Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

zmiana głośników accord 2008

VIII głośniki audio

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#31 hondownik

hondownik
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Swindon/Cieszyn
  • Paliwo:PB
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:03, 09.08.2013

Panowie a jak sprawa wygląda przy głośnikach odseperowanych jednodrożnych (potrzebne są zwrotnice) ? czy lepiej nie bawić się w okablowanie i kupić dwudrożne. Nie jestem audiofilem ale czasem lubię posłuchać niższych tonów. Zastanawiam się na Focal serii 165 do tego w planie będzie wygłuszenie Dynamat-ami :) wałeczek już jest :-o
Jeżeli konieczne byłoby montowanie zwrotnic to nie mam bladego pojęcia gdzie je umiejscowić i skąd pociągnąć kabel z radia do zwrotnic. Jeżeli obyłoby się bez zwrotnic to wybiorę jednodrożne.
I jeszcze jedno czy kable są pociągnięte pod głośniki w tylnych drzwiach ? (bo już wiem, że na pewno nie ma głośników) :D
Pozdrawiam
  • 0

www.gregphotography.co.uk


#32 Wassil

Wassil
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:56, 31.08.2013

Panowie mam prośbę - nie mogę znaleźć tematu o którym wspominaliście który dotyczy rozbierania boczków
zaczął mi charczeć od strony pasażera ten okrągły głośniczek na słupku drzwi i chciałbym to jakoś ogarnąć
będę wdzięczny za link bądź info jak to samemu ogarnąć i czy problem może być poza samym głośnikiem jeszcze gdzieś indziej
dodam że lusterko od tej strony w aso było wymieniane na oryginał po małej przygodzie na parkingu

pzdr
  • 0

#33 bombel87

bombel87
  • Forumowicz
  • 66 postów
  • Skąd:Newcastle upon tyne
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:14, 03.09.2013

Mam accorda VIII i u mnie wszystkie głośniki działają oprócz tych w tylnych drzwiach może ich po prostu tam nie ma :idea:
  • 0
http://www.accordklu...pic.php?t=45637
"Jeżeli pewnego dnia szybkość mnie zabije, nie płacz, bo ja będę się uśmiechał" ~ Paul Walker

#34 wali11

wali11
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Opole
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:39, 05.09.2013

U mnie tez zaczelo charczec w PSS i zauwazylem ze cala prawa strona. zastanawiam sie czy tu nie ma winy radia badz wzmacniacza ze poprostu cos z kanalem jest nie tak. dajcie znac czy po samej wymianie glosnikow zniklo charczenie. bo wiem ze byly akcje serwisowe z tego tytulu ale kto wie co oni wymieniali wtedy...
  • 0

#35 hangie

hangie
  • Forumowicz
  • 422 postów
  • Skąd:Londyn
  • Silnik:3.5
  • Wersja:Lexus GS 450h
  • KM:340
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 17:11, 05.09.2013

Dziwne odglosy powinny zniknac po wymianie glosnika.
W glosnikach odkleja sie membrana i przy specyficznych czestotliwosciach slychac charczenie.

Poprawili to chyba w 2010 roku ale nie jestem pewien. Ja mam 2009 i glosnik wymienilem jeden z wlasnej kieszeni.
  • 0

#36 hondownik

hondownik
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Swindon/Cieszyn
  • Paliwo:PB
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:44, 05.09.2013

Witam ponownie :-D
A więc w ostatnim tygodniu pobawiłem się z wygłuszaniem jednej pary drzwi + montażem nowego głośnika (druga strona w weekend będzie zrobiona). Drzwi zostały wygłuszone tak jak na zdjęciu Dynamat Extreme 3 płaty wystarczą na jedne drzwi :-D z kolei głośniki to Focal IS 165 zestaw odseparowany z wbudowanym crossover-em. Wszystko ładnie pięknie przebiegało aż do momentu montażu nowego głośnika :-/. Zakupione wczesniej adaptory (ringi) które dotarły do mnie po 12 dniach zza oceanu :) pasowały idealnie, problem polega na tym, że moje głośniki na styk się mieszczą w adaptorach, a jak adaptor dopasowałem do drzwi to od wewnętrznej strony adaptorów wystaje trochę blachy i nie ma możliwości jak obrócić głośnik (czy to dół czy góra) i tak kable zahaczają o blachę jak są wkręcane na adaptory ponieważ przestają grać lub jak poluzuje wkręty to głośniki grają ale bardzo cicho i płytko ( płytki bass) a jak wyciągnę o centymetr do przodu to wtedy poezja :-) (wydaje mi się, że gdzieś + lub - dotyka masy i głośnik gra jakby na 50 % mocy).
Poniżej fotki z montażu:

1
Dołączona grafika
(Tak sie zastanawiam czy nie poszerzyć (wyciąć) otworów w drzwiach na dole pomiędzy tymi dwoma kwadracikami, wtedy to wszystko wejdzie :) chyba, że macie jakieś inne pomysły. Nawet ringi z MDf-u tutaj nic nie dadzą bo otwory są małe.

2

Dołączona grafika


3
Dołączona grafika

Czekam na wasze opinie
Pozdrawiam
  • 0

www.gregphotography.co.uk


#37 mirozet

mirozet
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Łochów / Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:52, 01.04.2014

Domyślam się, że do dzisiaj ww. problemy zostały rozwiązane... jestem od niedawna na forum i myślę o podbnej poprawce seryjnego audio. Powiedz proszę przede wszsytkim czy duża różnica jest po modyfikacji jesli chodzi o brzmienie? Widać, że włozyłeś sporo pracy, do tego Dynamat Extreme nie należą do najtańszych mat.


  • 0

#38 bartek_bart

bartek_bart
  • Forumowicz
  • 401 postów
  • Skąd:Evesham UK/Grudziądz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:43, 02.04.2014

 do tego Dynamat Extreme nie należą do najtańszych mat.

 

można użyć mat STP lub GMS są tańsze i wystarczająco dobre


Użytkownik bartek_bart edytował ten post 00:43, 02.04.2014

  • 0

2d1b2050706e5282m.jpg


#39 seband

seband
  • Forumowicz
  • 62 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 15:44, 27.10.2014

Nowe Hondowskie są ok (jak na serię). Napiszcie do Hondy Polska maila lub telefonicznie z zgłoście problem. Ja tak zrobiłem i... w ramach zadowolenia klienta i renomy marki Honda pokryli koszty 50% głosników i montażu w ASO (ASO dostało zlecenie serwisowe na wymianę). Uważam że dobry pomysł - autko sprowadzone i nie było problemu - podobno teraz sa jakieś upusty na głośniki jeszcze.

 

Niestety upusty się skończyły. Dzisiaj, po pytaniu o akcję serwisową dotyczącą głośników i koszty wymiany, dostałem taką odpowiedź z Customer Relations Section:

 

"Uprzejmie informuję że nie było takiej akcji związanej z wymianą głośników.

Koszt jednego głośnika (w drzwiach 17cm Panasonic) to 335zł. netto + wymiana (w sprawie ceny proszę o kontakt z ASO)"


Użytkownik seband edytował ten post 15:44, 27.10.2014

  • 0

#40 karutkowski

karutkowski
  • Forumowicz
  • 396 postów
  • Skąd:Łomża
  • Silnik:2.0
  • Wersja:EXE
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:36, 27.10.2014

Oni chyba na głowę poupadali, żeby te głośniki w takich cenach sprzedawać. 50zł to może one i są warte, ale nie wiecej.


  • 0

JVC KD-SH1000 -> Prolink Exclusive -> Audio Art 200.2 + Sony XM6020 -> Phase Evolution CFS 165.25 + tw Mission


#41 lajsta

lajsta
  • Forumowicz
  • 573 postów
  • Skąd:SL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 21:36, 27.02.2015

Po poprzednim aucie zostały mi głośniki u-Dimension El Comp 6 - zestaw dwudrożny z dwiema zwrotnicami pasywnymi, 2 tweeterami oraz 2 głośnikami średnio-niskontonowymi. Czy ktoś z Was próbował to upchnąć w przednich drzwiach Accorda VIII, czy jest z tym problem, czy konieczne jest dokupowanie jakichś dystansów itp. Zestaw naprawdę grał rewelacyjnie i szkoda mi odsprzedać - wolałbym podmienić. Czy będzie problem z podmianą oryginalnych głośników w przednich drzwiach (chodzi mi zarówno o te 165mm jak i tweetery)? Czy oryginalnie w aucie występują zwrotnice czy jest to po prostu element zestawu audio? Na schemacie niczego takiego nie widzę.


Użytkownik lajsta edytował ten post 21:51, 27.02.2015

  • 0

CB->CC7->EU7->CU1....H O N D A

 

ivtec%2Bsohc1.jpg


#42 kiju85

kiju85
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Słupsk
  • Silnik:2,0
  • Wersja:es
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:34, 13.05.2019

Domyślam się, że do dzisiaj ww. problemy zostały rozwiązane... jestem od niedawna na forum i myślę o podbnej poprawce seryjnego audio. Powiedz proszę przede wszsytkim czy duża różnica jest po modyfikacji jesli chodzi o brzmienie? Widać, że włozyłeś sporo pracy, do tego Dynamat Extreme nie należą do najtańszych mat.

 

Rozwiazales temat?

jak sprawują się focal IS165 u Ciebie ?


  • 0

#43 airman

airman
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:217
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU2+EG4
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:50, 14.05.2019

Witam, dorzucę swoje 5 groszy, podkleiłem na nowo wszystkie 4 głośniki drzwi z mojego PSS (zawieszenie odkleja się od kosza, łatwo naprawić).

 

Zrobiłem wygłuszenie maty butyl-alu + pianki STP. Na tą chwile zastanawiam sie czy w ogóle zmienię głośniki bo audio gra o niebo lepiej i nic nie pierdzi. :) 


  • 0

#44 Fiodor FDR

Fiodor FDR
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Alicante
  • Silnik:2.2
  • Wersja:TOURER INNOVA
  • KM:190hp 420Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW3
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:14, 16.05.2019

jestem po wymianie glosnikow z przodu z dwoch stron , odczucia po zmianie niesamowita roznica ... niebo a ziemia . zero charczenia czysty przyjemny dzwiek i bass .

Polecam warto !!


  • 0

#45 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 07:20, 17.05.2019

zrobiłem to samo jakieś 2 tyg temu, głośniki miały już mocno odklejone zawieszenie, więc wymieniłem na głośniki poliftowe i jest malina 


  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, głośniki, audio

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq