Skocz do zawartości


RODO w HAKP

pompa wody


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:03, 07.02.2012

Witam,
Czy można wymienić samą pompę wody bez wymiany rozrządu?
  • 0

#2 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 10:11, 07.02.2012

można ale to bezsensowna robota bo i tak trzeba rozrząd rozpinać..
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:19, 07.02.2012

rozrząd był wymieniany na jesieni, teraz muszę wymienić pompę bo cieknie, można założyć ten sam rozrząd, czy lepiej nie?
  • 0

#4 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:39, 07.02.2012

można założyć, ale lepiej nie
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:42, 07.02.2012

można to wymienić samodzielnie czy koniecznie do warsztatu?
  • 0

#6 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:47, 07.02.2012

można samodzielnie

http://www.accordklu...?t=2789&start=0

ale dziś nie mam szklanej kuli i nie wiem jaki jest Twój poziom sprawności mechanicznej i czy sam podołasz
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:49, 07.02.2012

hmm ja nie...ale mąż da radę ;-)

[ Dodano: 2012-02-07, 10:53 ]
dzięki za link, ale ja mam hondę Vgen
  • 0

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:53, 07.02.2012

jak rozrzad byl robiony jesienia i rolki byly nowe to do wymiany rolki i pasek.

Raz zalozonego paska od rozrzadu nie zaklada sie ponownie ;)
  • 0

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:57, 07.02.2012

ta honda puści mnie z torbami...dzięki za info, jak wymienię wszystko co się da to może już przestanie mi robić niespodzianki :mrgreen:
  • 0

#10 pniok76

pniok76
  • Forumowicz
  • 468 postów
  • Skąd:brzesko
  • Silnik:2,0
  • Wersja:v
  • KM:131
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:26, 07.02.2012

ja tam nie inwestowal bym niepotrzebnie kasy w rozrzad ktory byl niedawno wymieniany.CZytalem ze podobno silnik f20z1 teoretycznie jest bezkolizyjny.Pozatym ja w audice80tce 3 razy ten sam rozrzad zakladalem i nic sie nie stalo.A pozatym koszt wymiany calego rozrzadu=zakup 2giego silnika f20z1
  • 0

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:33, 07.02.2012

zobaczę przy wymianie...na pewno już gorzej być nie może...to chyba jakieś "nie" jeżdżące fatum
  • 0

#12 pniok76

pniok76
  • Forumowicz
  • 468 postów
  • Skąd:brzesko
  • Silnik:2,0
  • Wersja:v
  • KM:131
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:26, 07.02.2012

no czasami tak jest niech mowi kto co chce.Ja tez kupujac kiedys audi80 tak sie wpakowalem ze szok.Klatwa jakas nad tym autem wisiala chyba,nonstop cos sie psulo,silnik wymienialem(zakladajac rozrzad z poprzedniego)kola mi odpadaly,zlamala sie podluznica(niewiem jakim cudem)widocznie bylo ono pospawane conajmniej z dwoch aut.Alternator sie rozlecial w trasie (w otwocku tak sie sklada).Zona wpakowala sie nim pod naczepe tira.Cuda sie dzialy z tym autem a mialo byc audi takie niezawodne
  • 0

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:26, 07.02.2012

ja tam nie inwestowal bym niepotrzebnie kasy w rozrzad ktory byl niedawno wymieniany.CZytalem ze podobno silnik f20z1 teoretycznie jest bezkolizyjny.Pozatym ja w audice80tce 3 razy ten sam rozrzad zakladalem i nic sie nie stalo.A pozatym koszt wymiany calego rozrzadu=zakup 2giego silnika f20z1



kolego nie wprowadzaj niepotrzebnie ludzi w bład.


Pasek rozrzadu powinno sie wymieniac kazdorazowo po rozpieciu rozrzadu.(jesli rolki byly wymieniane jesienia to moga zostac bo luzu od jesieni raczej nie zlapały)
Koszt Paska pewnie z 50zl a głowa spokojna.


I wlasnie dlatego przy wymianie rozrzadu powinno sie wymienic pompe wody,bo jej wymiana to ponowna ta sama robota i dodatkowe koszta.

nie porównuj prosze silnika audi do silnika hondy,to sa 2 osobne konstrukcje.


podobno wiec nie napewno i ja bym byl ostrozny.




To ze Tobie sie nie stalo nic nie znaczy ze tu sie nie stanie.Nie chce byc czarnowidzem ale poprostu sa pewne granice oszczedzania w samochodach i oszczednosc rzedu 50zł moze sie zemscic (choc nie musi)




btw.Czytajac takie posty ludzie zaczna kupowac uzywane rozrzady bo bedzie mozna na nich zrobic jeszcze 20 czy 30 tys km :D
  • 0

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:33, 07.02.2012

mam ten samochód od połowy stycznia, jeździłam nią może ze 3 dni tylko bo ciągle stoi, poprzedni właściciel niezbyt o nią dbał-teraz to wszystko wychodzi, nacięłam się porządnie-cóż zostaje mi tylko doprowadzenie jej do stanu "użytecznego", dzięki za rady, chyba lepiej wymienię też pasek, później jak się coś by stało-nie chcę myśleć o kosztach :-(
  • 0

#15 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 00:17, 08.02.2012

jeśli masz to auto od połowy stycznia, to skąd to stwierdzenie, że rozrząd był wymieniany jesienią?
jaki był powód nie wymienienia pompy wody przy wymianie pasków i rolek rozrządu?

a czy obecne paski do wymiany to mechanik powinien ocenić po ich zdjęciu i obejrzeniu (jeśli nie są to paski mitsuboshi, a rolki koyo, to może rzeczywiście warto wszystko wymienić...)
  • 0
AK




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq