Skocz do zawartości

30.10 kończy się termin wpłat zaliczek na zlot !

Zdjęcie

Kamera samochodowa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
509 odpowiedzi w tym temacie

#31 Zatoichi

Zatoichi
  • Forumowicz
  • 285 postów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:15, 04.07.2012

Pokaż jak zamontowałeś.

W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nielogiczne działanie
ex-wife: AccoVII 2.4 exe, AccoVIII 2.4 TypeS AT

#32 rmazurek

rmazurek
  • Forumowicz
  • 84 postów
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Premium
  • KM:237
  • Paliwo:ON
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Neutralna

Napisano 22:05, 05.07.2012

Filmik nagrany okolo 9:30 - robiło się już ciemno a mimo to filmik wyglada jakby byl nagrany w dzień.

http://youtu.be/lVODmC_iIsI

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Z punktu widzenia kierowcy kamera jest niewidoczna. Z zewnatrz jest dość widoczna, zastanawiam się nad przesunięciem jej tak aby taśma mocująca byla idealnie pod uchwytem lusterka - może wtedy bedzie to lepiej wyglądało...

#33 Lechutek

Lechutek
  • Klubowicz
  • 248 postów
  • Silnik:2,0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:19, 07.07.2012

dobre :-D wygląda jak nieoznakowany "miśkowóz" ;-) ostatnio jechałem z zamontowaną gopro na masce po prawej stronie na przyssawkę przed szybą i też ludki na drodze nie wiedzieli co jest grane :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#34 calzone

calzone
  • Moderator
  • 1503 postów
Neutralna

Napisano 08:21, 09.08.2012

Kawałek nagrania z F500LHD. Chyba zainwestuję w filtr polaryzacyjny :idea:

"In God we trust; all others must bring data"

#35 rav1984

rav1984
  • Forumowicz
  • 172 postów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Neutralna

Napisano 10:30, 04.09.2012

Po ostatnich przygodach doszedłem do wniosku, że takie urządzenie by mi się przydało. Powiedzcie mi, Panowie, czy w sytuacji, gdzie facet przed Wami wrzuca wsteczny i uderza o Accorda a przy policji się wykręca, że nic takiego nie miało miejsca i że to Wasza wina, bo nie zachowaliście bezpiecznej odległości, to czy nagranie z takiej kamery może być dowodem na to, że koleś składa fałszywe zeznania i to jest jego wina?

#36 ZbyszekS

ZbyszekS
  • Klubowicz
  • 152 postów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Neutralna

Napisano 12:33, 04.09.2012

"Jak pokazuje praktyka sądowa, filmy nakręcone telefonami komórkowymi mogą być kluczowymi dowodami prowadzącymi do ukarania sprawców przestępstw lub wykroczeń.

W ostatnich miesiącach na tego typu dowodach opierało się wiele postępowań w sprawie występków popełnianych w szkołach, aktów wandalizmu czy zdarzeń drogowych.
– Jeżeli ktoś rejestruje sytuacje, kiedy pojazd przejeżdża przez skrzyżowanie na czerwonym świetle czy też wymusza pierwszeństwo, to takie nagranie może być dowodem w sprawie – tłumaczy dr Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego Policji.

– Jeżeli taki dowód się pojawi, sąd nie może go zlekceważyć i musi ocenić jego wiarygodność. Nie ma przeszkód, żeby był to jedyny dowód przesądzający ostatecznie o winie sprawcy – mówi dr Ryszard Kuciński, były prokurator i radca prawny z Warszawy.

Podinspektor Leszek Jankowski z Biura Ruchu Drogowego KGP potwierdza, że w dobie telefonów komórkowych z aparatami fotograficznymi coraz częściej obywatele dokumentują nimi np. istotne ślady czy uszkodzenia pojazdów z miejsc zdarzeń drogowych.

– Tego rodzaju załączniki są zazwyczaj dołączane do materiałów postępowania wyjaśniającego. Zdarzają się również osoby, które dokumentują nieprawidłowe zachowania przy użyciu aparatów fotograficznych (np. nieprawidłowe parkowanie pojazdów). Policja, mając informację o uzasadnionym podejrzeniu popełnieniu wykroczenia, jest zobowiązana przeprowadzić postępowanie wyjaśniające. Niezbędne jest ustalenie, kto, kiedy, gdzie i w jakich okolicznościach popełnił wykroczenie widoczne na zdjęciu – wyjaśnia podinspektor Jankowski.

Wartość dowodu elektronicznego dla rozstrzygnięcia sprawy ocenia każdorazowo sąd. Kieruje się on zasadą swobodnej oceny dowodów, a co za tym idzie może, ale nie musi uwzględnić tego rodzaju dowodu. W większości przypadków załączone przez uczestników zdjęcia czy materiał filmowy stanowią materiał pomocniczy, który zazwyczaj jest poparty dowodami w postaci zeznań świadków."

Źródło: Gazeta Prawna - Artykuł z dnia: 2009-08-07
Pozdrawiam, Zbyszek

#37 rav1984

rav1984
  • Forumowicz
  • 172 postów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
Neutralna

Napisano 12:41, 04.09.2012

Dzięki wielkie za tę informację. Na szczęście w moim przypadku skończyło się wszystko dobrze. Facet wysiadł, od razu przeprosił i powiedział, że to jego wina. Ale ta sytuacja mogła się dla mnie skończyć o wiele gorzej. Jak tylko zleceniodawcy zapłacą mi zaległe faktury to zainwestuje w taką kamerkę., nawet gdyby miała okazać się niepotrzebna. Choć z tym może być różnie gdyż mam "szczęście" w trafianiu na "pechowców", a auta którymi jeżdżę maja osobliwą właściwość przyciągania innych pojazdów, w tym TIRów.

#38 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:05, 24.09.2012

a ja z innej beczki chciałbym spytać czy te kamerki mają zasilanie tylko z akumulatora czy też również bateryjne (jesli tak to na ile starcza bateria)
pozdrawiam

#39 train

train
  • Forumowicz
  • 220 postów
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Nadwozie:Kombi
Neutralna

Napisano 12:35, 31.10.2012

Odświeżam temat.

Obecny firmware do F500L to V7.8 T2L-KH. Ktoś w PL sprzedaje taki model na aledrogo więc z automatu wysłałem pytanie na jakim firmware jest i czekam na info.
W zasadzie wystarczył by mi kont obrazu 120-140 stopni i jakość HD ale zasadnicze pytanie jest jak sobie F500L radzi w nocy? Calzone może dysponujesz jakimś filmikiem?
Ze strony którą podałeś widać że jest już trochę modeli w tym kilka z diodami IR.
Czy warto dopłacać lub ktoś poleca inny równie udany sprzęt?

#40 calzone

calzone
  • Moderator
  • 1503 postów
Neutralna

Napisano 14:03, 31.10.2012

W nocy F500L szału nie robi, to jednak typowa przypadłość sprzętu podobnej klasy. Pojawiają się szumy, w praktyce wygląda to na atakującą kolorową pikselozę :-( Jest opcja w ustawieniach (tryb night mode o ile pamiętam), gdzie w warunkach niedostatku oświetlenia ilość klatek rejestrowanych na sekundę spada o połowę w celu dłuższego "czasu naświetlania". Moim zdaniem efekt taki sobie, więc z tej opcji nie korzystam.

Na ruskich stronach jest trochę dyskusji o trybie nocnym i są podane przykładowe ustawienia, przy których jakość nocnego nagrania można znacząco poprawić. Próbowałem kiedyś się tym bawić i rzeczywiście, poprzez konkretną ingerencję w ustawienia automatyki (np. czułości, ale nie tylko) da się obraz poprawić, ale takie ustawienia z kolei średnio nadają się do nagrywania w dzień.

Są na YT filmiki z nagrań nocnych z tej kamerki, zarówno w trybie auto jak i z podkręconymi nocnymi ustawieniami. Zwłaszcza te ostatnie, kręcone w dobrze oświetlonych centrach miast, z mnóstwem kolorowych neonów i innych świateł robią wrażenie. Ja jednak jeżdżę głównie w warunkach dziennych, a przestawiać kamerki na tryb nocny mi się po prostu nie chce, zwłaszcza że trzeba sporo grzebać w menu (nie da się stworzyć "profilów" ustawień - to minus).

Zresztą, jak z każdym gadżetem, na początku to się ustawiało, oglądało i publikowało prawie każdy nagrany fragment drogi ;-) Teraz po prostu ważne jest, że jest działa.

edit:
Aha, firmware mam V8.9 T2L-KH, zdaje się od wakacji, nowe logo jest przy starcie i chyba żadnych innych zmian niet.

[ Dodano: 2012-10-31, 14:25 ]
edit2:
O, to będzie dobra ilustracja różnych warunków nocnych - filmiki zdaje się od jednego gościa, z jednej kamerki:

oświetlone miasto:
http://www.youtube.com/watch?v=4k3bVpV3EZs

ciemna droga:
http://www.youtube.com/watch?v=35LXbfoOyw0&feature=relmfu

#41 train

train
  • Forumowicz
  • 220 postów
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Nadwozie:Kombi
Neutralna

Napisano 17:34, 31.10.2012

Dzięki za odpowiedź.
Porównywałem sobie do BlackVue, niebo a ziemia, cena jednak zaporowa.
Zastanawiam się jeszcze nad Bluebird BlackBox 2 bo cena na tym samym poziomie.

Firmware sam aktualizowałeś?

#42 calzone

calzone
  • Moderator
  • 1503 postów
Neutralna

Napisano 18:32, 31.10.2012

Porównywałem sobie do BlackVue, niebo a ziemia, cena jednak zaporowa.

To fakt, różnica w nocy spora.

Firmware sam aktualizowałeś?

Tak, ale w zasadzie niepotrzebnie, bo od kilku wersji praktycznie nic się nie zmieniło (jedynie logo, języki).

#43 west

west
  • Moderator
  • 2079 postów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 25
Super

Napisano 20:30, 01.11.2012

Obecny firmware do F500L to V7.8 T2L-KH. Ktoś w PL sprzedaje taki model na aledrogo więc z automatu wysłałem pytanie na jakim firmware jest i czekam na info.

napewno pytałeś tego samego sprzedawce co ja , niestety niejest w stani epowiedzieć jaki to dokładnie model , bo fizycznie niema tego a kamerki sa wysyłane bezpośrednio od producenta

Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego 
​Po prostu nie mam czasu ......................................
Pozdrawiam , co złego to nie ja    

#44 Nipto

Nipto
  • Forumowicz
  • 136 postów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:124
  • Rok:1999
Neutralna

Napisano 20:53, 01.11.2012

Też chciałem zakupić kamerkę ale szkoda mi było sianka, więc poszukałem sobie appki na telefon, która robi w zasadzie to samo.
https://play.google....XV0b2d1YXJkIl0.

Myślę, że ciekawa alternatywa. Używam na Galaxy S3 i w dzień filmiki wychodzą zacne. W nocy znacznie gorzej ale generalnie wszystko widać. Fajna jest opcja pokazywania przebytej trasy na mapach googla, jest też sporo możliwości zmian ustawień. Nie ma problemu z korzystaniem z innych funkcji telefonu bo nagrywa w tle. Można też ustawić telefon tak, by w razie wypadku sam zadzwonił np pod 112.

www.fixgo.pl

#45 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:11, 03.11.2012

Mi również spodobała się ta kamera ale niestety jest tak jak kolega pisze wyżej tzn. sprzedaje ją jedna osoba na allegro i chyba sama nie wie jaki model sprzedaje bo już pisałem do niego dwa razy w tej sprawie i bez odzewu. Kontakt telefoniczny również nic nie wyjaśnił. Szkoda będę chyba zmuszony kupić kamerę przez ebay bo nie mogę znaleźć nic dobrego o podobnych parametrach.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq