jak kupiÄ™  obojÄ™tnie jakÄ… sondÄ™ (z tych co podaÅ‚em w temacie ) bedÄ… współpracować z tym silnikiem?

A co do forum -to w chwili emocji negatywnych napisałem to co napisałem.Wcale tego nie chciałem pisać ale jakoś tak wyszło :-)


  • 0

#279 gons

gons
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • SkÄ…d:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Executive+
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 49
Super

Napisano 15:18, 20.01.2019

jak kupisz NTK OZA501-H17, to bÄ™dzie dziaÅ‚aÅ‚a, bo byÅ‚y takie tutaj testowane. OZA569-H1 w katalogach może i pasuje, ale wiadomo, że katalogi w tej generacji pozostawiajÄ… wiele do życzenia i prawdopodobnie bez przerabiania wtyczki ta sonda nie ruszy, albo po podÅ‚Ä…czeniu zostanie uszkodzona (gdzieÅ› widziaÅ‚em info, że przy automatach może ona zadziaÅ‚ać). jak Ci siÄ™ nie spieszy, to zawsze możesz napisać do importerów, czy nie mieli by taniej OEM'a (HaParts, Jarusnet ... ). Ja w tamtym roku kupiÅ‚em uniwersalnÄ… OZA 624-E4, przeÅ‚ożyÅ‚em wtyczkÄ™ bez specjalnych narzÄ™dzi i dziaÅ‚a jak oryginaÅ‚  :zoltek: zaoszczÄ™dzone pieniÄ…dze można wykorzystać na Å‚atanie Å›ciany grodziowej, regeneracje maglownicy, czy innych dupereli, które nie majÄ… zamienników, czy zestawów naprawczych :D wydawanie ponad 500 zÅ‚ (czy nawet 300 zÅ‚) na sondÄ™, która jest warta 120 zÅ‚ max, jest totalnie bez sensu (że co, niby wtyczka kosztuje 400 zÅ‚?  :diabelgrin: ). ba, jak ktoÅ› ma dostÄ™p do kanaÅ‚u, to może nawet te wtyczki hondowskie wypierniczyć i wstawić jakieÅ› uniwersalne i też bÄ™dzie to dziaÅ‚aÅ‚o  :diabelgrin: ale co kto robi ze swoimi pieniÄ™dzmi, to już jego sprawa ;) 


  • 1

#280 Rajtek2

Rajtek2
  • Forumowicz
  • 74 postów
  • SkÄ…d:GdaÅ„sk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iLS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:liftback
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:40, 20.01.2019

I właśnie o taką odpowiedż mi chodziło :-)

Jutro podjadÄ™ do kumpla elektryka i spytam  czy przeÅ‚ozy mi wtyczkkÄ™.

Dzieki za  za informacjÄ™ :-)


  • 0

#281 Draq

Draq
  • Nowy
  • 3 postów
  • SkÄ…d:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:31, 28.01.2019

Przeczytałem chyba cały temat i do końca nie jestem pewien co do sondy w katalizatorze. Ktoś mi zajumal kat z sonda i nie wiem którą to ma być. Czy możecie mi podać kod ewentualnie namiar na sondę pomocnicza (ta w katalizatorze). Pacjent to Accord VI 1.8 polift

Użytkownik Draq edytował ten post 10:34, 28.01.2019

  • 0

#282 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8876 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 21:45, 28.01.2019

http://japancars.ru/...&nplblk=B__0200

 

nr 21


  • 0

#283 pracownik

pracownik
  • Nowy
  • 12 postów
  • SkÄ…d:MaÅ‚opolska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:.
  • KM:130
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:53, 11.02.2019

https://www.iparts.p...266-355143.html

 

W/w sonda jest oryginalnÄ… dla F18B2 manual, 1.8 99' 136km?


  • 0

#284 NoX

NoX
  • Klubowicz
  • 17 postów
  • SkÄ…d:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:13, 04.03.2019

Cześć!  przepraszam jeÅ›li pytanie już byÅ‚o ale nie zrozumiaÅ‚em dokÅ‚adnie która to sonda.

 

Mam takie błędy:

 

P0141: O2 Sensor Heater Circuit (Bank 1 Sensor 2)
P1166: [Honda] Primary HO2S (No. 1) Heater System Electrical
[Seat/Audi/Volkswagen] Bank1, Long Term Fuel Trim, Range 2 Rich Limit Exceeded
P1167: [Honda] Primary HO2S (No. 1) Heater System
 
 
Po kasowaniu bÅ‚Ä™dów    P1166 i P1167 od razu pojawiajÄ… siÄ™ na nowo, natomiast  p0141 już siÄ™ nie pojawia.
 
Rozumiem że to wymiana sondy nr. 1 ?  ta co z przodu.
 
Silnik VI 2.0 benz. f20b6  2000r. manual

  • 0
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...o-miłości/'>CL7by NoX</a></p>

#285 Arsonnn

Arsonnn
  • Nowy
  • 10 postów
  • SkÄ…d:Chrzanów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:CE7
  • KM:115
  • Paliwo:PB
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:17, 29.04.2019

Witam czy sonda od 2.0 pasuje do 1.8 bo mam takową podpialem i dalej mam błąd 41 i nie wiem co uczynic. Na kostce od wiazki silnika na kablach dwóch carnych pokazuje sie napiecie 13v jak by ktos pytal
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq