Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Kamera samochodowa

all_gen rejestrator kamera kamera samochodowa VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
996 odpowiedzi w tym temacie

#706 Jacko

Jacko
  • Forumowicz
  • 351 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:59, 05.02.2017

Nice. U mnie żeby kabelki były niewidoczne, zamontowałem dodatkowe podwójne gniazdo zapaliczki w schowku przed fotelem pasażera. Kabelek od kamerki puściłem górą, a potem do schowka pod uszczelka w drzwiach. Tylko kawałek jest widoczny.

Drugie gniazdo zasila nawigację, kable nie widać.


  • 0

#707 Sampro

Sampro
  • Nowy
  • 13 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive+Nav
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:41, 05.02.2017

Nice. U mnie żeby kabelki były niewidoczne, zamontowałem dodatkowe podwójne gniazdo zapaliczki w schowku przed fotelem pasażera. Kabelek od kamerki puściłem górą, a potem do schowka pod uszczelka w drzwiach. Tylko kawałek jest widoczny.

Drugie gniazdo zasila nawigację, kable nie widać.

To też ciekawy pomysł... Wiem, że można też puścić kabel przy szybie i słupku, niektóre kamerki nawet mają takie klipsy, żeby przymocować kabel przy maskownicy słupka, ale mam jakieś wewnętrzne obawy, że skoro na słupku jest poduszka/kurtyna (chyba..??), to wolę w żaden sposób nie ingerować w jej przestrzeń. Przyjąłem założenie, że najlepiej będzie całość instalacji zamknąć w jednym miejscu, bez rozprowadzania elektryki. Choć nie twierdzę, że to jedyne słuszne rozwiązanie... :)

 

Do kamerki Mio można kupić filtr polaryzacyjny, więc też go kupiłem i ciekaw jestem porównania nagrań - może dzisiaj je zgram i wrzucę na YT :)


  • 0

#708 Jacko

Jacko
  • Forumowicz
  • 351 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:49, 05.02.2017

Wiem, że można też puścić kabel przy szybie i słupku, niektóre kamerki nawet mają takie klipsy, żeby przymocować kabel przy maskownicy słupka, ale mam jakieś wewnętrzne obawy, że skoro na słupku jest poduszka/kurtyna (chyba.. ??), to wolę w żaden sposób nie ingerować w jej przestrzeń.

 

 

Dlatego też nie tykałem tapicerki na słupku.

Daj znać jak działa Mio, też się czaiłem na któryś z ich produktów, ale pewne opinie mnie zniechęciły i finalnie jako pierwszą kamere kupiłem budżetowego Blaupunkta.


  • 0

#709 KamilBe

KamilBe
  • Nowy
  • 15 postów
  • Skąd:Toruń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:34, 05.02.2017

Kombinował ktoś z zasilaniem "na stałe"?. Tak żeby wykorzystać funkcję trybu parkingowego? Bo kamerka działa po przekręceniu kluczyka, a gdyby ktoś się kręcił koło auta nocą gdy śpimy??


  • 0

#710 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:01, 06.02.2017

to po tygodniu nie odpalimy auta ;-)


  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#711 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 19:14, 06.02.2017

To też ciekawy pomysł... Wiem, że można też puścić kabel przy szybie i słupku, niektóre kamerki nawet mają takie klipsy, żeby przymocować kabel przy maskownicy słupka, ale mam jakieś wewnętrzne obawy, że skoro na słupku jest poduszka/kurtyna (chyba.. ??), to wolę w żaden sposób nie ingerować w jej przestrzeń. Przyjąłem założenie, że najlepiej będzie całość instalacji zamknąć w jednym miejscu, bez rozprowadzania elektryki. Choć nie twierdzę, że to jedyne słuszne rozwiązanie... :)

 

Słuszne podejście - przewody można puścić słupkiem ale pod maskownicą i nie kolidując z kurtyną, tak jak idą lewym słupkiem przewody do lusterka, oświetlenia sufitowego itp. Prowadzenie przewodów po maskownicy może się źle skończyć w razie zadziałania kurtyny.


  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#712 KamilBe

KamilBe
  • Nowy
  • 15 postów
  • Skąd:Toruń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:48, 06.02.2017

to po tygodniu nie odpalimy auta ;-)

 

 
 
 
 
Miałem na myśli raczej takie rozwiązanie, które nie rozładowywałoby aku. Zamówiłem takie coś, http://www.blackvue-..._product_id=179
 
W Polsce jest 50 zł drożej, ale nie o to chodzi. Można ustawić nawet ile godzin ma nagrywać ( puszczać prąd do kamerki) i posiada zabezpieczenie przed rozładowaniem.

  • 0

#713 clipper

clipper
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Bray/Olsztyn
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:.
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:03, 09.02.2017

Ostatnio również zamontowałem kamerę. Mój wybór to VIOFO A119. Niewielka kamera o przyzwoitych parametrach. Do zasilania użyłem takiego adaptera  http://www.wideoreje...sb-do-samochodu. Zasilanie z gniazdas zapalniczki w podłokietniku. Żeby uniknąć cięcia kabli kupiłem takie oto cudo: http://allegro.pl/by...5674097915.html. Montaż bajecznie prosty. Wyciągamy bezpiecznik z gniazda, montujemy przejściówkę, wkładamy bezpiecznik oryginalny i dodatkowy do naszego urządzenia. Przewód zasilający puszczony słupkiem. Nie potrzebuję trybu parkingowego więc kamera działa tylko po przekęceniu kluczyka.

12d1c81b0dbd525fm.jpg  4c08b522b6a50e6dm.jpg


  • 0

#714 Daniel.1

Daniel.1
  • Forumowicz
  • 23 postów
  • Skąd:Przemyśl
  • Silnik:2,0
  • Wersja:ES
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:23, 19.02.2017

Cześć!
Pochwalę się swoją konstrukcją w temacie kamerki. Od jakiegoś czasu zbierałem się, żeby założyć DVR, ale denerwowała mnie kwestia kabelka, który zwisa z szyby i blokuje zapalniczkę, nie chciałem też każdorazowo demontować kamerki, tylko kupić coś małego, co zamontuję na stałe. Myślałem, czytałem forum i wymyśliłem - zasilanie zrobiłem z lusterka, a kamerkę kupiłem niedużą, żeby się ładnie przy lusterku zmieściła. Poniżej fotki:
 
Kupiłem na allego przetwornicę 12V, która z jeden strony ma dwa kabelki (+ i - ), a z drugiej jeden przewód zakończony micro-usb.
5401e0bd89e14349m.jpg 24195948b7787163m.jpg
Do lusterka dochodzą trzy przewody - plus, minus i przewód od biegu wstecznego (na wstecznym wyłącza się ściemnienie lusterka). Ten ostatni jest wyraźnie cieńszy, więc łatwo odróżnić. Plus i minus rozpoznałem miernikiem napięcia. Naciąłem izolację tych przewodów i wpiąłem tam przetwornicę mocując całość trytytkami do stopki lusterka - bardzo mocno się trzyma.
 
Kamerkę kupiłem MiVue 508 - długo myślałem o wyborze i w końcu padło na Mio. Niestety oryginalna stopka jest tylko na przyssawkę, więc nie mogłem jej przymocować przy samej stopce lusterka, bo tam są naklejone fabryczne kropki, które mają przyciemnić ten fragment szyby (chyba...). Dodatkowo jest ona długa, więc całość zajmuje sporo miejsca. Kupiłem więc inne mocowanie, które ma pasującą do mivue końcówkę, a od strony szyby ma przylepiec 3M. Po zamontowaniu kamerka nie przesłania widoczności kierowcy.
d19983a95d21a174m.jpg 469b77f2a089e90cm.jpg c54093f81b9a9fe9m.jpg
 
Jedyny mankament to fakt, że końcówka kabla jest prostopadła do kamerki, więc przewód mocno odstaje. Kabel oryginalny (z wejściem do zapalniczki) ma taką fajną końcówkę pod kątem 90 stopni, przez co kabel nie odstaje tak bardzo. Może w przypływie majsterkowania utnę kabel oryginalny i zamocuje go do mojej konstrukcji.
 
Wkrótce zamieszczę filmiki z testów kamerki...

Kiedy bedzie jakis filmik? :)
  • 0

#715 wiran

wiran
  • Forumowicz
  • 194 postów
  • Skąd:Opole
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 18:33, 10.04.2017

http://www.wideoreje...odowe-do-300-zl

G1wc viofo to podróba? Zastaawiam się którą wybrać bo są dwie.


  • 0

#716 sky83

sky83
  • Forumowicz
  • 802 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:CM1 Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 21:17, 11.04.2017

Mam G1WH Viofo i spisuje się OK. Jakość nagrań bardzo dobra jak na kamerę za 250 zł.


  • 0

#717 Sampro

Sampro
  • Nowy
  • 13 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive+Nav
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:56, 04.05.2017

Kiedy bedzie jakis filmik? :)

 

Wreszcie obiecana porcja filmików. Miałem pewien problem z ich wrzuceniem, bo zgrane z kamerki odtwarzają się bez problemu w Windows Media Player itp., ale żeby je skrócić i wyciszyć chciałem użyć Windows Movie Maker lub Movie Maker (dla WIndows 10), a tam się nie chciały załadować. Musiałem przekonwertować je na .avi i dopiero wrzucić do Maker'a. Nie wiem, czy na tych wszystkich operacjach nie straciły na jakości :/ Uprzedzam też pytania o datę na filmikach - dopiero w pewnym momencie ogarnąłem, że trzeba ustawić datę  - w  dobie internetu wydawało mi się, że data wszędzie sama się ustawia... ;)

 

Kamerka MiVue508 'saute' w nocy i w dzień:

https://youtu.be/0DAQr5Bdnls

https://youtu.be/I2fVMn5APgc

 

Oraz z akcesoryjną soczewką polaryzacyjną w nocy i w dzień:

https://youtu.be/Zd5bYJZw3WU

https://youtu.be/hqjmWkkQ7S0

 

Jakość nie powala na kolana (szczególnie na tych nagraniach), ale kamerka spełnia swoją rolę - prostej czarnej skrzynki ze średniej półki bez fajerwerków (bez gps itp.). Mocowanie sprawdza się świetnie, zwłaszcza z przejściówką 90st., która powoduje, że kabel nie odstaje od kamerki (na zamieszczonych przeze mnie zdjęciach widać jeszcze odstający w bok kabel).


  • 0

#718 Sampro

Sampro
  • Nowy
  • 13 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive+Nav
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:27, 07.05.2017

Plus z lusterka jest tylko po stacyjce, czy kamera może działać bez włączonego zapłonu ?

Tylko po stacyjce, po wyjęciu klucza zasilenie się kończy i kamerka się wyłącza.


  • 0

#719 KrzysiekBass

KrzysiekBass
  • Forumowicz
  • 1 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:26, 08.05.2017

W panelu oświetlenia powinien być permanentnie dostępny plus 12V do oświetlenia wnętrza?


  • 0

#720 emil6

emil6
  • Forumowicz
  • 413 postów
  • Skąd:Jędrzejów, Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive + Type S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 19:03, 29.06.2017

posiada ktoś taką kamerke? 

Media Tech 4060

 

146b6d0c6aa888c8.jpg


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen, rejestrator, kamera, kamera samochodowa, VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq