Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

wyciaganie dekielka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bogas

Bogas
  • Forumowicz
  • 96 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:MiX
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:28, 12.02.2012

Panowie wiem ze to moze wydawac sie smieszne ale mam takie pytanie czy macie jakies specjalne sposoby na wyciaganie takich dekielkow z felgi. Zakupilem takie cus na lato i boje sie ze pozniej przy zdejmowaniu cos polamie bo cholerstwo strasznie mocno tam siedzi.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us
  • 0

#2 Duszek

Duszek

    Duszek

  • Forumowicz
  • 895 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Diabelska
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan - CG8
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 16:31, 12.02.2012

Wybij od wewnętrznej strony felgi.
  • 0

#3 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 17:08, 12.02.2012

Wybij od wewnętrznej strony felgi.

Pokaż jak to się robi przy kołach założonych na aucie.

Na fotce widać miejsce na włożenie śrubokręta.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#4 prelud

prelud
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:POLSKA
  • Silnik:2,4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:09, 12.02.2012

Wybij od wewnętrznej strony felgi.


a jak kolega wyobraza sobie sciagniecie dekielka,jak felga bedzie przykrecona do piasty?koledze chodzi o sposob sciagniecia dekielka bez jakiegokolwiek uszkodzenia gdy felga jest na aucie ;-) Z tego co sie orientuje jest taki przyrzad (klucz) do sciagania takich dekielkow,ale nie wiem czy pod dany model felg czy jest to uniwersalne
  • 0
Honda The Power of Dreams

#5 Bogas

Bogas
  • Forumowicz
  • 96 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:MiX
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 17:21, 12.02.2012

dokladnie przy zalozonej feldze bedzie troche ciezko od srodka :-P co do srubokreta to wlasnie probowalem dzisiaj odgina sie kawalek ale nie wyskakuje a nie chce cisnac dalej bo mi strach nie pozwala :-?
  • 0

#6 Duszek

Duszek

    Duszek

  • Forumowicz
  • 895 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Diabelska
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan - CG8
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 17:26, 12.02.2012

Ja nie rozumiem w czym problem. Na zdjęciu widzę felgę na dywanie a nie na piaście, a nawet jeśli to co za problem ? .... nie za wielki śrubokręt i jedziemy z koksem. Widać gdzie go trzeba wsadzić.

[ Dodano: 2012-02-12, 17:27 ]

dokladnie przy zalozonej feldze bedzie troche ciezko od srodka :-P co do srubokreta to wlasnie probowalem dzisiaj odgina sie kawalek ale nie wyskakuje a nie chce cisnac dalej bo mi strach nie pozwala :-?


Pomagaj sobie jakimś mniejszym śrubokrętem i przesuwaj go wzdłuż szczeliny która będzie powstawała i przede wszystkim nie bój się .... ta szczelina po to jest.
  • 0

#7 Gelski

Gelski
  • Forumowicz
  • 453 postów
  • Skąd:Świdnik
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 18:44, 12.02.2012

dokładnie tak jak Ci koledzy pisza, nie bój sie, włóz w ta szczeline srubokret i podważaj, w koncu dekielek wyskoczy, producent przeciez przewidzial takie sciaganie tego elementu wiec nic nie powinno sie połamac tylko po prostu mocno siedzi bys nie zgubił na polskich drogach ;-) powodzenia
ps. ładne fele, mozna wiedziec ile taka przyjemnosc?
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła

#8 Bogas

Bogas
  • Forumowicz
  • 96 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:MiX
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:32, 12.02.2012

[quote name="Duszek"]Ja nie rozumiem w czym problem. Na zdjęciu widzę felgę na dywanie a nie na piaście, a nawet jeśli to co za problem ? .... nie za wielki śrubokręt i jedziemy z koksem. Widać gdzie go trzeba wsadzić.


Problemu jeszcze nie ma po prostu ja juz sie zastanawiam jak to bedzie przy sciaganiu, wiecie jak cos nowe to czlowiek na wszystko uwaza.

Dzieki za rady, a felgi za 8 stowek bo to malenstwa "15" ale od czegos trzeba zaczac :-P
  • 0

#9 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2651 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 20:45, 12.02.2012

mam takie same tylko 16 i srebrne, to najpierw włóż cienki śrubokręt w ten mały otworek, podważ dekielek tak żeby grubszy śrubokret obok wszedł i tym grubszym (własciwie to jak najwiekszy ten śrubokręt, ja mam taki ze 30cm taki gruby to idealnie sie nadaje) wepchnij najgłębiej jak sie da i rób dzwignie i przesuwaj go wokoło dekielka i w koncu wyjdzie lub wyskoczy, nie powinienes polamac bo juz ze 100 razy wyjmowalem i nic sie nie stało. tylko przy wkładaniu wchodzi tylko w jednej pozycji bo z drugiej strony taki ząbek jest, zebyś w złej pozycji na siłe nie pchał bo uszkodzisz ten zabek i pilnuj na serwisie opon bo przewaznie twego nie wiedza tylko na siłe pchaja.
  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq