Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Co zrobić z takim odpryskiem ??


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:05, 11.04.2009

Aloha,

na mojej masce mam dwa brzydkie odpryski (na samym końcu maski) wielkości ok 2x5mm. Oba zaczynają rdzewieć.
Pytanie - co z tym zrobić ? Czy ktoś z Was zna dobry zakład lakierniczy na Śląsku, który może to dobrze usunąć ? Ile taka operacja może kosztować ??

z góry dzięki za odp no i Wesołości życzę ;)

pozdrawiam

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:37, 11.04.2009

Pytanie - co z tym zrobić ?

Wytrzec do golej blachy. Podklad w sreju.Kropla szpachli wykonczeniowej. Delikatnie papierem wodnym. Wyciac male koleczko obejmujace ten fragment reszte naokolo obkleic i psiknac sprejem ew pistoletem. Zobacz jaki masz kod lakieru moze dobierzesz z pakietu Motip'a. Mozna sie zdziwic ale czesto maja identyczne kolory.

#3 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:59, 11.04.2009

2x5mm to w sumie kruszynka :-P Nie wiem jaki masz kolor auta- jesli ciemny to usuniesz praktycznie bez sladu, jesli jasniejszy typu srebrny usuniesz, nie bedzie przyciagalo wzroku ale bedzie sie odznaczalo.
Jesli masz kolor metalizowany:
-nanosisz dwie, lub trzy warstwy bazy pedzelkiem zaprawkowym (bardzo cienko zakonczony) tak aby pokryc kolorem caly odprysk. Nanosisz lakier bezbarwny tak aby bylo go delikatnie z gorka. Jak naprawde dobrze wyschnie ( mozesz pomoc suszarka) w wodzie namaczasz papier scierny 2000, zawijasz na paluch i zbierasz brzegi gorki- Czynnosc pracochlonna i wymagajaca uwagi. Nastepnie pasta polerska kolistymi ruchami usuwasz zmatowienia po papierze. Najlepiej uzyc do tego celu polerki.
Jesli lakier akrylowy:
odrazu nanosisz go z lekka "gorka" i dalej papier, polerka.




IPB Skin By Virteq