Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

zmiana głośników accord 2008

VIII głośniki audio

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#16 hangie

hangie
  • Forumowicz
  • 422 postów
  • Skąd:Londyn
  • Silnik:3.5
  • Wersja:Lexus GS 450h
  • KM:340
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:11, 16.10.2012

Hej,

Czy wiecie moze czy Honda zmienila numer katalogowy nowszej wersji glosnika ?

Chcialbym u siebie wymienic ale nie chcialbym kupic ponownie wadliwej wersji ktora za rok dwa padnie.
Ma moze ktos takze service biuletindo tego: 06-11-2008 TSB Number HUK1236 ?
  • 0

#17 zioloo

zioloo
  • Forumowicz
  • 84 postów
  • Skąd:Manchester/Gdańsk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:(0Ll Ll0)
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:54, 18.10.2012

no chyba nie chcesz kupić seryjnych głośników jeszcze raz??
  • 0

 Manchester pozdrawiam


#18 hangie

hangie
  • Forumowicz
  • 422 postów
  • Skąd:Londyn
  • Silnik:3.5
  • Wersja:Lexus GS 450h
  • KM:340
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 13:42, 19.10.2012

Owszem chce - ale tylko jeden :)
Nie mam czasu/ochoty bawic sie w jakies dystanse ramki etc. To jak gra oryginal mi odpowiada - nie liczac jednego uszkodzonego glosnika.

Swoja droga zgodnie z tym co sie w miedzy czasie dowiedzialem poprawiony glosnik to: 39120-TL0-G01

I już po wymienie. Boczek schodzi łatwiej niż w VII. Spinki są takie bardziej chętne do wypinania się i się nie łamią.

Dla potomnych fotki uszkodzonego głośnika. Odkleja się męmbrana. Stara wersja membrane ma klejoną w kilku miejscach w poprawinej wersji klej jest na całym obwodzie :)

Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#19 zioloo

zioloo
  • Forumowicz
  • 84 postów
  • Skąd:Manchester/Gdańsk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:(0Ll Ll0)
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:58, 20.10.2012

ja wymieniłem u siebie przód a słysze że tył też się domaga
nie ma problemu z wsadzeniem jakichkolwiek innych głośników
wywalasz stary i używasz jego ramki jako dystans i po kłopocie
  • 0

 Manchester pozdrawiam


#20 leon1600

leon1600
  • Klubowicz
  • 100 postów
  • Skąd:Luboń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:158
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:17, 07.02.2013

Witam,

Mam podobny problem, charczący głośnik od strony pasażera.
Gdzie można oczywiście poza ASO kupić taki głośnik?
Może ktoś może polecić jakiś zamiennik tego głośnika do Audio Premium?
  • 0

#21 Sven

Sven
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:LD
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:36, 02.03.2013

Może ktoś może polecić jakiś zamiennik tego głośnika do Audio Premium?


Mnie również pada głośnik PP (prawy przód). Pojechałem do firmy car audio z zamiarem podmiany obu przednich. Tam jednak powiedziano mi, że przy PSS nie można wymienić ich na zamienniki. Albo w grę wchodzi montaż dedykowanych w ASO albo wymiana wszystkich ośmiu na zamienniki. Warto, by ktoś to potwierdził, bo nie do końca mogę to pojąć. Pozdrawiam.
  • 0

#22 zioloo

zioloo
  • Forumowicz
  • 84 postów
  • Skąd:Manchester/Gdańsk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:(0Ll Ll0)
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:53, 03.03.2013

Może ktoś może polecić jakiś zamiennik tego głośnika do Audio Premium?


Mnie również pada głośnik PP (prawy przód). Pojechałem do firmy car audio z zamiarem podmiany obu przednich. Tam jednak powiedziano mi, że przy PSS nie można wymienić ich na zamienniki. Albo w grę wchodzi montaż dedykowanych w ASO albo wymiana wszystkich ośmiu na zamienniki. Warto, by ktoś to potwierdził, bo nie do końca mogę to pojąć. Pozdrawiam.


jakos Twoja wypowiedz jak dla mnie sama sobie zaprzecza, nie mozna wymienic na zamienniki a pozniej ze mozna wszystkie osiem ??
ja wymienilem przod a ostanio tyl bo tez zaczely charczec , kupilem na ebayu z przodu inne i z tylu tez inne teraz chula az milo
  • 0

#23 Sven

Sven
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:LD
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:07, 03.03.2013

jakos Twoja wypowiedz jak dla mnie sama sobie zaprzecza

Dlatego pytam, bo dla mnie też to brzmi od czapki. Zatem przy PSS mogę wymienić oba przody na jakieś rozsądne, 2-drożne np. Alpine bez konsekwencji dla całości? Można wiedzieć co włożyłeś u siebie?
  • 0

#24 e-bola77

e-bola77
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:VIII
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:38, 02.04.2013

Panowie,

Chciałbym odświeżyć powyższy temat. U mnie też zaczął trzeszczeć prawy przód i będę chciał go wymienić. Natomiast przeglądnąłem kilka wątków na forum i zupełnie nie wiem co mam wybrać. Jak te poprawione oryginalne się nie psują to mogą być. Mogą też być inne ale nie wiem które są godne polecenia - nie mam zboczenia na tym punkcie więc średnia półka wystarczy (byle się nie psuły i pasowały do całego zestawu).
Czy jest w Krakowie jakiś punkt, który zrobi mi to dobrze? Miło by było gdybyście coś polecili.
  • 0

#25 kah

kah
  • Forumowicz
  • 55 postów
  • Skąd:WAW Szolifornia
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:01, 08.04.2013

Mam to samo..po długim graniu z kilkanaście godzin, rozleciało mi sie przód i tył..praktycznie woower jedynie działa..

podjade na Ordona w WAW zapytam po ile maja orginały..

Klinika Drzwieku chce ok 1000 / 1200 za coś dobrego co gra, ale bez fanatyzmu

Ja nie wiele potrzebuje, ma działać a nie harczeć, małolatek na kombi raczej nie podrywam
  • 0

#26 e-bola77

e-bola77
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:VIII
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:52, 09.04.2013

Pewien Pan z punktu caraudio w Krakowie polecił mi poniższe głośniki + wygłuszanie drzwi. Jestem laikiem i nie potrzebuje cudów (byle nie trzeszczało). Chce je podłączyć pod standardowy Premium Sound System. Co o tym myślicie? Warto?

http://allegro.pl/gl...3111200263.html
  • 0

#27 tomaszo

tomaszo
  • Forumowicz
  • 70 postów
  • Skąd:Dąbrowa Górnicza
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Navi
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:11, 11.04.2013

Nowe Hondowskie są ok (jak na serię). Napiszcie do Hondy Polska maila lub telefonicznie z zgłoście problem. Ja tak zrobiłem i... w ramach zadowolenia klienta i renomy marki Honda pokryli koszty 50% głosników i montażu w ASO (ASO dostało zlecenie serwisowe na wymianę). Uważam że dobry pomysł - autko sprowadzone i nie było problemu - podobno teraz sa jakieś upusty na głośniki jeszcze.
  • 0

#28 e-bola77

e-bola77
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:VIII
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:32, 11.04.2013

Dobra informacja - spróbuję!
  • 0

#29 wsa

wsa
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:37, 11.04.2013

Pewien Pan z punktu caraudio w Krakowie polecił mi poniższe głośniki + wygłuszanie drzwi. Jestem laikiem i nie potrzebuje cudów (byle nie trzeszczało). Chce je podłączyć pod standardowy Premium Sound System. Co o tym myślicie? Warto?

http://allegro.pl/gl...3111200263.html


wygłusz drzwi - to warto, nie oszczędzaj na matach i zrób to tak jak należy, maty stp albo dynamat,
chciałbym żebyś podał nazwę tego punktu w Krakowie gdzie polecają dsk (nigdy tam nie pójdę) - toż to smelc
pomijając fakt głośniki hertz potrzebują prądu dużo - nie wiem jak pss w VIII gen (6X20W+45W sub??) ale w pss w moim ma jakieś 20w na kanał - więc nie ma sensu ładować mocnych przetworników bo i tak ich nie wykarmisz mocą.

Jakiekolwiek próby budowania ładnie grającego systemu na seryjnym wzmacniaczu i źródle wg mnie w ogóle mija się z celem.
  • 0

#30 zioloo

zioloo
  • Forumowicz
  • 84 postów
  • Skąd:Manchester/Gdańsk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:(0Ll Ll0)
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:42, 11.04.2013

Pewien Pan z punktu caraudio w Krakowie polecił mi poniższe głośniki + wygłuszanie drzwi. Jestem laikiem i nie potrzebuje cudów (byle nie trzeszczało). Chce je podłączyć pod standardowy Premium Sound System. Co o tym myślicie? Warto?

http://allegro.pl/gl...3111200263.html


wygłusz drzwi - to warto, nie oszczędzaj na matach i zrób to tak jak należy, maty stp albo dynamat,
chciałbym żebyś podał nazwę tego punktu w Krakowie gdzie polecają dsk (nigdy tam nie pójdę) - toż to smelc
pomijając fakt głośniki hertz potrzebują prądu dużo - nie wiem jak pss w VIII gen (6X20W+45W sub??) ale w pss w moim ma jakieś 20w na kanał - więc nie ma sensu ładować mocnych przetworników bo i tak ich nie wykarmisz mocą.

Jakiekolwiek próby budowania ładnie grającego systemu na seryjnym wzmacniaczu i źródle wg mnie w ogóle mija się z celem.


dla zwyklego zjadacza chleba (tak jak ja) zmienilem tylko glosniki i tyle bez zadnych zabaw, dla mnie wystarczy i gra jak trzeba!!! jak ktos sie na tym nie zna to znaczy ze nie potrzeba mu wiecej
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, głośniki, audio

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq