Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Pęknieta szyba i naprawa z ubezpieczenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 wert

wert
  • Forumowicz
  • 60 postów
  • Skąd:wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport MilanoRed
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:57, 10.02.2012

Wiec sprawa wygląda tak, że mam pękniętą szybę od kamienia i chce ją wymienić . Zadzwoniłem do ubezpieczyciela BENEFIA i oferuje mi wymianę w NordGlass na zamiennik bez utraty zniżek lub naprawę z AC w ASO ale stracę 30% zniżek . Dodam że samochód jest z polskiego salonu i jest bezwypadkowy i chciał bym aby naprawa została wykonana poprawnie tzn. wymiana szyby łącznie z całą ramką wokół szyby bo z doświadczenia wiem ,że zaczepy w ramce już nie będą sie tak trzymać jak przed zdemontowaniem i górna listwa bedzie na 100% odstawała i będzie ją podwiewać wiatr. Jeżeli ktoś juz korzystał z takiej wymiany to proszę aby podzielił sie doświadczeniem czy w ramach wymiany w nordglass istnieje możliwość wymiany tez ramki ale tak aby całe koszty pokrył ubezpieczyciel a ja żebym nie stracił zniżek.
  • 0

#2 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 16:03, 10.02.2012

tam wokól szyby niema żadnych ramek , chyba że masz na myśli górna uszczelke szyby ?? ona musi być wymieniona w 99przypadkach nieda sie jej odzyskać aby wygladała jak nowa , listwy boczne szyby które ida asz na dach to nikt ci nowej nieda , idzi eje tak wyciagnać bez uszkodzenia zadnej spinki ,
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#3 train

train
  • Forumowicz
  • 193 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:22, 13.02.2012

Nie wiem czy masz z czujnikiem czy nie ale koszt wymiany to około 1000 zł.

Nie mam nic do roboty w Nordglass-ie ale szyby mają niestety do d... . Resztę dopowiem na PW jak jesteś zainteresowany.
  • 0

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:36, 14.02.2012

witam jestem po długiej walce z wymianą szyby w pilkinktonie, mianowicie :
trwało to około 5 miesięcy sama wymiana szyby była po tygodniu, ale problem zaczął się od zaczepów klipów listw bocznych, które firma mogła zamówić od razu z ubezpieczenia ale tego nie zrobili, podczas demontażu klipy się uszkodziły, ważne żeby były porobione zdjęcia jeśli listwy boczne idące od dołu szyby po koniec dachu są idealnie proste bez wgłębień żeby mieć podkładkę pod reklamacje, ponieważ zarówno klipy które były bardzo drogie komplet już nie pamiętam ale ponad 300 złotych za 16 plastików tylko w aso bo nie ma zamienników do tego modelu, to listwy są już w ogóle w cenie kosmicznej. chyba 3 miesiące zamawiali klipy tłumacząc się że sprowadzają z zagranicy po sprowadzeniu okazało się że nie zamówili wszystkich, skończyło się na tym że sam znalazłem numery katalogowe i zamówiłem w aso we Wrocławiu i oddali kasę. później okazało się że części przyklejane do słupków miały jakiś fabryczny klej którego w żaden sposób nie umieli przykleić do słupków skończyło się na przyklejeniu ich na klej do szyb, do tego na koniec w miejscach klipów powgniatana listwa, i tu jak nie będzie zdjęć że listwa nie była powgniatana to lipa z reklamacji a przypominam że koszt jednej nowej to na prawde spory wydatek. najważniejsze uszczelka górna tylko oryginał uniwersalna pod wpływem wiatru i wysokiej temperatury po prostu wylatywała skończyło się na zamówieniu ponownie oryginalnej i kolejnym wycinaniu szyby i od tego momentu wszystko już w porządku. reasumując masakra.krwi napsuło strasznie. koniecznie być przy wymianie, powyłamywane mocowania przy zdejmowaniu plastików z pod mocowania wycieraczek, centralnie patrzeć na ręce płaci większość ubezpieczalnia więc wymagać. ważna kolejność kolorów klipów jak by była konieczność demontażu. mam nadzieję że przybliżyło sytuację. niby mam teraz szybe taką jak w audi oryginalna czy chyba w oplu i fordzie pilkingtonale to w PZU.
  • 0

#5 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 20:45, 14.02.2012

przezsto wymiana szyby tylko aso , okres czekania na takie klipy to max 3 dni nie wazne z jakiego zakadku świata ja sprowadzaja , te listwy trzeba umieć ściagać ktoś kto niema pojecia to w 100% je pokrzywi , nawet doświadczony blacharz też moze sie zdażyć że mu sie skrzywi ale takie prawdopodobienstwo jest znikome w porównaniu do jakiejs tam firmy
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#6 wert

wert
  • Forumowicz
  • 60 postów
  • Skąd:wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport MilanoRed
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:20, 21.02.2012

to mam problem... trochę mi szkoda 30% zniżek ale z drugiej strony jak mam się bujać potem z listwami to może warto oddać do aso...
  • 0

#7 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 14:23, 21.02.2012

Koledzy, a jak to jest w VI generacji? Raz już wywalałem szybę z TypeR'a, ale szczerze mówiąc - już nie pamiętam dokładnie co i jak tam jest z zaczepami i uszczelkami :-/ no i drugie pytanie - jak obecnie wygląda sytuacja (jeszcze nie dzwoniłem do ubezpieczalni) z wymianą szyby w ramach OC/AC? Trzeba mieć jakieś dodatki w pakiecie, czy wymiana szyby wchodzi w skład OC/AC?
  • 0

#8 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 14:44, 21.02.2012

to zależy tarjei86, od Twojej polisy ale generalnie ubezpieczenie szyb jest raczej w przypadku OC poza polisą jako osobne ubezpieczenie
  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#9 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:03, 21.02.2012

z wymianą szyby w ramach OC/AC? Trzeba mieć jakieś dodatki w pakiecie,
czy wymiana szyby wchodzi w skład OC/AC?


jest raczej w przypadku OC poza polisą jako osobne ubezpieczenie


panowie, o czym wy piszecie?

takie "zmartwienia" w przypadku szkody pokrywanej z Ubezpieczenia Obowiązkowego Posiadaczy Pojazdów Mechanicznych
nie mają racji bytu - jest szkoda, jest sprawca, jest naprawa

w przypadku AC - to wszystko zależy co podpisaliście przy zawieraniu umowy, a takie stwierdzenia

czy wymiana szyby wchodzi w skład OC/AC?


są tak ogólne że nic nie wnoszą - ani samo pytanie, ani odpowiedź jeżeli ktokolwiek odważy się podać takową na tak
zadane pytanie

Wracając do sedna, przy AC to zależy co podpisaliście w umowie z TU - nic ponad to się wam nie będzie należeć.

A jak słyszę stwierdzenia

mam AC to jestem bezpieczny


przy czym właściciel AC sam nie wie dokładnie co pokrywa i jakie wyłączenia odpowiedzialności ma zawarte w OWU - totalna ignorancja.

Płacz zaczyna się dopiero jak jest szkoda i nagle okazuje się że owszem, auto ubezpieczone, ale szyby i opony już nie :shock:


Tak więc czytać OWU przy zawieraniu polis i jak podajecie że AC chroni przed tym i tamtym, to podajcie firmę z jakiej korzystacie.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#10 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 17:52, 21.02.2012

co fakt to fakt...bez sensu to napisałem :roll: brawo kardas za zachowanie zdrowego umysłu :ok

w sumie nie wiem czemu napisałem OC, bo OC nie wchodzi tu w grę...coś spadło z drzewa pod domem, gdzie mieszkam - a więc nie ma na kogo zwalić :-/ a co do AC...muszę przestudiować warunki umowy dokładniej, ale jak tak myślę - to nie kojarzę, aby było coś o szybach. Zatem korzystając z okazji, że i tak kończy mi się polisa i muszę podpisać nową umowę - muszę dopytać.
  • 0

#11 palmall

palmall
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Legacy
  • KM:165
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sreberko ;]
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:59, 22.02.2012

Dokładnie, ja miałem AC w generalii w zeszłym roku, i z tego co pamiętam ubezpieczenie szyb to była opcja dodatkowa za którą trzeba było dopłacić. Odpuściłem i na szczęście nic się nie stało, ale i tak korzystałem z AC i.... porażka... Ktoś mi poskakał po masce, no więc pomyślałem zgłoszę z AC, nie będzie problemu. Po krótce - walka o kase trwała 3 miesiące, po czym się dowiedziałem że wypłacają tylko 30% z racji wieku auta :shock: zrezygnowałem z tego AC, stwierdziłem że nie ma sensu bulić w przypadku "wiekowego" auta, chyba że gdzie indziej jest inaczej ?
  • 0

#12 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:32, 22.02.2012

przy czym właściciel AC sam nie wie dokładnie co pokrywa i jakie wyłączenia
odpowiedzialności ma zawarte w OWU - totalna ignorancja.

Płacz zaczyna się dopiero jak jest szkoda


Po krótce - walka o kase trwała 3 miesiące, po czym się dowiedziałem że wypłacają tylko
30% z racji wieku auta zrezygnowałem z tego AC


dla tak starych aut i z bardzo dobrą dostępnością części IMO nie warto płacić AC - jest to złudne poczucie bezpieczeństwa
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#13 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 11:33, 22.02.2012

ja niestety muszę.
  • 0

#14 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:14, 22.02.2012

dlaczego? Na kredyt go masz?
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#15 mic

mic
  • Forumowicz
  • 118 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:35, 22.02.2012

Dokładnie, ja miałem AC w generalii w zeszłym roku, i z tego co pamiętam ubezpieczenie szyb to była opcja dodatkowa za którą trzeba było dopłacić. Odpuściłem i na szczęście nic się nie stało, ale i tak korzystałem z AC i.... porażka... Ktoś mi poskakał po masce, no więc pomyślałem zgłoszę z AC, nie będzie problemu. Po krótce - walka o kase trwała 3 miesiące, po czym się dowiedziałem że wypłacają tylko 30% z racji wieku auta :shock: zrezygnowałem z tego AC, stwierdziłem że nie ma sensu bulić w przypadku "wiekowego" auta, chyba że gdzie indziej jest inaczej ?


Mogłeś to rozliczyć bezgotówkowo (naprawa w warsztacie) o ile miałeś w swoim AC dostępną taką opcje. Koszt nowej maski ewentualnie naprawy i lekierowania starej nawet w ASO nie przekroczyłby 70% wartości twojego auta (~10k) więc nie byłoby szkody całkowitej.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq